Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Bialas_MalgorzataOffline
Temat postu: Jaki wybrać hosting obrazków  PostWysłany: 17-05-2018 - 18:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2014
Posty: 1583
Skąd: Wrocław
Status: Offline
W moich postach jako ilustrację zamieszczam zdjęcia akt metrykalnych i innych dokumentów.
Kiedyś korzystałam z Elektrody, gdzie obrazki są "wieczne" i wyświetlają się w formie obrazka.
Niestety wprowadzono ograniczenie tylko dla uczestników forum. Od tej pory - 1/2 roku korzystam z Zapodaj i zastanawiam się jak długo trzymają dane na serwerze. A może jest coś lepszego?
poradźcie proszę

pozdrawiam
Małgorzata Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tobiaszboksikOffline
Temat postu: jaki wybrać hosting obrazków  PostWysłany: 17-05-2018 - 18:36
Sympatyk


Dołączył: 27-11-2007
Posty: 475
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
najlepiej trzymać na własnym dysku i nie podłączonym do sieci
Jarek
PS kopie mam na kolejnym
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bialas_MalgorzataOffline
Temat postu: jaki wybrać hosting obrazków  PostWysłany: 17-05-2018 - 18:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2014
Posty: 1583
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Też mam na dysku wszystko, co fotografuję, ale chodzi mi o te ilustracje, których jest wiele.
Dobrze by było, gdyby utrzymywało się to kilka lat, bo będę zmuszona zamieszczać kolejne.

dzięki za radę
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2018 - 19:04
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Małgosiu, najlepiej założyć własny dysk w chmurze i dawać odnośniki z niego. Wtedy zdjęcia/screeny będą tam tak długo, aż ich nie wykasujesz. Są różne chmury - znajdziesz w sieci sporo recenzji. Mnie się do końca żaden nie podoba... W każdym razie z tego, co mogę Ci polecić to:
* google (google dysk lub google zdjęcia - jak założysz tam konto to masz jedno i drugie, pojemność się sumuje)
* dropbox

oba są amerykańskie (ale mają polski interface)
natomiast działają na prawie amerykańskim

mam też
* jottacloud.com - nie specjalnie tego używałam, ale to przynajmniej jest europejskie (podlega jurysdykcji norweskiej)

Oczywiście wszystkie 3 są bezpłatne.
Jak czytasz wątek Piotra odnośnie cmentarzy w Polsce, to pewnie zauważyłaś, że zdjęcia są umieszczone na chmurze Mircosoftu. Piotr ma dużą pojemność dysku i pewnie za to płaci abonament, ale są tam też i darmowe chmurki Wink

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bialas_MalgorzataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2018 - 19:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2014
Posty: 1583
Skąd: Wrocław
Status: Offline
pięknie dziękuję

M.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tobiaszboksikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2018 - 22:33
Sympatyk


Dołączył: 27-11-2007
Posty: 475
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
najlepiej założyć własny dysk w chmurze - pisze Bea --- a jaka jest gwarancja dostępu i bezpieczeństwa? Moim zdaniem tylko własny fizyczny dysk lub pendrive zapewnia trwałość i bezpieczeństwo danych i nikt nie ma do nich dostępu.
Jarek

PS doczytałem, że chodzi o fotografie niezbyt istotne, które jak znikną nie będzie tragedii. Z drugiej strony dyski są tanie i mają taką pojemność, że aby je zapełnić, może nie starczyć życia. Problemem staje się dotarcie do konkretnego zdjęcia w sensownym czasie. Na komputerze stacjonarnym mam około 60000 zdjęć i plików które są dla mnie istotne i w zasadzie trudne do odzyskania. Poukładane są w 200 katalogów i każdy katalog ma podfoldery. Według mnie problemem jest nie gdzie, tylko jak . Trzeba je tak je poukładać, aby można sprawnie dotrzeć do interesującego pliku.
Jarek


Ostatnio zmieniony przez tobiaszboksik dnia 17-05-2018 - 22:55, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2018 - 22:49
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
tobiaszboksik napisał:
najlepiej założyć własny dysk w chmurze - pisze Bea --- a jaka jest gwarancja dostępu i bezpieczeństwa? Moim zdaniem tylko własny fizyczny dysk lub pendrive zapewnia trwałość i bezpieczeństwo danych i nikt nie ma do nich dostępu.
Jarek

Ok, to ty wklejaj w postach do tłumaczenia linki skanów z twojego własnego fizycznego dysku. A my będziemy korzystać z hostingów na serwerach w chmurze.

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tobiaszboksikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2018 - 23:10
Sympatyk


Dołączył: 27-11-2007
Posty: 475
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
"A my będziemy korzystać z hostingów na serwerach w chmurze".

setki są różnych serwerów plików, do tych celów nadaje się pewnie każdy
tylko oby nie było tak jak z Photobucket - ja używam Fotosika i liczę się tym ryzykiem

jednak myślałem o archiwizacji ważnych plików- niemożliwych do odtworzenia
Jarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.718070 sekund(y)