Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SanSandraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-06-2018 - 18:02
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2018
Posty: 87
Skąd: Leszno
Status: Offline
dokladnie Sad ale nic innego nie pozostaje jak skierowac do archiwum w lublinie pismo do archiwum o poszukanie aktu urodzenia..,. byc moze dowiem sie jeszcze wiecej moze o braciach czy siostrach? moze tam gdzies bedzie dopisek tez o malzenstwie mojej prababci pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-06-2018 - 18:06
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie pozostaje wiele rzeczy - np zamiast zajmować kolejkę kwerendą to
trzeba odpalić szwa i popatrzeć na ten AU zamiast intuicją się kierować

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SanSandraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-06-2018 - 21:08
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2018
Posty: 87
Skąd: Leszno
Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
nie pozostaje wiele rzeczy - np zamiast zajmować kolejkę kwerendą to
trzeba odpalić szwa i popatrzeć na ten AU zamiast intuicją się kierować


Witam Tutaj w linku widnieje mój pradziadek Franciszek Wrzesinski urodzony w 1908 roku akt 282 http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=

Skierowałam do Pani Jaskólskiej zapytanie która umieściła wpis... możliwe ze Pani Jaskólska coś mi pomoże...
Zależy mi także na poznaniu rodziny dziadka który urodził sie w Kielcach, na poznaniu jego rodzeństwa/osób spokrewnionych którzy mogli mieć powiązania z Warszawą a przynajmniej okolic... Głownie chodzi o Żbików, Czechowice, Pruszków itp. ponieważ Mnóstwo Wrzesińskich jest spokrewnionych z osobami spokrewnionymi z Has/Haas, np. Muszyńscy bądź Wiśniewscy... ( cała rodzina Has od ktorych jest majatek pochodzila z mazowieckiego tak jak tez mnostwo Wrzesinskich tam jest powiazanych z ich krewnymi)

Odnośnie AU to tylko do archiwum mogę się skierować... Ale zaczęłam na początku od archiwum Zamościa i Kieleckiego... Pewnie poniosę trochę kosztów w związku z poszukiwaniem jakichkolwiek informacji w archiwach przez ludzi tam pracujących... Ale podejrzewam że jeżeli ja nie widzę powiązań Chabrosów z ludźmi z mojej sprawy ani z osobami spokrewnionymi z Hasami bo Chabrosow nielicznie w wojewodztwem Mazowieckim... a Wrzesińskich jest za to cala masa w Mazowieckim i tych okolicach które podałam Ktorzy sa spokrewnieni z Wisniewskimi czy Muszynskimi od Hasow to stawiam jednak na Wrzesińskich...

hmmm pozostaje mi stworzenie tez nowego wątku na forum odnośnie typowo samych Wrzesińskich z Kielc... :/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2018 - 00:09
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ale że jak?
odszukaj samodzielnie, masz i dane i materiał dostarczony

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.466322 sekund(y)