Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Justyna_MOffline
Temat postu: Powrót do poszukiwań  PostWysłany: 29-06-2018 - 08:53
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2015
Posty: 39

Status: Offline
Dzień dobry,
wróciłam po pewnym czasie do badań genealogicznych i zajrzałam na Family Search. Odkryłam, ze przy interesujących mnie mikrofilmach pojawiły się nowe ikonki, np. taki aparat z kluczykiem. Interesujące mnie parafie znajdują się w małopolsce, w archiwum diecezjalnym Tarnowa. Pamiętam, ze skany z Tarnowa nie są dostępne w internecie. Znalazłam również informację, że można przeglądać skany z kluczykiem w Centrum Historii Rodziny, np. we Wrocławiu. Czy ktoś mógłby mi potwierdzić, że interesujące mnie skany będę mogła przeglądać w CHRze na komputerze? W załączniku przykładowe skany z numerami mikrofilmów, które mnie interesują. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Jeśli pytanie jest w złym dziale to proszę o przeniesienie.

https://ibb.co/efH5bd

Pozdrawiam
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Roman_SzynkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2018 - 09:56
Nieaktywny


Dołączył: 13-04-2008
Posty: 106

Status: Offline
Cytat:
Czy ktoś mógłby mi potwierdzić, że interesujące mnie skany będę mogła przeglądać w CHRze na komputerze?


Jest tak jak napisałaś. Jeśli chodzi o centrum we Wrocławiu to możesz skany z kluczykiem przeglądać na ich komputerach lub też na własnym laptopie logując się do ich rutera. Na poniższej stronie znajdziesz potrzebne informacje:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1O5hGWQofE5uz0nh8DHWtlws_lMMQZI0qIF6zljE5ks0/edit#gid=0

Przy okazji: Symbol lupy w katalogu mormońskim oznacza że dany mikrofilm został zindeksowany przez FS. Indeks możesz przeszukiwać u siebie w domu. Wystarczy kliknąć na symbol lupy. Jednak jak dla mnie nie jest to dosyć intuicyjny, korzystałem z tego dość sporadycznie [interesujące mnie mikrofilmy FS nie indeksowała].
Mikrofilmy w formie rolki filmowej są praktycznie niedostępne.

Pozdrawiam,

Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Justyna_MOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2018 - 11:01
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2015
Posty: 39

Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź Romanie.
Z tymi indeksami to mam problem bo chyba nie były robione przez Polaków i ciężko mi znaleźć interesujące mnie nazwiska. Zwłaszcza, że w drzewie mam sporo 'polskich' znaków i np. zamiast Kułaga muszę szukać 'Kutaga' albo jeszcze jakieś inne kombinacje Wink
Teraz wiem, ze mogę się wybrać do Wrocławia i może coś uda się ruszyć z poszukiwaniami znów.

A jeszcze takie jedno pytanie. Czy te skany można w jakiś sposób zapisywać jeśli przyjadę ze swoim laptopem?

Pozdrawiam,
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Roman_SzynkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2018 - 11:23
Nieaktywny


Dołączył: 13-04-2008
Posty: 106

Status: Offline
Cytat:
A jeszcze takie jedno pytanie. Czy te skany można w jakiś sposób zapisywać jeśli przyjadę ze swoim laptopem?


Skany można pobrać. Nie dotyczy to tylko skanów z filmów wykonanych w archiwum we Lwowie. Lwowskie skany "pobieramy" na zasadzie zrzutów z ekranu. Żeby przeglądać skany po wejściu na stronę FS musisz się zalogować na własne [bezpłatne] konto.
Nie będziesz w stanie pobrać całych filmów - przy częstym pobieraniu serwer FS blokuje dalsze pobieranie. Pobieranie jest też możliwe na komputerach w centrum. Wówczas po zakończeniu pracy przenosimy skany na własny nośnik pamięci.

Pozdrawiam,
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.702646 sekund(y)