Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Barbara_SnarskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2018 - 00:00
Sympatyk


Dołączył: 26-12-2012
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Marzanno, mam w drzewie Amalię Dannert, żonę Jana Buczackiego. Ich córka Albina /Balbina/ Wincentyna Buczacka urodzona w 1848 r. w Szczuczynie w guberni Augustowskiej, zawarła związek małżeński z Ludwikiem Hipolitem Wojdatem w Babicach / woj.mazowieckie/ w roku 1866, akt nr 13. Rodzice Buczackiego byli piwowarami i pochodzili z guberni łomżyńskiej. Niestety, nie odnalazłam aktu ślubu Amalii Dannert i Jana. Pozdrawiam , Barbara.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2018 - 08:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3138

Status: Offline
Troche tropów do szukania czyli ewangelickich zborów i filiałów na tych terenach było
http://mazowsze.hist.pl/17/Rocznik_Mazo ... 004/12690/
No i pozostaje alternatywa (moim zdaniem raczej mała, bo była jednak granica międzypaństwowa)że przybyli z pobliskich Prus a tam prawie sami ewangelicy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzanna62Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2018 - 20:55
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2015
Posty: 777

Status: Offline
Barbara_Snarska napisał:
Marzanno, mam w drzewie Amalię Dannert, żonę Jana Buczackiego. Ich córka Albina /Balbina/ Wincentyna Buczacka urodzona w 1848 r. w Szczuczynie w guberni Augustowskiej, zawarła związek małżeński z Ludwikiem Hipolitem Wojdatem w Babicach / woj.mazowieckie/ w roku 1866, akt nr 13. Rodzice Buczackiego byli piwowarami i pochodzili z guberni łomżyńskiej. Niestety, nie odnalazłam aktu ślubu Amalii Dannert i Jana. Pozdrawiam , Barbara.


"Moja" Amalia Dannert byla dopiero po męzu Janie. Amalia nazywala sie z domu Bachenberger? Nie mogła byc tez wdowa bo w 1897 w momencie slubu syna juz nie zyla a jej maz Jan jeszce zyl. Zreszta Twoja Amalia jest sporow czesniej od mojej.
Czy wiesz cos na temat swojej Amalii znasz moze jej rodziców lub masz jakis trop?

Do Jerzego

Dziekuje za linka widze ze mam jeszce do sprawdzenia Łomze

_________________
Marzanna

Szukam nazwisk Rzemieniec, Rzemieniecki itp
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2018 - 22:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3138

Status: Offline
Na wszelki wypadek zapytam co rozumiesz jako parafia w Łomży, czy także wymienione w tekście jej filie: i inne parafie:Wiłkowyszki, Sereje, Godlewo,Sejny,Władysławów,Suwałki,Kalwaria, Augustów,Wiżajny, Wisztyniec, Szaki,Sudargi, Szczuczyn, Preny. Nie sadze aby zachowały się akty metrykalne wszystkich a już z pewnością nie w internecie
Proponuje skontaktować się z https://www.luteranie.pl/. Z własnych doświadczeń wiem że w archiwach kościelnych można znaleźć bezcenne materiały przydatne w genealogii . Zwykle sa tam osoby zajmujące się historią, których pomoc może być kluczowa.
Ilość ewangelików na tych terenach była na tyle mała (liczebność nie więcej niż jednej większej parafi katolickiej) że mogą być spisy wiernych z poszczególnych parafii i filjałów(sporządzane dla potrzeb samego Kościoła ale i administracji) Gdyby tak, to byłaby to bezcenna informacja pozwalająca być może zlokalizować Jana i Amelię
Ps A tak na marginesie nie można wykluczyć Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, ale to tylko raczej teoretyczna dygresja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Barbara_SnarskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2018 - 15:26
Sympatyk


Dołączył: 26-12-2012
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witaj, niestety nie mam żadnego tropu, ale wiele wskazuje, że Twoi Dannertowie są powiązani z moją 4x prababką Amalią. Dziś znalazłam akt urodzenia kolejnego syna Amalii - tym razem Amalia ma na imię Emilia, a Buczackiego vel Buczyńskigo, przerobiono na Budzińskiego. Szukam dalej i jak wpadnę na konkrety , to dam znać. Barbara.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
witold49Offline
Temat postu: Augustyn Denert  PostWysłany: 14-02-2019 - 17:08


Dołączył: 14-02-2019
Posty: 1

Status: Offline
Gdańsk dnia 14.02.2019 r.
Pisze:Witold Denert
Pochodzę z tej rodziny. Mam spisany rodowód przez mojego stryja Piotra najmłodszego brata Augustyna. Proszę o kontakt na adres wdenert@wp.pl
Jestem także zainteresowany.
Z poważaniem: Witold Denert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MierzejewskiOffline
Temat postu: Augustyn Denert  PostWysłany: 22-02-2019 - 10:50
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2008
Posty: 179

Status: Offline
Informuję, że rozpoczęliśmy jako stowarzyszenie Jamiński Zespół Indeksacyjny indeksacje ksiąg parafii Bakałarzewo i okolic. Zresztą w już opublikowanych materiałach za pomocą wyszukiwarki GENEO znalazłem np zapis o Rozalii i Mateuszu Deryn, Dener więc może to będzie jakiś ślad.
Zapraszamy także do współpracy przy indeksacji okolicznych parafii, kontakt: jzi@jzi.org.pl

_________________
Pozdrawiam
Zbyszek
http://mierzejewskirodzinaikrze.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.746257 sekund(y)