Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KostkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2016 - 09:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1128

Status: Offline
Ted_B napisał:
...dla mnie - 5 zł za godz. razy 5-6 godz. - to jest trochę...

Nabierz wprawy w innych archiwach, a gdy już opanujesz sztukę szybkiego czytania wówczas to, na co dziś potrzebujesz sześciu godzin przejrzysz w jedną godzinę.
Dodatkową i znaaaaacznie większą premią niż duperelne 5 zł/godz. będzie to, co zaoszczędzisz na podróżach, bo zamiast wydawać na podróże kilka razy załatwisz swoje w jeden raz lub dwa.
I ciesz się, że nie pobierają opłaty np. klimatycznej. Więcej radości. Masz księgi, które za 5 zł możesz wymacać do woli, a wielu z nas nie ma ksiąg i wiele byśmy dali, żeby gdzieś się pojawiły.
Czy lepiej byś się czuł gdyby przeglądanie za 5 zł zamienić na bezpłatne przy jednoczesnym wprowadzeniu opłaty za parkowanie 6 zł/godz.?
Następnym razem nie zapomnij się podpisać.

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2016 - 10:23
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1193

Status: Offline
Panie Władysławie !
Dziękuję za Pańska upierdliwość !
Nie wiem czy Pan ma większą wprawę w archiwach, czy ja - ale to nie jest najważniejsze. Wizyt w różnych archiwach złożyłem już kilkadziesiąt - godzin nie liczę. Staram się czas wykorzystać maksymalnie.
Nie jeżdżę do archiwum macać ksiąg - może Pan to robi - więc proszę mnie nie porównywać do siebie.
Wyraziłem tylko moją opinię o tym archiwum. Jeśli ma Pan inne zdanie o tym archiwum to niech Pan napisze, ale niech nie ocenia Pan innych, którzy mają inne zdanie niż Pan !
Pozdrawiam !
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KostkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2016 - 10:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1128

Status: Offline
Ted_B napisał:
Panie Władysławie !
Dziękuję za Pańska upierdliwość !
Nie wiem czy Pan ma większą wprawę w archiwach, czy ja - ale to nie jest najważniejsze. Wizyt w różnych archiwach złożyłem już kilkadziesiąt - godzin nie liczę. Staram się czas wykorzystać maksymalnie.
Nie jeżdżę do archiwum macać ksiąg - może Pan to robi - więc proszę mnie nie porównywać do siebie.
Wyraziłem tylko moją opinię o tym archiwum. Jeśli ma Pan inne zdanie o tym archiwum to niech Pan napisze, ale niech nie ocenia Pan innych, którzy mają inne zdanie niż Pan !
Pozdrawiam !
Tadek

W tym archiwum zasady są z góry znane i mogę zadecydować czy chcę zapłacić 5 zł czy nie jest to dla mnie tyle warte. A w innym archiwum przeglądałem i nie płaciłem w dniu przeglądania, a za parę dni przysłano mi "żądanie" zapłaty. Więc które zasady są bardziej do przyjęcia, a które bardziej zasługują na krytykę?

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2016 - 11:49
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1193

Status: Offline
Witam !
Panie Władysławie !
Mija się Pan z prawdą. Proszę wejść na stronę archiwum http://www.archiwum.archidiecezja.pl/pl ... ianie.html przeczytać sobie regulamin... Czy są tu opisane te zasady ? Może się wstydzą ?
Ja 7 miesięcy temu zadałem pytanie korzystającym z tego archiwum, czy zwyczaje tam panujące są zgodne z rzeczami opisanymi na dołączonej stronie internetowej. Proszę cofnąć się do tego miejsca.
Osobiście nigdy nie korzystałem z tego archiwum i raczej nie zanosi się bym miał to czynić w przyszłości. Raczej nic tu nie ma dla mnie.
Pan natomiast przypuścił atak "ad persona", potraktował mnie jak "smarkacza", który nie umie poruszać się po archiwach. Ja w swoich wypowiedział nigdy nie oceniam osoby piszącej, ale odnoszę się do sedna sprawy. Być może Pan tego nie widzi !
Ale trudno !
Pozdrawiam !
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mateusz_KujawaOffline
Temat postu: Archiwum archidiecezjalne w Gnieźnie  PostWysłany: 19-04-2018 - 22:58
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2010
Posty: 28
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Szanowni Państwo,

potrzebuję pomocy osoby, która w najbliższym czasie wybiera się do AA w Gnieźnie.

sygnatura do zamówienia: AKM parafie (AKM II) 180 61 - są to wizytacje dziekańskie parafi Ślesin powiat nakielski.
Poszukuję informacji o tym czy po 1900 roku była jakakolwiek wzmianka w tych wizytacjach na temat ksiąg metrykalnych starszych niż 1750 rok.
Dla kontrastu np wizytacja z 1769 roku wspomina o 5 księgach, w tym jednej najstarszej z 1624 roku.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
Mateusz Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Archiwum archidiecezjalne w Gnieźnie  PostWysłany: 19-04-2018 - 23:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Te jak rozumiem widziałeś ?
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mateusz_KujawaOffline
Temat postu: Archiwum archidiecezjalne w Gnieźnie  PostWysłany: 19-04-2018 - 23:11
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2010
Posty: 28
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Tak, te które są dostępne online przeglądałem - z wyjątkiem tych do których dostęp jest ograniczony.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mateusz_KujawaOffline
Temat postu: Archiwum archidiecezjalne w Gnieźnie  PostWysłany: 26-10-2018 - 14:39
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2010
Posty: 28
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Ponawiam prośbę,

jednocześnie proszę o sprawdzenie:
numer zespołu 0393, nazwa zespołu Archiwum parafii Ślesin, znak zespołu AP 194, sygnatura 3
na początku księgi jest informacja o pożarze budynków plebańskich w roku 1855. - prosiłbym o sprawdzenie, czy jest tam informacja o stratach - co zostało zniszczone.

0393 Archiwum parafii Ślesin AP 194 8
Wewnątrz księgi informacja o dokonaniu kradzieży w kościele w roku 1934 (wycinek z gazety) - prosiłbym o sprawdzenie czy jest tam informacja co ukradziono.

Szczególnie zależy mi na informacjach o wszystkich księgach parafialnych ze Ślesinia.

Z góry dziękuje i pozdrawiam!
Mateusz Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AsdicOffline
Temat postu: Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie....  PostWysłany: 09-04-2021 - 00:30


Dołączył: 09-04-2021
Posty: 1

Status: Offline
Witam serdecznie,
nie wiem czy ktoś jeszcze sprawdza ten temat - ostatni wpis widzę z 2012 roku - ale i tak spróbuję szczęścia. Jeżeli ktoś z Was wybiera się do AA w Gnieźnie, czy moglibyście sprawdzić akt ślubu Pelagii Kuźniak w copulatorum Zagórów 1906-1911 AP220 syg. 28? Kuźniak to nazwisko po ślubie, jej data urodzenia to 1883 lub 1890. Potrzebna mi data ślubu i imię męża.
Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc, nie mogę się teraz dostać do Polski i AA wydaje się wyjątkowo nieprzyjazne i niechętne do pomocy...
Dzięki za uwagę i pozdrawiam!
Dominika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bartek_MOffline
Temat postu: Re: Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie....  PostWysłany: 09-04-2021 - 04:36
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-03-2007
Posty: 3283

Status: Offline
Asdic napisał:
Witam serdecznie,
nie wiem czy ktoś jeszcze sprawdza ten temat - ostatni wpis widzę z 2012 roku - ale i tak spróbuję szczęścia. Jeżeli ktoś z Was wybiera się do AA w Gnieźnie, czy moglibyście sprawdzić akt ślubu Pelagii Kuźniak w copulatorum Zagórów 1906-1911 AP220 syg. 28? Kuźniak to nazwisko po ślubie, jej data urodzenia to 1883 lub 1890. Potrzebna mi data ślubu i imię męża.
Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc, nie mogę się teraz dostać do Polski i AA wydaje się wyjątkowo nieprzyjazne i niechętne do pomocy...
Dzięki za uwagę i pozdrawiam!
Dominika

Pracownia naukowa jest zamknięta z powodu lockdownu. Do zasobu ma dostęp tylko firma "Past and Future":
http://www.archiwum.archidiecezja.pl/pl.html

_________________
Bartek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Diabołek81Offline
Temat postu: Re: Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie....  PostWysłany: 20-02-2023 - 17:16
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2009
Posty: 280
Skąd: Kutno
Status: Offline
Witam
Potrzebuję pomocy. W genetyce zostały zindeksowane metryki ślubów z parafii Wylatowo.
Tam też niespodziewanie odnalazłem metrykę ślubu moich przodków Urbana Melińskiego i Anastazii Mankoszczak.
Czy ktoś z użytkowników tego archiwum pomoże mi w wydobyciu innych informacji z tego zapisu? Może zdjęcie?
Parafia Wylatowo rok 1762 nr 6 M Urban Meliński i Anastazja Mankoszczak
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
Piotr

_________________
Szukam: Stanisława Białeckiego - 1772-1779 r ślub Ludwika Kowalskiego i Kunegundy Sowińskiej - przed 1800 r zgony Ludwika Kowalskiego,Józefa Bukalskiego i Kunegundy Kowalskiej - po 1828 r Urban i Anastazja Melińscy - zmarli przed 1810 r
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DankaWOffline
Temat postu: Re: Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie....  PostWysłany: 20-02-2023 - 17:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-05-2014
Posty: 196

Status: Offline
Wylatowo dostepne na FS po zalogowaniu, akt którego szukasz tutaj https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=736082

_________________
Pozdrawiam
Danuta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Diabołek81Offline
Temat postu: Re: Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie....  PostWysłany: 20-02-2023 - 17:48
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2009
Posty: 280
Skąd: Kutno
Status: Offline
DankaW napisał:
Wylatowo dostepne na FS po zalogowaniu, akt którego szukasz tutaj https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=736082

Dziękuję Danusiu Smile

_________________
Szukam: Stanisława Białeckiego - 1772-1779 r ślub Ludwika Kowalskiego i Kunegundy Sowińskiej - przed 1800 r zgony Ludwika Kowalskiego,Józefa Bukalskiego i Kunegundy Kowalskiej - po 1828 r Urban i Anastazja Melińscy - zmarli przed 1810 r
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GeoAlOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2023 - 10:54
Sympatyk


Dołączył: 26-02-2023
Posty: 20

Status: Offline
Witam serdecznie. Czy wybiera się ktoś może w najbliższym czasie do Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie? Chodzi mi o księgę zgonów parafii Św. Mikołaja w Inowrocławiu 1885-1900 (sygnatura AP 167 31). Interesuje mnie akt zgonu Maksymiliana Oleszaka (syna Wojciecha i Magdaleny z domu Jezierskiej) urodzonego 7.11.1896r. w Inowrocławiu, a zmarłego tamże 2.08.1897r. Potrzebuję sprawdzić czy data zgonu zgadza się z podaną przeze mnie oraz jaka była przyczyna zgonu i czy są jakieś dodatkowe adnotacje w dokumencie, np. numer grobu itp. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego dnia Smile
Alan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marck57Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2023 - 11:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-06-2015
Posty: 179

Status: Offline
Alanie,
Akt nr 324. Najpierw się zaloguj
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1046085

_________________
Pozdrawiam
Marta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.353384 sekund(y)