Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: Proszę o tłumaczenie aktu zgonu Orłowskiego  PostWysłany: 29-06-2015 - 10:40
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 5&x=48&y=0 - Nie wiem czy to ma sens ale znalazłem akt zgonu tej Teresy Orłowskiej. Czy ktoś mógłby przetłumaczyć. Jestem ciekawy ile miała lat, bo mam hipotezę na temat Orłowskich ale w tym celu muszę wiedzieć ile lat miała Teresa.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaMaruOffline
Temat postu: Proszę o tłumaczenie aktu zgonu Orłowskiego  PostWysłany: 29-06-2015 - 11:54
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2010
Posty: 8051
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
134. Solec
1. Solec 15.VII.1873 o 9-ej rano
2. Franciszek Czaja 73 lata i Wojciech Majewski, 25 lat mający, mieszczanie z Solca
3. 13.VII.br o 10-ej wieczorem zmarła w Solcu TERESA ORŁOWSKA, 76 lat mająca, wdowa.

Solec n/Wisłą sprzed 1868
http://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,56450,1

Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: Proszę o tłumaczenie aktu zgonu Orłowskiego  PostWysłany: 29-06-2015 - 12:11
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
Dziekuję. CHoc dalej nie mam pewnosci czy to chodzi o tego samego Antoniego, którego szukam. Pomimo, że rok urodzenia mni9ej wiecej sie zgadza.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: Czy to Ewdokia Bazyluk (proszę o tłumaczenie)  PostWysłany: 04-12-2016 - 17:59
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
Witam
Na stronie szukaj w archiwach. Znalazłem akta parafii prawosławnej Czyże. Odnalazłem akt urodzenia Ewdoki Bazyluk z 1892 roku, nie jestem do końca pewny czy to córka Mamonta i Anny, nie wiem też co pisze na drugiej cześci czy to rodzice chrzestni. Dopiero pierwszy raz zabieram sie za przeglądanie ksiąg prawosławnych a w rosyjskim nie jestem biegły.
http://szukajwarchiwach.pl/4/537/0/-/15 ... 5#tabSkany

Karta nr 148
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaMaruOffline
Temat postu: Czy to Ewdokia Bazyluk (proszę o tłumaczenie)  PostWysłany: 04-12-2016 - 18:47
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2010
Posty: 8051
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
83.
Data ur. 1.XII.1892
Data chrztu 2.XII.br
Imię: Jewdokia
Rodzice: włościanie z Leniewa Mamont Bazyluk s. Szymona (Symeona) i jego żona Anna z Damianów, oboje wyzn. prawosł.
Chrzestni: włościanie z Leniewa Mikołaj Kondraciuk s. Charytona i Eufemia? Kotelczuk c. Symeona
Ochrzcił: ks. Lucjan Sosnowski z psalmistą Stefanem Kubajewskim

_________________
Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: akt ślubu, Jakub Bazyluk, Czyże 1888 - ok. przetłumaczone  PostWysłany: 10-12-2016 - 20:03
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
Witam

Udało mi sie jak przypuszczam odnaleźć akt ślubu brata mojego pradziadka
Jakuba Bazyluka syna Mamonta lat 22 z Matroną c. Stefana Kondraciuk.
Prosiłbym o przetłumaczenie reszty aktu.
Akt ślubu znajduje się na stronie 56

Pozdrawiam

Patryk

http://szukajwarchiwach.pl/4/537/0/-/14 ... 5#tabSkany


Ostatnio zmieniony przez Pastuszko_Patryk dnia 11-12-2016 - 15:24, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaMaruOffline
Temat postu: akt ślubu, Jakub Bazyluk, Czyże 1888  PostWysłany: 11-12-2016 - 14:41
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2010
Posty: 8051
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
13.
- 21.II.1888
- pan młody: włościanin z Liniewa JAKUB BAZYLUK s. Mamonta, wyzn. prawosł., pierwszy ślub, 22 lata
- panna młoda: włościanka z Liniewa MATRONA KONDRATIUK c. Stefana, wyzn. prawosł., pierwszy ślub, 22 lata
-slubu udzielił: ks. Lucjan Sojenowski z psalmistą Titoem Wiernikowskim
-świadkowie: włościanie z Liniewa Józef Pawluczuk s. Mojżesza i z Łoknicy Stefan Kiryluk s. Emiliana
oraz z Liniewa Filemon Kondratiuk s. Stefana i szeregowy rezerwy Jan Iwaniuk s. Trofima.

_________________
Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: akt ślubu Józef MaliszewskiiBarbara Eliaszuk1905Piszczac OK  PostWysłany: 15-07-2018 - 12:11
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
Witam

W imieniu wujka mam prosbę o przetłumaczenie aktu ślubu jego pradziadków
Józefa Maliszewskiego syna Konrada i Charytyny Zarzyckiej zapewne urodzonym w Perkowicach w 1866 roku i Barbary Eliaszuk nie jestem pewny co do jej rodziców ale prawdopodobnie Samuel i Daria, niestety wieku i miejsca urodzenia nie odczytałem ale miejsce zamieszkania to Piszczac.

https://szukajwarchiwach.pl/35/1897/0/2 ... pHi6ovsg_Q

Pozdrawiam

Patryk Pastuszko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kamiński_JanuszOffline
Temat postu: Re: akt ślubu Józef MaliszewskiiBarbara Eliaszuk1905Piszczac  PostWysłany: 22-07-2018 - 17:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2015
Posty: 3384
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Status: Offline
Działo się we wsi Tuczna 11/24 maja 1905 roku o godzinie 7 rano. Ogłaszamy, że w obecności świadków: Jana Groma lat 46 i Izydora Marczuka lat 34, obu mieszkańców wsi Wyczółki, stawili się osobiście:
- Józef Maliszewski lat 39, urodzony i mieszkający w osadzie Piszczac, rolnik, syn Konrada i Teresy z domu Zarzycka, i
- Barbara Eliaszuk lat 27, rolniczka, córka Samuela i Darii z domu Kresiewicz, urodzona i mieszkająca w osadzie Piszczac,
i oświadczyli, że żyją ze sobą jak ślubne małżeństwo od 1 stycznia 1899 roku, dlatego też ja, niżej podpisujący się, dopełniłem dzisiaj religijnego sakramentu małżeństwa i sporządziłem ten akt.
Nowożeńcy oświadczają, że umowy przedślubnej między sobą nie zawierali.
Akt ten uczestniczącym przeczytany i przeze mnie tylko podpisany został.
/.../

_________________
Janusz

Szukam informacji o polskiej szkole i sierocińcu, zorganizowanych przez Związek Patriotów Polskich w mieście Atbasar w Kazachstanie w latach 1943-1946, oraz o powrocie sierot do Gostynina i Kwidzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: akt ślubu par. Borzykowa rok 1910 akt nr 6  PostWysłany: 25-01-2020 - 15:03
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
Bardzo proszę o podanie daty ślubu Pawła Cisowskiego z Heleną Świerczyńską, a szczególnie danych panny młodej, m. in miejsca urodzenia i zamieszkania zawodu jej ojca.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=2115410

Pozdrawiam Patryk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek70Offline
Temat postu: Re: akt ślubu par. Borzykowa rok 1910 akt nr 6  PostWysłany: 26-01-2020 - 23:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 10586
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Pastuszko_Patryk napisał:
Bardzo proszę o podanie daty ślubu Pawła Cisowskiego z Heleną Świerczyńską, a szczególnie danych panny młodej, m. in miejsca urodzenia i zamieszkania zawodu jej ojca.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=2115410

Pozdrawiam Patryk


Borzykowa 17/30 styczeń 1910 o 16:00,
Świadkowie: Franciszek Banaszczyk lat 35, Paweł Nożownik lat 50, obaj gospodarze zam. w Polichnie,
Młody: Paweł Cisowski, kawaler, lat 31, ur. i zam. przy rodzicach gospodarzach w Gościencinie, syn Maciej i Józefy zd. Kurzelewska,
Młoda: Helena Swierczyńska, panna, lat 18, ur. w Zarębicach parafia Przyrów, zam. przy rodzicach wyrobnikach w Polichnie, córka Leopolda i Józefy zd. Kowalczyk.

_________________
Pozdrawiam
Marek
Akceptujesz moje tłumaczenie - wpisz w temacie posta OK.
"O dziękowaniu" https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59523.phtml
"Jak napisać prośbę o tłumaczenie..." https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-12392.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: Re: akt ślubu par. Borzykowa rok 1910 akt nr 6  PostWysłany: 27-01-2020 - 23:36
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
Marek70 napisał:
Pastuszko_Patryk napisał:
Bardzo proszę o podanie daty ślubu Pawła Cisowskiego z Heleną Świerczyńską, a szczególnie danych panny młodej, m. in miejsca urodzenia i zamieszkania zawodu jej ojca.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=2115410

Pozdrawiam Patryk


Borzykowa 17/30 styczeń 1910 o 16:00,
Świadkowie: Franciszek Banaszczyk lat 35, Paweł Nożownik lat 50, obaj gospodarze zam. w Polichnie,
Młody: Paweł Cisowski, kawaler, lat 31, ur. i zam. przy rodzicach gospodarzach w Gościencinie, syn Maciej i Józefy zd. Kurzelewska,
Młoda: Helena Swierczyńska, panna, lat 18, ur. w Zarębicach parafia Przyrów, zam. przy rodzicach wyrobnikach w Polichnie, córka Leopolda i Józefy zd. Kowalczyk.


OK. Dziękuję bardzo
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: Re: akt ślubu par. Borzykowa rok 1910 akt nr 6  PostWysłany: 03-02-2020 - 17:33
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
Znalazłem akt urodzenia panny młodej z poprzedniego aktu małżeństwa. Bardzo prosiłbym o przetłumaczenie aktu nr 89
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1967210

Pozdrawiam

Patryk Pastuszko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu: Re: akt ślubu par. Borzykowa rok 1910 akt nr 6  PostWysłany: 03-02-2020 - 20:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
Przyrów, 29.05.1892 o 10 rano, stawił się Leopold Swirczyński l.32, służący dworski z Zarębic, w obecności świadków:Wojciecha Kaczmarka l.30 i ????? l.50 robotników z Zarębic, i okazał nam dziecię płci żeńskiej , wyjaśniając, że urodziło się w Zarębicach 22.05. br.o godzinie 1 rano z jego małżonki Józefy z Kowalczyków l.29, dziecięciu temu na chrzcie świętym nadano imię Helena a chrzestnymi byli Marceli Przezowski ? i Florentyna Kowalczyk.Ojciec i świadkowie niepiśmienni.

_________________
pozdrawiam
BasiaS
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: akt ślubu nr 7 Bazyluk - Artemiuk Puchły rok 1908  PostWysłany: 23-11-2021 - 13:30
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
Witam
Bardzo prosiłbym o przetłumaczenie aktu ślubu moich pradziadków Grzegorza Bazyluka i Melanii? Artemiuk z parafii prawosławnej w Puchłach z roku 1908. Jeżeli dobrze odczytałem to było to w dniu 27 stycznia 1908 roku,

Świadkami z Leniewa byli Jan (s. Mamonta) i Jan (s. Jakuba) Bazyluk.
Wiem, że Grzegorz był synem Mamonta, lecz obok jego imienia jest podane inne imię ojca. Co do prababci nie wiem jak mam rozumieć zapis w nawiasie i jej imię to Malijka czy Malaika, w innych aktach rodzinnych prababcia miała różne imiona.

Zapodaję link z szukaj w archiwach do tego aktu:

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/de/ ... i=17495009

Pozdrawiam

Patryk Pastuszko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.061900 sekund(y)