Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SanSandraOffline
Temat postu: Wrzesiński / Wrzesińska z Kielc  PostWysłany: 19-06-2018 - 21:48
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2018
Posty: 87
Skąd: Leszno
Status: Offline
Witam serdecznie
stworzyłam nowy wątek na forum jako że pilnie poszukuję rodziny Wrzesińskich
Mój pradziadek urodził się w Kielcach 18.06.1908 Franciszek Wrzesiński
Od ojca Bronisława Wrzesińskiego i Stanisławy Jeziorowskiej
Franciszek Wrzesiński zmarł 22.02.1993 w Zamościu
Interesuje mnie czy Franciszek Wrzesinski miał rodzenstwo... Jezeli tak to jakie... Czy bedziecie w stanie w stanie sprawdzic czy jego rodzina być może miała korzenie też w Wojewodztwie Mazowieckim... Mniej wiecej żbików, czechowice, pruszków itp.
z tego co mi wiadomo... Miał w rodzinie tj. Gertruda Stanisława
Wrzesińska z Jeziorowskich która miała najbardziej dochodowe restauracje w 1942 roku w Zamościu. Jednak chciałabym się dowiedzieć jak daleko sięgają korzenie Wrzesińskich z Kielc ... i podstawowe pytanie czy miał siostry i braci i jakie były ich nazwiska po ewentualnych ślubach... Pozdrawiam z Góry dziekuje za odpowiedzi
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Al_MiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-06-2018 - 22:23
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2013
Posty: 1308

Status: Offline
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=


pozdrawiam

Ala
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SanSandraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-06-2018 - 22:32
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2018
Posty: 87
Skąd: Leszno
Status: Offline
Al_Mia napisał:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&lang=pol&bdm=B&w=13sk&rid=B&search_lastname=wrzesi%C5%84ski&search_name=&search_lastname2=&search_name2=bronis%C5%82aw&from_date=&to_date=&rpp1=&ordertable=


pozdrawiam

Ala


Dziekuje Pani Alu... Smile)) Czy bylaby pani w stanie sprawdzic te imiona i nazwiska czy nie maja czasem powiazan z woj. mazowieckim?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Al_MiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-06-2018 - 22:54
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2013
Posty: 1308

Status: Offline
Równie dobrze możesz samodzielnie to zrobić korzystając z podanej wyżej wyszukiwarki.
w tytule: teren - wybierz województwo mazowieckie i kliknij wyszukaj.

(Nie dlatego że nie chcę, ale warto się nauczyć , się przyda).

Ala
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SanSandraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-06-2018 - 23:32
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2018
Posty: 87
Skąd: Leszno
Status: Offline
Mimo wszystko i tak dziekuje za informacje... te 3 akta są ze sobą dobrze związane aby pomylono jeziorska/jeziorowska ale to samo wystepuje w mazowieckim ... Jest albo Jeziorska albo Jeziorowska Smile wiem już że przeinaczenie lekkie mało znaczy jako że w metrykach czy aktach zauwazam ze czesto mylono nazwiska Smile Także podejrzewam juz że Jeziorowska Gertruda Stanislawa Wrzesinska miala majatek ktory odziedziczyl franciszek wrzesinski ktory byl synem Bronisława i Stanisławy Gertrudy Wrzesińskiej. Tak sie sklada ze do sprawy weszla matka w 1995 roku, moj ojciec umarl w 1994 roku wiec juz wczesniej zakladalam ze ktos musial bardzo szybko umrzec przed mojego ojca smiercia że ojciec moj nie wiedzial nic o tym a nawet nie byl w stanie wiedziec cokolwiek na ten temat... a w tym wypadku byłby to Franciszek Wrzesiński urodzony 1908 roku syn Bronisława i Stanislawy z Jeziorowskich zmarły w 1993 roku
Jesli chodzi o wyszukiwania Ja po prostu chce pomocy poniewaz jestem nowa w sprawach genealogicznych ale mysląca i kombinująca Smile jak kiedys ktos wspomnial po nitce do głębka... ale jak to sie mowi co trzy głowy to nie jedna... wiem że sama nie dam rady wszystkiego powiązać Sad Za dużo Wrzesinskich i Jeziorowskich ma powiazan z Wisniewskimi badz Muszynskimi i innymi od Hasów :/ dlatego potrzebuję pomocy od wdszystkich którzy są w stanie pomóc.... którzy są chętni... Obiecałam i powiedziałam swoje... Jezeli zagadka moja zostanie rozwiazana i faktycznie dojde do prawdy dzieki pomocy ludziom o dobrych sercach... Jezeli udowodnie prawa i bede miala mozliwosc dochodzic roszczen a woiwczas okaze sie wszystko pozytywnie ja owniez pomoge calej genealogii bo teraz wiem i jestem swiadoma ze wiele osob ma problem z takimi waznymi sprawami by dojsc do korzeni by sprawiedliwosc i ta prawda wyszla na swiatlo dzienne :/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzec_jadwigaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2018 - 16:07
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2015
Posty: 241

Status: Offline
Witaj

Nie wiem na ile to będzie pomocne (bo się trochę pogubiłamn z Twoimi Wrzesińskimi), ale masz tu ślub Jana Bronisława Wrzesińskiego z Gertrudą Stanisławą Jeziorowską Metryki.genbaza.pl (oczywiście po zalogowaniu) AP Kielce - Kielce - par. Pińczów rok 1891 akt 34

Jadwiga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SanSandraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2018 - 16:23
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2018
Posty: 87
Skąd: Leszno
Status: Offline
marzec_jadwiga napisał:
Witaj

Nie wiem na ile to będzie pomocne (bo się trochę pogubiłamn z Twoimi Wrzesińskimi), ale masz tu ślub Jana Bronisława Wrzesińskiego z Gertrudą Stanisławą Jeziorowską Metryki.genbaza.pl (oczywiście po zalogowaniu) AP Kielce - Kielce - par. Pińczów rok 1891 akt 34

Jadwiga


Dziekuje to sa oni Smile Caly czas jestem ciekawa jakie mieli wrzesinscy czy jeziorowscy bądź jeziorscy powiazania w mazowieckim :/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.582301 sekund(y)