Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-06-2018 - 22:30
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1012
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Witam,
Ja również zainteresowana jestem parafią Lachowo, bowiem w tej parafii we wsi Wincenta urodził się w około 1861 roku mój pradziadek Edward Dąbkowski (ok.1861-1916) syn Edwarda i Otylii Peters, który poślubił w Radomsku Zofię Emilię Glińską urodzoną w Warszawie ale również dwoje rodzeństwa pradziadka urodziło się w Wincencie. Według aktów, które odszukałam wszyscy urodzeni byli około 1861 roku ( być może trojaczki ???) t.j. Zygmunt (ok. 1861- ...?) i Salomea Otylia (ok 1861 - 1909). Zygmunt poślubił - akt ślubu z 09.02.1890 roku z parafii Św. Andrzeja w Warszawie 29 letniego Zygmunta Dąbkowskiego syna Edwarda i Otylii Peters, służącego?, który poślubił również służącą 37 letnią Agatę Małysa - dalszych losów tegoż Zygmunta nie odszukałam. Salomea Otylia ślub najprawdopodobniej zawarła we Francji, bowiem tam urodziła (w Canes w 1890 roku) pierworodnego syna Stanisława Seweryna Burchard Bukackiego- późniejszego generała.
-akt zgonu z 05.02.1909 roku Częstochowa- zmarła 48 letnia Salomea Otylia Burchardt z Dąbkowskich wdowa po dyrektorze Komory Celnej w Słubcy Janie Krzysztofie Burchardt.
Kilka lat temu pisałam do archiwum w Łomży z zapytaniem czy zachowały się w archiwum jakiekolwiek spisy parafii Lachowo abym mogła uściślić daty urodzenia mojej rodziny i otrzymałam odpowiedź negatywną.
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaldemarChorążewicz
Temat postu:   PostWysłany: 22-06-2018 - 00:55
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2009
Posty: 1517

Witam.
W temacie Lachowo.
Spis zmarłych z cmentarza parafialnego
https://www.findagrave.com/cemetery/266 ... -189454807
Pozdrawiam
Wademar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jozefswiderOffline
Temat postu: Spisy ludności parafia Lachowo  PostWysłany: 26-06-2018 - 22:02
Sympatyk


Dołączył: 01-02-2014
Posty: 165

Status: Offline
Dobry wieczór .
Posiadam spisy hipoteczne dóbr szlacheckich z lat 1805 - 1806
miejscowosci : Wszebory , Rydzewo , Kossaki ,Górskie , Święszki , Danowo,
Filipki Małe i Duże , Kiełcze Stare i Kiełcze Popki , Glinki i Tyszki Wądołowo z parafii Lachowo .
Pozdrawiam Józek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarsylkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-06-2018 - 13:24
Sympatyk


Dołączył: 23-05-2016
Posty: 611

Status: Offline
WaldemarChorążewicz napisał:
Witam.
W temacie Lachowo.
Spis zmarłych z cmentarza parafialnego
https://www.findagrave.com/cemetery/266 ... -189454807
Pozdrawiam
Wademar


Dzięki!

jozefswider napisał:
Dobry wieczór .
Posiadam spisy hipoteczne dóbr szlacheckich z lat 1805 - 1806
miejscowosci : Wszebory , Rydzewo , Kossaki ,Górskie , Święszki , Danowo,
Filipki Małe i Duże , Kiełcze Stare i Kiełcze Popki , Glinki i Tyszki Wądołowo z parafii Lachowo .
Pozdrawiam Józek


Niestety, niemoje wsie. Dziś rozmawialam z nowo odkrytą krewną. Trafilam aż na Warmię i Mazury do Tylkowa.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 2.372293 sekund(y)