Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

12:30 czwartek, 13 grudnia 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krystyna_MOffline
Temat postu: Mazur Józef i katastrofa kolejowa pod Dęblinem (II WŚ)  PostWysłany: 13-06-2018 - 18:22
Sympatyk

Status: Offline
Temat: "Katastrofa kolejowa pod Dęblinem w czasie II Wojny Światowe"*

Witam!
Czy jest ktoś z Dęblina albo ma dużo wiadomości z tamtego terenu?
W czasie II wojny światowej brat mojego dziadka Józef Mazur jechał wraz z najmłodszą córką Jadwigą z Warszawy do Lublina w celu odwiedzenia swojego brata w Maciejowie i podobno zginął w katastrofie kolejowej i ślad po nim zaginął.
Pozostali członkowie rodziny 2 synów i córka oraz żona podobno zginęli w Powstaniu Warszawskim w 1944 r.
Też nie mamy żadnych wiadomości. Tylko w jednym przypadku odnalazłam jakiś ślad, że jeden syn zginął w Powstaniu, zgadza się nazwisko, rok urodzenia oraz miejsce urodzenia, więc może to być on.

Może ktoś wie gdzie są jakieś informacje o tej katastrofie kolejowej lu jakiekolwiek informacje.
Z góry bardzo dziękuję!

* moderacja tematu [Sianin_1948]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alicja_firmantyOffline
Temat postu: Mazur Józef i katastrofa kolejowa pod Dęblinem (II WŚ)  PostWysłany: 14-06-2018 - 17:44
Sympatyk

Czy na pewno chodzi o Dęblin? Bo ja, poszukując inf. o katastrofach kolejowych z czasów II wojny( ktoś z rodziny brał w takiej udział, ale gdzie-nie wiem) natrafiłam na inf. o katastrofie na Lubelszczyźnie na początku wojny, ale chodziło o okolice Kraśnika. Jest o niej artykuł w Gazecie Wyborczej z 2006 r. Katastrofa miała miejsce we wrześniu 1939 roku. Załączam link : http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,3604799.html

Pozdrawiam
Alicja

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Krystyna_MOffline
Temat postu: Mazur Józef i katastrofa kolejowa pod Dęblinem (II WŚ)  PostWysłany: 14-06-2018 - 17:51
Sympatyk

Witam!
Może to być jakiś ślad, bo podobno na początku wojny a jechał z Warszawy do Lublina. Nie mam kogo pytać bo starsi członkowie rodziny już dawno nie żyją. Nie wiem jak wówczas tam pociągi jeździły. Być może do Kraśnika, bo brat mieszkał w Maciejowie Starym. Z Lublina też trudno się dostać było, bo odległość ok. 40 km może łatwiej było się dostać z Kraśnika?
Szkoda, że nie ma całego tekstu artykułu, jak to można uzyskać?

Pozdrawiam!
Krystyna

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat