Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JackparaOffline
Temat postu: Ahnenblatt listy poszukiwanych ?  PostWysłany: 28-04-2018 - 23:59
Sympatyk


Dołączył: 26-01-2014
Posty: 70

Status: Offline
Witam, czy ktoś może mnie pokierować, jak się tworzy listy poszukiwań ?
Do czego to ma służyć ?

Następny problem dla mnie ważny to sposób jak ten program współpracuje z plikami GEDCOM. Wszystko jest pięknie ale nie mogę się pozbyć wszystkich informacji systemowych jakie są zapisywane w systemie Geni, a których nie chciał bym widzieć w moich profilach w A.B. Wygląda to mniej więcej tak:
Naesström, Hĺkan, Sollefteĺ
Numer kompletu danych: geni:6000000010141131220, Wykonawca:
{geni:occupation} Teacher.
I wiele innych.Czy można się tego pozbyć w jakiś prosty sposób ale oczywiście
masowo a nie kazdy wpis oddzielnie? Nie wiem czy w Geni można pobrać ten plik i zaznaczyć że chcę tylko podstawowe dane ? myślę że takiej opcji nie ma.

Jeszcze jedno: Najnowsza wersja 2.98 ma błąd który polega na tym że, Pliki medialne (zdjęcia ) zapisane z Polskimi ogonkami są rozpoznawane jako błąd.Nie Da się tego zdjęcia załadować bez zmiany nazwy pliku Smile

Pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Topolinski_JozefOffline
Temat postu: Re: Ahnenblatt  PostWysłany: 29-04-2018 - 08:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-05-2007
Posty: 287
Skąd: Grudziądz, Hamburg
Status: Offline
Witam,
WaldemarChorążewicz napisał:
Witam.
Do O. Józefa,
zgrzeszyłem, nie wykonałem kopii zapasowych
mojego drzewa w programie 2,98,
Dwa miesiące temu całe drzewo zniknęło, także kopie zapasowe.
Mam to wszystko zapisane w papierowych dokumentach, ale pracy będzie przy tym ogrom.
Znajomy informatyk sprawdził mi komputer programem ściągniętym z internetu i nie wykazał żadnych pozostałości drzewa .
Pytanie. Jakim programem mogę odszukać kopie?
Pozdrawiam
Waldemar

najlepiej w programie Ahnenblatt użyć opcji Ekstra/Opcje.../Katalogi i tam odczytać ścieszkę, gdzie są zapisywane dane. Szukać trzeba plików z końcówkami .ahn, .bak oraz .ged. Jeśli to nie pomoże to jedynie przeszukać twarde dyski na obecność plików z podanymi końcówkami. Życzę powodzenia.

_________________
Pozdrawiam
Józef
...........

http://topolinscy.eu/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ziemian_DariuszOffline
Temat postu: Re: Ahnenblatt  PostWysłany: 30-04-2018 - 20:47
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2016
Posty: 21

Status: Offline
WaldemarChorążewicz napisał:
Witam.
Do O. Józefa,
zgrzeszyłem, nie wykonałem kopii zapasowych
mojego drzewa w programie 2,98,
Dwa miesiące temu całe drzewo zniknęło, także kopie zapasowe.
Mam to wszystko zapisane w papierowych dokumentach, ale pracy będzie przy tym ogrom.
Znajomy informatyk sprawdził mi komputer programem ściągniętym z internetu i nie wykazał żadnych pozostałości drzewa .
Pytanie. Jakim programem mogę odszukać kopie?
Pozdrawiam
Waldemar


Jeśli na dysku w miejscu gdzie były zapisane te dane nie zostały nadpisane innymi to da się odzyskać pliki np programem PowerDataRecovery, jeśli jednak w tym miejscu coś zostało zapisane to dane papa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aniemirkaOffline
Temat postu: Re: Ahnenblatt listy poszukiwanych ?  PostWysłany: 30-04-2018 - 21:10
Sympatyk


Dołączył: 16-07-2010
Posty: 203
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Jackpara napisał:


Jeszcze jedno: Najnowsza wersja 2.98 ma błąd który polega na tym że, Pliki medialne (zdjęcia ) zapisane z Polskimi ogonkami są rozpoznawane jako błąd.Nie Da się tego zdjęcia załadować bez zmiany nazwy pliku Smile

Pozdrawiam.


A u mnie, gdy chcę dołączyć fotkę i klikam w "+" - program się zawiesza....SadSad
Czy ma ktoś może pomysł, dlaczego tak się dzieje?
Odinstalowałam program i zainstalowałam ponownie - ale bez oczekiwanych rezultatów...SadSad

_________________
Pozdrawiam
- Ania

W kręgu moich zainteresowań są przede wszystkim nazwiska z XVIII wieku i wcześniej: Dmowski (gniazdo rodowe Dmochy, Świnary), Kisieliński (Kisielany Żmichy), Lewociuk (Czeremcha), Niemirka (Niemirki), Skolimowski (Skolimów Roguziec).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
angelika.smolaOffline
Temat postu: Re: Ahnenblatt listy poszukiwanych ?  PostWysłany: 26-06-2018 - 12:52
Sympatyk


Dołączył: 29-01-2017
Posty: 18
Skąd: Górecko Stare
Status: Offline
Dzień dobry,

czy przy wpisywaniu dzieci w dowolnej kolejności da się ustawić to tak, aby były w kolejności narodzin? Już tłumaczę o co mi chodzi. Do dziś myślałam, że mój prapradziadek miał 6 dzieci, wszystkie miałam wpisane datami urodzin od najstarszego do najmłodszego. Dziś dowiedziałam się o istnieniu najstarszego dziecka i po wpisaniu go razem z datą urodzin chciałabym, aby było na szczycie listy jako najstarsze, ale wciąż jest na końcu. Sprawdzałam czy da się to jakoś przesuwać. Niestety nie. Mam nadzieję, że nie będę musiała wprowadzać wszystkich danych od początku?

Pozdrawiam, Angelika Smoła
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2018 - 13:39
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Dzień dobry Angeliko.

Odpowiedz znajdziesz w tym temacie na stronie 22

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aniemirkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2018 - 16:04
Sympatyk


Dołączył: 16-07-2010
Posty: 203
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Wystarczy raz kliknąć w górnym pasku "Sortuj rodzinę" i już SmileSmile

_________________
Pozdrawiam
- Ania

W kręgu moich zainteresowań są przede wszystkim nazwiska z XVIII wieku i wcześniej: Dmowski (gniazdo rodowe Dmochy, Świnary), Kisieliński (Kisielany Żmichy), Lewociuk (Czeremcha), Niemirka (Niemirki), Skolimowski (Skolimów Roguziec).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jasiek_IncognitoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2018 - 01:25
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2018
Posty: 15

Status: Offline
Witam,
Mam pytanie o funkcjonowanie programu. W momencie kiedy eksportuję drzewo genealogiczne do pliku PDF, program nie uwzględnia w powstałym drzewie wszystkich osób (nie pokazuje mi trzech pokoleń jednej rodziny), z czego to wynika i czy mogę temu jakoś zaradzić? Chciałbym mieć w pliku PDF całe swoje drzewo.

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2018 - 11:48
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 904
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Wydaje mi się, że problem wynika z nieumiejętności rozłożenia drzewa genealogicznego na płaszczyźnie przez program Ahnenblatt. Po wygenerowaniu grafiki, w dolnym lewym rogu, pokazuje się informacja ile osób udało się umieścić na grafie spośród osób występujących w drzewie genealogicznym.

Uzyskanie lepszego pokrycia czasem jest możliwe przez zmianę osoby głównej, typu wykresu, stylu i tak dalej. Ale mimo to nie we wszystkich wypadkach uda się mieć na wykresie wszystkich. Czasami też wychodzą śmieszne sytuacje ukazujące słabość algorytmu.

_________________
Pozdrawiam
Maciej

http://KimOnibyli.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jasiek_IncognitoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2018 - 12:00
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2018
Posty: 15

Status: Offline
Zapewne ma Pan racje, że w tym wypadku jest to słabość programu przy skomplikowanych i licznych powiązaniach genealogicznych. Bo sprawdzałem kilkukrotnie i wszystkie powiązania w programie wprowadzone są prawidłowo.

Jesteście w stanie polecić inny program, który z waszego doświadczenia, poradzi sobie z rozrysowaniem bardzo skomplikowanego drzewa? Chciałbym to wszystko zmaterializować, pomaga to w dalszych poszukiwaniach.

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2018 - 12:11
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 904
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Porównanie algorytmów jest na mojej liście rzeczy do zrobienia, ale to wymaga poświęcenia dłuższej chwili. Niestety, nie ma zbyt dużego wyboru. MyHeritage ma teoretycznie granice przy 250 osobach, ale do rysowania można próbować ją obejść. Kilka programów od razu można odrzucić, bo nie obsługują polskich znaków diakrytycznych. Z drugiej strony, wszystkie generatory automatyczne będą miały swoje słabości - przy tak skomplikowanych problemach mózg ludzki jednak lepszy. Dla siebie zacząłem używać Excela. Dzięki temu drzewo genealogiczne można upakować na stosunkowo małej powierzchni.

_________________
Pozdrawiam
Maciej

http://KimOnibyli.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
annarenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2018 - 13:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2016
Posty: 43

Status: Offline
Wtrącę się do tematu. Można prosić kilka informacji w jaki sposób drzewko można umieścić w excelu? Przyznam się, że kiedyś coś próbowałam, ale zabrakło mi pomysłu jak rozmieścić osoby. Może udało by się pokazać choć fragment??
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mae10Offline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2018 - 13:56
Sympatyk


Dołączył: 09-08-2017
Posty: 144

Status: Offline
ja tak samo chcę zobaczyć , kiedyś próbowałam i zrezygnowałam. Mam do zrobienia 4 drzewa(2babcie+2dziadków).


Ewa M
pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcinzabo
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2018 - 15:14
Sympatyk


Dołączył: 19-01-2015
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Jasiek_Incognito ile chcesz osób na tym drzewie?

_________________
Pozdrawiam Marcin - syn Remigiusza, wnuk Eugeniusza, prawnuk Konstantego, 2xprawnuk Józefa, 3xprawnuk Ignacego, 4xprawnuk Jana(?)...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JackparaOffline
Temat postu: Re: Ahnenblatt listy poszukiwanych ?  PostWysłany: 05-07-2018 - 15:24
Sympatyk


Dołączył: 26-01-2014
Posty: 70

Status: Offline
aniemirka napisał:
Jackpara napisał:


Jeszcze jedno: Najnowsza wersja 2.98 ma błąd który polega na tym że, Pliki medialne (zdjęcia ) zapisane z Polskimi ogonkami są rozpoznawane jako błąd.Nie Da się tego zdjęcia załadować bez zmiany nazwy pliku Smile

Pozdrawiam.


A u mnie, gdy chcę dołączyć fotkę i klikam w "+" - program się zawiesza....SadSad
Czy ma ktoś może pomysł, dlaczego tak się dzieje?
Odinstalowałam program i zainstalowałam ponownie - ale bez oczekiwanych rezultatów...SadSad


W ustawieniach programu należy wskazać w którym miejscu (folderze) będą przechowywane pliki medialne.Myślę że to może rozwiązać problem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.551712 sekund(y)