Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
joanna84Offline
Temat postu: 76 miejsce Genealodzy.pl - Top 100 Genealogy Websites  PostWysłany: 23-01-2015 - 12:30
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 16-02-2008
Posty: 83
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Portal Genealodzy.pl został sklasyfikowany na 76 miejscu w rankingu Top 100 Genealogy Websites:
http://www.genealogyintime.com/articles ... age02.html
Z polskich stron jest jeszcze tylko MyHeritage.pl na 67 miejscu.

Metodologia jest wyjaśniona tutaj:
http://www.genealogyintime.com/articles ... age01.html
Najważniejsze są chyba te dwa punkty:
 The popularity of a website is measured by Alexa along three dimensions: how many people visit a website, how much time is spent at the website and how much content is consumed. It is not based solely on how many people go to a particular website. The time spent on a website and the amount of content that is consumed are also important factors.
 The exact definition of a genealogy website is a surprisingly difficult question. We look at a variety of metrics. The key factor for us is that a website must be primarily oriented towards genealogy and genealogy research. Consequently, you won’t find many national archive websites on the list because these types of websites tend to attract a significant number of visitors unrelated to genealogy.

_________________
Joanna


Ostatnio zmieniony przez joanna84 dnia 25-01-2015 - 11:59, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu: 76 miejsce Genealodzy.pl - Top 100 Genealogy Websites  PostWysłany: 23-01-2015 - 18:10
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam, jak by ktoś pytał, to mnie się ten ranking nie podoba, to tak jakby skrzyżować dżdżownice z jeżem i wyjdzie drut kolczasty. Bo jak się ma nasze darmowe PTG do komercyjnych usług w budowaniu cudzych drzewek. Czyli uzbiera sobie ktoś przez lata drzewko genealogiczne i podać go firmie i jeszcze do swojej pracy dopłacić za jego tam utrzymanie. To coś podobnego jak palacz kupi papierosy, zapali i sam się truje i innych i za to też zapłacił. To fakt że tu na tym serwisie zanika dyskusja, Ci co mieli coś do powiedzenia, już ich tu nie ma. Ale za to coraz więcej przybywa tu Cicho Ciemnych bez nazwisk i imion i poszukują nazwisk jak dla mnie wcale nie Polsko brzmiących, czyżby dwa, czy trzy wieki temu tu nie mieszkali Polacy. Pamiętam też taka dyskusję nie tak dawno, co o mało co że mnie chcieli tu ubiczować, za to ze napisałem ze Eskimosi nie mają kościoła, a żyją w parach jak po ślubie ; pozdrawiam - Julian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sponikowskiOffline
Temat postu: 76 miejsce Genealodzy.pl - Top 100 Genealogy Websites  PostWysłany: 23-01-2015 - 20:56
Sympatyk


Dołączył: 13-12-2009
Posty: 354

Status: Offline
Popularność mierzona ilością wejść (bo pewnie coś chwytliwego zarzucono np. mamy twoje nazwisko), spędzonego czasu... (nic nie znalazłem a może jak dobrze pogrzebię to coś znajdę).... nie mogę przebrnąć przez "wymogi" rankingu... ~~~~~(dżdżownica) prawie jak na pudelek.pl

ps. Julianie - masz u mnie piwo za ten komentarz Very Happy

_________________
szukam: https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... wski.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu: 76 miejsce Genealodzy.pl - Top 100 Genealogy Websites  PostWysłany: 23-01-2015 - 21:28
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam Sławek, drugą strona medalu to jest to że Mormoni dają swą pracę do przejrzenia i tym sposobem mają poczytność, a my metryki w domu. Co do nazwisk tam w drzewkach występujących, to moim zdaniem są na ogół te znane w Ameryce, czyli po roku 1800. Mam i ja tam drzewko, choć nie moje, ale dodaje tam coś starego w leciach do Sawickich. Też kiedyś myślałem ze mnie ktoś minie w dawne wieki, ale jak dotąd nikt mnie nie minął. Nawet raz znalazłem z lat 800 interesujące mnie nazwisko ( osobę ) i zaraz napisałem do tej osoby na podany adres, okazało się że odezwał się już znajomy i wcale nie związany z tamtym z 800 roku, wnioski same się układają ; pozdrawiam - Julian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mirek.KozakOffline
Temat postu: Re: 76 miejsce Genealodzy.pl - Top 100 Genealogy Websites  PostWysłany: 23-01-2015 - 21:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2009
Posty: 633
Skąd: Debrecen
Status: Offline
sponikowski napisał:
Popularność mierzona ilością wejść (bo pewnie coś chwytliwego zarzucono np. mamy twoje nazwisko), spędzonego czasu... (nic nie znalazłem a może jak dobrze pogrzebię to coś znajdę)....


Po co tyle ironii i cynizmu?
Patrze na pierwsze pozycje na liscie rankingu:
ancestry, familysearch, myheritage - 95% czlonkow tego forum dzien w dzien wchodzi na te strony.
Co trzecie pytanie na tym forum dotyczy pomocy z odszukaniem, odczytaniem skanu, metryki, informacji z tych stron.
I nikt nas tam nie wola, mowiac, ze mamy twoje nazwisko, i nikt nas nie zmusza do grzebania tam, bo moze cos znajdziemy...
Zastanawia w setce brak libertyellisfoundation - tak to sie teraz nazywa, ale podejrzewam, ze wiekszosc z nas wchodzi tam chociazby przez jewishgen.

_________________
Pozdrawiam: MireQ
Parafie: Chodel, Karczmiska, Końskowola, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie, Wąwolnica, Wilków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piotr_nojszewskiOffline
Temat postu: Re: 76 miejsce Genealodzy.pl - Top 100 Genealogy Websites  PostWysłany: 24-01-2015 - 18:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2013
Posty: 1582
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Ciekawa lista. I spory sukces dla genealodzy.pl.

Choc nie mam do końca przekonania do wykazywania oddzielnego lokalnych odmian np myheritage czy ancestry.
Wstukałem teraz myheritage.pl Wink i wygląda na to jakby logowało sie oddzielnie, ale reszta (w sensie bazy) oczywiście jest taka sama jak mh.com. Dlatego porownywanie np familysearch które ma jedną domenę wszechświatową z portalami majacymi lokalne domeny (i ew wersje językową) ale taką samą treść jest trochę dyskusyjne.

Sposób wchodzenia nie ma moim zdaniem wpływu na statystyki chyba, ze wyłaczono jakos przekierowania ale to wątpliwe.
Global Rank
libertyellisfoundation.org 117,720
genealodzy.pl 161,398

Autorzy piszą, ze wyłaczyli w zasadzie archiwa (państwowe) po tam ich zdaniem wchodza liczne osoby interesujace sie innymi zagadnieniami (niegenealogicznymi). Może dlatego nie ma Ellis Island Foundation.

_________________
pozdrawiam
Piotr


Ostatnio zmieniony przez piotr_nojszewski dnia 24-01-2015 - 20:14, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mirek.KozakOffline
Temat postu: Re: 76 miejsce Genealodzy.pl - Top 100 Genealogy Websites  PostWysłany: 24-01-2015 - 19:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2009
Posty: 633
Skąd: Debrecen
Status: Offline
piotr_nojszewski napisał:
Dlatego porownywanie np familysearch które ma jedną domenę wszechświatową z portalami majacymi lokalne domeny (i ew wersje językową) ale taką sama treść jest troche dyskusyjne.


Piotrze,
korzystalem kilka razy z tygodniowej bezplatnej promocji na ancestry.com
uzywajac roznych adresow mailowych i roznych kart bankowych. Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy na ancestry.co.uk kazano mi zaplacic za jeden miesiac, aby uzyskac listy pasazerow do Kanady.
Wiec ten top 100 nie jest przypadkowy...

A poza tym, jeszcze sie taki nie urodzil, co by wszystkim Polakom dogodzil!

_________________
Pozdrawiam: MireQ
Parafie: Chodel, Karczmiska, Końskowola, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie, Wąwolnica, Wilków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu: Re: 76 miejsce Genealodzy.pl - Top 100 Genealogy Websites  PostWysłany: 25-01-2015 - 20:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Faktem jest, że strona PTG w porównaniu do roku poprzedniego awansowała, a w swojej kategorii ("society") plasuje się w pierwszej piątce i gdyby nie podanie właśnie kategorii wyróżnionych stron, ranking ten byłby dla mnie praktycznie niemiarodajny.

Pozdrawiam,
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Re: 76 miejsce Genealodzy.pl - Top 100 Genealogy Websites  PostWysłany: 04-04-2016 - 14:49
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Z informacji w kilku wątkach ten wydaje się najstosowniejszy , tj nie będę innych podbijał
Najświeższa edycja (marzec 2016)
http://www.genealogyintime.com/articles ... age02.html
znaczek na głównej aktualny, choć warto uzupełnić nowym "trofeum"Smile

z podziękowaniami i wyrazami uznania dla ciężko pracujących by serwis utrzymać w ruchu, a nawet rozwijać

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Re: 76 miejsce Genealodzy.pl - Top 100 Genealogy Websites  PostWysłany: 12-07-2018 - 08:00
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
GiT chyba zaniechał, więc może coś zamiast
obecnie wg similar web
https://www.similarweb.com/top-websites ... /genealogy

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.539709 sekund(y)