Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Nowik_AndrzejOffline
Temat postu: Dzieje miasta Cegłowa  PostWysłany: 26-05-2018 - 21:51
Członek PTG


Dołączył: 22-06-2007
Posty: 545

Status: Offline
W związku ze zbliżającą się rocznicą czterechsetlecia faktycznego nadania praw miejskich trwają prace nad nową monografią Cegłowa.
Po raz pierwszy publicznie projekt przedstawiłem ponad rok temu:
http://kkz.ceglow.pl/?p=1820
Zakończony został już pierwszy etap projektu, polegajacy głównie za zebraniu pierwszej partii materiałów archiwalnych dotyczących dziejów miasta Cegłowa. Wyniki przeprowadzonych do tej pory badań będą zaprezentowane na spotkaniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cegłowie przy ul. Józefa Piłsudskiego 22 w dniu 28 maja br. o godz. 18 (poniedziałek). Wstęp wolny. Biblioteka znajduje się koło stacji kolejowej Cegłów na trasie Warszawa-Siedlce.
Już wstępne kwerendy wykazały, że historię lokacji Cegłowa, nadania praw miejskich czy erygowania parafii trzeba napisać właściwie od nowa. Większość archiwaliów, które mają zostać zaprezentowane, nie była do tej pory przez historyków wykorzystywana i będzie to ich pierwsza publiczna prezentacja.
Mam nadzieję, że nowa monografia wydatnie wesprze starania zmierzające do odzyskania przez Cegłów praw miejskich przed ich czterechsetleciem w 2021 roku.
Zapraszam serdecznie!

Andrzej Marek Nowik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dorota_MazurekOffline
Temat postu: Dzieje miasta Cegłowa  PostWysłany: 28-05-2018 - 18:37
Sympatyk


Dołączył: 30-07-2015
Posty: 341

Status: Offline
Oj, szkoda, że nie w sobotę ten wyklad...chętnie bym posłuchała. No i bardzo jestem zainteresowana zakupem monografii. Mam juz obydwie książki "Cegłów dawniej i dziś", oraz Gmina Cegłów, ale wciąż mi mało...
A czy jest możliwa kiedyś powtórka tematu? np w Ursynotece?
Pozdrawiam
Dorota Mazurek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nowik_AndrzejOffline
Temat postu: Re: Dzieje miasta Cegłowa  PostWysłany: 04-06-2018 - 22:30
Członek PTG


Dołączył: 22-06-2007
Posty: 545

Status: Offline
Dorota_Mazurek napisał:

A czy jest możliwa kiedyś powtórka tematu?


Ten temat najszybciej może być przedstawiony na warsztatach genealogicznych w Mińsku Mazowieckim, na które serdecznie zapraszam.

Andrzej Marek Nowik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.043270 sekund(y)