Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lukassoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2015 - 21:17
Sympatyk


Dołączył: 25-06-2013
Posty: 205
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Tak wiem że Mirzec jest na FS ale czekam na starsze księgi przed 1826 rokiem...
Mój przodek to Filip Gładysz syn Feliksa i Agnieszki z domu Duda....
Pozdrawiam
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MalgorzataKurekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2015 - 21:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-04-2008
Posty: 223
Skąd: Kraków
Status: Offline
Praprapraprababka mojego męża była z domu Gładysz i mieszkała w Sierszy koło Trzebini (obecnie część Trzebini) w 2 poł. XVIII w.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Halina_EchaustOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2017 - 09:54
Sympatyk


Dołączył: 21-05-2008
Posty: 17

Status: Offline
Ja też mam w drzewie Gładyszów Pochodzą z Borowego Młyna pod Pszczewem. Najstarszy z nich to Tadeusz /1732-1805/ jego żoną była Anna Krystyna Geisler /1758-1807/. Tadeusz miał dwie żony, niestety nie mam danych o pierwszej żonie. Wiem, że miała na imię Anna Marianna.
Pozdrawiam
Halina Echaust
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zmadOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2017 - 11:20
Sympatyk


Dołączył: 05-01-2009
Posty: 476
Skąd: Melbourne. Au
Status: Offline
Slownik nazwisk Kazimierza Rymuta zawiera ponad 5600 osob obojga plci noszacych nazwisko Gladysz rozrzuconych od morza do tatr i od Bugu az po Odre Nyse.
To nie jest najlepsza droga by szukac swoich.

Ps. Jest jeszcze duzo odmian jak: Gladys, Gladysiewicz, Gladyszewicz itd.

Zbyszek Maderski


Ostatnio zmieniony przez zmad dnia 04-03-2017 - 03:18, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Halina_EchaustOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2017 - 11:31
Sympatyk


Dołączył: 21-05-2008
Posty: 17

Status: Offline
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mój wpis podałam jako informację dla szukających krewnych o tym nazwisku.
Pozdrawiam
Halina Echaust
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BeattaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-06-2018 - 19:18


Dołączył: 02-06-2018
Posty: 2

Status: Offline
Pani Halino, ja pochodzę z linii Michała Gładysza (ur 1751) z Borowego Młyna. Być może Pani Tadeusz był ojcem mojeg Michała? Albo bratem, kuzynem.... Fajnie by było skonfrontować wiadomości Smile.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Halina_EchaustOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-06-2018 - 19:49
Sympatyk


Dołączył: 21-05-2008
Posty: 17

Status: Offline
Witaj Beatta, faktycznie to Ci sami Gładysze. Mam Michała, który jest ojcem Tadeusza ale niestety nie mam daty jego urodzenia. Natomiast jego syn Tadeusz ur. się w 1732 r. więc Pani Michał mógł być jego bratem albo kuzynem.
Co jest bardzo możliwe, ponieważ mam tylko jedno dziecko Michała - Tadeusza. Cała ta linia pochodzi z Borowego Młyna. Proszę podać mi więcej wiadomości na temat Pani Michała i jego rodziny. Podaję prywatny adres e mail. halszka.echaust@gmail.com.
Pozdrawiam
Halina Echaust

Moderacja
Zgodnie z regulaminem nie podawaj w treści wiadomości jawnie żadnego adresu poczty elektronicznej w niezmienionej, podstawowej formie. Jeśli już musisz podać adres e-mail (swój lub jakiejś instytucji), zamień go tak, by miał postać nieczytelną (lub przynajmniej mniej czytelną) dla robotów internetowych.

Wojtek, moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BeattaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-06-2018 - 19:59


Dołączył: 02-06-2018
Posty: 2

Status: Offline
Fajnie że Pani odpisała. Ja nie mam żadnego Tadeusza w swoim spisie ur w 1732 roku. Odnalazłam natomiast Annę Mariannę Gładyszową ur 1732 rok, zmarła w Borowym Młynie w wieku 38 lat 14.10.1770 roku. Może to ta druga żona Tadeusza? Pani Halino, odezwę się jutro na podany mail. Pozdrawiam, Beata Smile.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JazenaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-07-2022 - 09:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-06-2021
Posty: 17
Skąd: Przemyśl
Status: Offline
Dzień dobry,
a ja poszukuję swoich przodków o nazwisku Gładysz z linii mojego pradziadka Andrzeja Gładysza. Wiem tyle, że urodził sie ok.1846r, był szewcem i mieszkał w Sieteszy (podkarpacie). Ożenił się z Marią Ryznar, córką Tomasza. Stamtąd wyprowadził sie do Tapina. Wiem,co było później, ale co było wcześniej - do tego nie mogę dotrzeć. Piszę z nadzieja, że moze ktoś, coś i serdecznie pozdrawiam.

Jazena

Moderacja
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml

Wojtek, moderator


Ostatnio zmieniony przez Jazena dnia 04-07-2022 - 22:16, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
olenski_janOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2022 - 12:39
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2008
Posty: 107

Status: Offline
Witam,
Moja ciocia-babcia wyszła za Ignacego Gładysza, syna Antoniego z Żółkwi, którego rodzicami byli Sebastian Gładysz i Ksawera Kobylańska. Czy może ktoś coś wie o nich, bo ja niestety nic.
Pozdrawiam
Jan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.248390 sekund(y)