Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kawo04Offline
Temat postu: poszukuje potomkow,Nikodema Wisniewskiego  PostWysłany: 12-07-2018 - 19:08
Sympatyk


Dołączył: 25-06-2017
Posty: 13

Status: Offline
Poszukuje potomkow Nikodema Wisniewskiego,wg moich danych ur w 1906 a zmarlego w 1998. W czasie wojny byl l w 8 pulku strzelcow konnych .przesiedzial bardzo dlugo w offlagu w Woldenbergu.Pochodzil z Lemborka .

Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: poszukuje potomkow,Nikodema Wisniewskiego  PostWysłany: 14-07-2018 - 11:18
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31605
Skąd: Warszawa
Status: Offline
łatwiej byłoby kontynuować watek sprzed roku
jak poszukiwania w dokumentach Fundacji?
to dziadek? wystąp o akt zgonu (1998 więc powinien być w rejestrach..których? nie wiem:) ale i w PESELu za zycia powinien być (a imię, datę i miejsce urodzenia masz)
potem sprawdź czy nie było postępowania spadkowego przeprowadzonego (w sądzie właściwym ze wzgl. na miejsce zgonu)
było? - masz możliwość dostępu do akt i wszystko na tacy
nie było - zrób
ew. było - możesz zrobić ponownie (chyba, że mama była uwzględniona ale Ci nie przekazała)
co przez ponad rok udało Ci się ustalić? chociaż AU zamówiłaś?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kawo04Offline
Temat postu: Re: poszukuje potomkow,Nikodema Wisniewskiego  PostWysłany: 14-07-2018 - 19:30
Sympatyk


Dołączył: 25-06-2017
Posty: 13

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
łatwiej byłoby kontynuować watek sprzed roku
jak poszukiwania w dokumentach Fundacji?
to dziadek? wystąp o akt zgonu (1998 więc powinien być w rejestrach..których? nie wiem:) ale i w PESELu za zycia powinien być (a imię, datę i miejsce urodzenia masz)
potem sprawdź czy nie było postępowania spadkowego przeprowadzonego (w sądzie właściwym ze wzgl. na miejsce zgonu)
było? - masz możliwość dostępu do akt i wszystko na tacy
nie było - zrób
ew. było - możesz zrobić ponownie (chyba, że mama była uwzględniona ale Ci nie przekazała)
co przez ponad rok udało Ci się ustalić? chociaż AU zamówiłaś?


Nie moge wystapic bo nie bylam praw ie rodzina,Dziaxek posiadal dzieci prawnych spadkobiercow i jak przypuszczam wnuki.Moja mama byla uznana jako dziecko ale oni nie mieli kontatu cale lata.Poza tym majac te wiadomosvi ktore mamprobuje w internecie bo jestem zagaranica wiec urzad raczej noe wchodzi w gre.Moge zapytac a Poznaniu bo powinni dac z calej Polski ale jak mnie zapytaj po o mi.No Niby mama byla uznana jako dziecko ald troche sie boje
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Re: poszukuje potomkow,Nikodema Wisniewskiego  PostWysłany: 15-07-2018 - 11:08
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31605
Skąd: Warszawa
Status: Offline
W każdym zdaniu albo nieprawda, albo niedopowiedzenie prowadzące do "oj nie mogę". Rozumiem, że wszystko z powodu "troche sie boje"

co znaczy "nie byłam prawie rodziną"? co matka ma wpisane w poz. "rodzice" w akcie zgonu? jest AZ i odpis polskiego ASC? jest Nikodem?
"Dziaxek posiadal dzieci prawnych spadkobiercow" - no..np Twoją matkę ustawowo
etc

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kawo04Offline
Temat postu: Re: poszukuje potomkow,Nikodema Wisniewskiego  PostWysłany: 15-07-2018 - 19:44
Sympatyk


Dołączył: 25-06-2017
Posty: 13

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
W każdym zdaniu albo nieprawda, albo niedopowiedzenie prowadzące do "oj nie mogę". Rozumiem, że wszystko z powodu "troche sie boje"

co znaczy "nie byłam prawie rodziną"? co matka ma wpisane w poz. "rodzice" w akcie zgonu? jest AZ i odpis polskiego ASC? jest Nikodem?
"Dziaxek posiadal dzieci prawnych spadkobiercow" - no..np Twoją matkę ustawowo
etc

No dobrze tzn moge dostac akt smierci przez usc ale co dalej?
Dotarlam zez inna strone do czlowieka ktory jest spokrewniony ,jego mama ,zyjacy byal siostrzenica dziadka .Napisalam i czekam na odpowiedz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.290751 sekund(y)