Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
agness3Offline
Temat postu: Re: Parafia Gnojno  PostWysłany: 19-05-2018 - 11:44
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2017
Posty: 63

Status: Offline
Już wiem że autor indeksu poprosił o usunięcie, ponieważ były w nim błędy. Nie wiadomo kiedy będzie poprawiony....trzeba czekać.
Pozdrawiam Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jabłoński_EdwardOffline
Temat postu: Re: Parafia Gnojno  PostWysłany: 19-05-2018 - 20:22
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 24-11-2006
Posty: 13

Status: Offline
agness3 napisał:
Już wiem że autor indeksu poprosił o usunięcie, ponieważ były w nim błędy. Nie wiadomo kiedy będzie poprawiony....trzeba czekać.
Pozdrawiam Agnieszka


Witam

Faktycznie poprosiłem o usunięcie tej mojej skróconej indeksacji, gdyż był to mój drugi indeks i wówczas nie znałem wielu rzeczy w tym zakresie. Nie znałem nawet nazwisk z tej parafii, a ponadto radzono wtedy, aby przy spisywaniu podawać nazwiska w formie męskiej (jedne z pierwszych indeksów, było ich niewiele) i taki też pozostał do niedawna.

Uznałem, że jest on archaiczny i trzeba go spisać na nowo. Byłoby zbyt nudne abym wracał do tego materiału i mam nadzieję, że w końcu ktoś się podejmie tej indeksacji, tym bardziej, że teraz zdjęcia wykonano w sposób fachowy (ja korzystałem tylko ze swoich zdjęć wykonanych w AD a zatem były one niezbyt czytelne).

Noszę się z zamiarem rozszerzenia indeksu z parafii GNOJNO tylko za lata 1875-19...), ale jest to wielka parafia i praca przy niej będzie dość długa.

Pozdrawiam
Edward Jabłoński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agness3Offline
Temat postu: Re: Parafia Gnojno  PostWysłany: 19-05-2018 - 22:51
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2017
Posty: 63

Status: Offline
Panie Edwardzie, szczerze żałuję że indeksy sprzed 1875r zostały usunięte. A można wiedzieć do którego roku planowane jest rozszerzenie indeksów..... może obejmie rok 1919????😉
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stevebrOffline
Temat postu: Parafia Gnojno  PostWysłany: 04-10-2023 - 16:42
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2020
Posty: 131

Status: Offline
Witam,
Poszukuję ślubów z parafii Gnojno z okresu 1865 -1867 oraz aktów urodzenia z okresu 1867 (są tylko do 13.03) - 1870. Akurat te najbardziej mi potrzebne nie występują w skanotece ani w genbazie.

Z góry pięknie dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.
Sławek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Parafia Gnojno  PostWysłany: 04-10-2023 - 17:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
lepiej sprawdź jeszcze raz genbazę - AD Kielce.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mientrasOffline
Temat postu: Parafia Gnojno  PostWysłany: 04-10-2023 - 17:13
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2017
Posty: 58

Status: Offline
Dobrze prawi!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stevebrOffline
Temat postu: Parafia Gnojno  PostWysłany: 01-11-2023 - 12:27
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2020
Posty: 131

Status: Offline
Szanowni koledzy, ja wiem, że jest w Genbazie, AD Kielce, parafia Gnojno taki zbiór "45_1846-1872_sl" ale tam jest dziura w oryginalnych aktach, brak kart w skoroszycie. na stronie 254 (numeracja pewnie współczesna) ostatni akt ma nr 48 i pochodzi z 27.11.1865 roku. Na kolejnej stronie nr 255 pierwszy akt ma już od razu numer "25" z 11.07. nie wiadomo którego roku - chyba 1870, gdyż po kolejnych stronach gdzie są następne numery aktów, następuje strona 258 gdzie zaczyna się rok 1871. Jak widać brak jest aktów sporządzonych między 27.11.1865 a 11.07.1870.

W AD Kielce, parafia Gnojno jest także zbiór "23_1842-1867_ur_śl_zg". Śluby są od 1841 do 1864, urodzenia od 1841 do 13.03.1867.

Mnie interesuje urodzenie bezpośredniego przodka Tomasza Korcipy s. Michała i Karoliny z Kwietniów. Zakładam na podstawie innych aktów (ślub, akty ur. dzieci, zgon), że najwcześniej mógłby urodzić się w 1867 roku pomiędzy wrześniem a grudniem. W dn. 30.11.1866 urodził się bowiem martwy syn Michała i Karoliny, a więc kolejne dziecko nie mogłoby się urodzić wcześniej.
Zakładam także, że Michał i Karolina, których aktu ślubu nie znajduję, musieli pobrać się akurat w tym okresie z którego brakuje aktów (między 27.11.1865 a 11.07.1870) ale najprawdopodobniej między 27.11.1865 a 30.11.1866 (ur. martwego dziecka).
Jeżeli mylę się w moim wywodzie to proszę mnie poprawić.
Jeżeli czegoś nie umiałem odnaleźć to będę bardzo wdzięczny jak ktoś wskaże mi miejsce (link) gdzie mogę odnaleźć potrzebne mi akty.

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam.
Sławek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2023 - 16:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Pisałeś do admina Genbazy?

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stevebrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2023 - 00:04
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2020
Posty: 131

Status: Offline
Pisałem do admina i dzwoniłem także do AD - okazuje się, że jest jak jest - to co jest w genbazie jest zbieżne z tym co mają w AD, mają księgę z brakiem ciągłości w aktach, gdzieś kiedyś powyrywano kartki pomiędzy aktami ślubu 48/1865 a 25/1870. Jedyna nadzieja w tym, że na parafii są pierwopisy ze wszystkimi aktami. AD twierdzi, że póki co x. Proboszcz nie przekazał ksiąg do AD pomimo, że powinien zgodnie z poleceniami Biskupa. Teraz tylko pozostaje kwestia ustalenia co faktycznie jest na parafii, jakie i czy kompletne roczniki oraz czy Proboszcz zechce to udostępnić. Może ktoś korzystał ze zbiorów parafialnych i wie jakie jest podejście obecnego Proboszcza do tej kwestii, bo ja od tygodnia nie mogę się dodzwonić na parafię, a nie zaryzykuję jazdy ponad 200 km w jedną stronę żeby osobiście się przekonać.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mientrasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2023 - 12:36
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2017
Posty: 58

Status: Offline
Sławek oraz wszyscy zainteresowani:

1. Informuję, iż właśnie równolegle toczy się dyskusja na FB w sprawie parafii w Gnojnie:
https://www.facebook.com/groups/6911053 ... 839277385/

2. Ponadto informuję, iż prowadziłem kwerendę w AD w Kielcach w grudniu 2022. I jest minimalnie jedna różnica między zawartościa w AD a genbazą!
Otóż w AD wystepuje dopływ z 22 lutego 2016, tj. księga ślubów za lata 1763-1779!
Siostra Danuta przyniosła mi ją do rąk moich, więc osobiście to potwierdzam!

Sam jestem zainteresowany zawartością Archiwum Parafialnego.

pozdrawiam,
Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stevebrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-12-2023 - 00:05
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2020
Posty: 131

Status: Offline
Macieju,
ta dyskusja na FB to także moja sprawka. Szukam informacji na wielu płaszczyznach. Może nie wszyscy zaglądają i tu i tam...
Póki co, wysłałem tradycyjny list do Proboszcza parafii Gnojno. Dziś to już prawie miesiąc minął i na razie odpowiedzi nie mam. Szczerze mówiąc odpowiedzi się w ogóle nie spodziewam ale miło by było być pozytywnie zaskoczonym. Mam jeszcze coś do sprawdzenia w Iwaniskach, a tam już byłem u Proboszcza i udało się w miłej atmosferze, w osobistej rozmowie porozumieć. Teraz w wyniku analiz uzyskanych aktów potrzebuje jeszcze kilka wyciągnąć, a mam już skonkretyzowane dane i zawężone czasookresy.
Może po nowym roku, może bliżej wiosny, wybiorę się do Iwanisk, a stamtąd już niedaleko do Gnojna. Może wtedy zaryzykuję i przy okazji podjadę tam aby osobiście porozmawiać z Proboszczem.
Chyba, że do tego czasu coś się pozytywnego zadzieje i osobista wizyta nie będzie już konieczna.

Pozdrawiam
Sławek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.761389 sekund(y)