Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
aliceantonineOffline
Temat postu: Parafia w Turośni Kościelnej 1515-2015  PostWysłany: 12-07-2018 - 15:22
Sympatyk


Dołączył: 03-01-2014
Posty: 72

Status: Offline
Szukam osoby, którą posiada tę książkę („ Parafia w Turośni Kościelnej 1515 – 2015”) wydaną w 2015 roku z okazji pięćsetlecia parafii i która mogłaby sprawdzić jedno nazwisko w znajdującym się w niej „Spisie parafian turośniańskich z 1909 r.”!
Książki nie udało mi się znaleźć nigdzie i w żadnej formie.

Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Parafia w Turośni Kościelnej 1515-2015  PostWysłany: 12-07-2018 - 16:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Mam. sprawdzę. Proszę podać jak najwięcej konkretów oprócz nazwiska (imiona szukanych, hipotetyczna wieś gdzie mieliby mieszkać) . To na wypadek gdyby nazwisko było w tej parafii powszechne. A jest tam takich sporo.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aliceantonineOffline
Temat postu: Parafia w Turośni Kościelnej 1515-2015  PostWysłany: 12-07-2018 - 16:50
Sympatyk


Dołączył: 03-01-2014
Posty: 72

Status: Offline
Bardzo dziękuję!
Szukam nazwiska Piech, a dokładniej rodziny Piechów zamieszkałej w najprawdopodobniej w Piećkach (ewentualnie w Dobrowodzie lub Turośni Dolnej): Marcina Piecha (urodzonego w 1837 roku, podobno zmarł w 1909 roku, więc może już go nie być), jego żony Anny Piech z domu Szewko (urodzonej w 1835 roku), ich syna Stanisława Piecha (urodzonego prawdopodobnie w latach 70., 80. lub 90. XIX wieku), ich córki Pauliny Piech (o niej nie wiem nic) oraz ewentualnych osób, z którymi mieszkali.

Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Parafia w Turośni Kościelnej 1515-2015  PostWysłany: 12-07-2018 - 17:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
W spisie jest
Wieś Piecki numer domu 8
Piech Stanisław s Marcina lat 31
Żona Józefa c Antoniego z [Pieszczów ? ] lat 20
Siostra Paulina lat 29
Matka Anna c Michała z Szewków lat 70
Pod tym numerem nie mieszkał nikt więcej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aliceantonineOffline
Temat postu: Parafia w Turośni Kościelnej 1515-2015  PostWysłany: 12-07-2018 - 17:43
Sympatyk


Dołączył: 03-01-2014
Posty: 72

Status: Offline
Dziękuję! Niesamowicie mi Pan pomógł!

Pozdrawiam
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łuniewska_EwaOffline
Temat postu: Turośl prośba do pana Jamiołkowskiego.  PostWysłany: 12-07-2018 - 19:40
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2015
Posty: 424

Status: Offline
Poszukuję metryk z Turośli, jak do tej pory bezskutecznie, mam w związku z tym wielką prośbę do pana, skoro jest pan w posiadaniu książki odnośnie danej parafii, czy mógłby pan sprawdzić nazwisko Sochacki. Konkretnie interesuje mnie rodzina Ignacego Sochackiego ur. w 1790 roku (?) i jego żony Klary z domu Milewskiej ur w 1802 roku (?). Daty urodzenia oparte na akcie ślubu. Mieli co najmniej czworo dzieci: Wojciech ur. (?), zm. 1824 w Kruszy. Rozalia ur. 3.04.1825 roku ta dwójka dzieci urodziła się w parafii Mały Płock. W parafii Turośl urodzili się Ignacy w 1827 roku i Mateusz w 1829 roku. Możliwe że dzieci było więcej. Jego rodzice Jakub Sochacki i matka Rozalia z domu Chaberek, prawdopodobnie zmarli w Parafii Mały Płock. Do ślubu Ignacy mieszkał z matką w Rutkach, parafia Mały Płock. Mam też do pana pytanie czy w parafii Turośl nazwisko Sochacki występuje dość często, czy Ignacy z rodziną to tylko krótki epizod związany z ich pomieszkiwaniem w tej okolicy. Nie wiem czy poszukiwanie Sochackich w Turośli to dobry Kierunek.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Łuniewska Ewa.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Turośl prośba do pana Jamiołkowskiego.  PostWysłany: 12-07-2018 - 20:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Dziękuje za taką manifestacje zaufania ale niestety nie będę w stanie pomóc. Prawdopodobnie zaszło nieporozumienie. Kurpiowska parafia Turośl nigdy nie była sferze moich podlaskich zainteresowań. Nie przeglądałem żadnych dokumentów dotyczących tej parafii. Nawet nie wiem czy są i jakie księgi metrykalne z tej parafii. Geneteka zdaje się sugerować pesymistyczny obraz
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... =&to_date=
Tylko jakies szczatki zasobów. Dopiero od końca XIX wieku zaczyna wygladać optymistyczniej.
Proszę skontaktować się z autorem bodaj wszystkich indeksów Turośli w genetece Waldemarem Chorążewiczem. Wydaje się że rozpoznawał temat i będzie mógł poinformować najbardziej autorytatywnie.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaldemarChorążewicz
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2018 - 20:33
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2009
Posty: 1517

Witam.
Jurek odbił piłkę na moje pole Smile
Parafia Turośl do 1850 roku była filią
kościoła w Kolnie.
Skany ksiąg p. Kolno można przeglądać na FS
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Księgi samej parafii Turośl znajdują się wyłącznie w biurze parafialnym
Pozdrawiam
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łuniewska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2018 - 21:12
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2015
Posty: 424

Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź. Kolno już przeglądałam, bardzo pomogły by mi jednak księgi z parafii Turośl, a jak rozumiem, na pojawienie się w genetece choćby indeksów tej parafii, raczej nie ma szans.
Pozdrawiam.
Łuniewska Ewa.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.099428 sekund(y)