Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pawel_czOffline
Temat postu: Akt urodzenia św. Floriana Warszawa oraz Płock  PostWysłany: 13-04-2018 - 01:43
Sympatyk


Dołączył: 21-11-2017
Posty: 38

Status: Offline
Witam,

Potrzebuję odnaleźć lub stwierdzić brak aktu urodzenia:
1. Irena Donajska (może być zapisane jako Dunajska także)
ur. 12 lutego 1911 Warszawa
Rodzice: Władysław Donajski i Bronisława Zwierz(inaczej też Zwierzyńska)
2. jej brat Ryszard Donajski
zmarł mając 21 i 3/4 roku w dniu 5 marca 1930r., urodzony w Warszawie
czyli wychodzi że powinieni się urodzić ok. maja 1908r. chyba że ktoś się pomylił

Dwójkę starszego rodzeństwa znalazłem w księgach
Zespół: 1328/D- Akta stanu cywilnego parafii rzymskokatolickiej św. Floriana, w urodzeniach 1905 i 1906, bo byli w spisach do urodzeń, chociaż przy jednym nie było pełnego numeru widać ze względu na zagiętą kartkę.
Niestety nie znam rosyjskiego ani cyrylicy i bazuje bardziej na poszukiwaniu wzorca, który sobie przetłumaczę na rosyjski i rozpisze na cyrylice.
Dla Ad1. nie ma spisu urodzonych, przeszukałem trochę początek do ok. 250 i nie znalazłem.
Dla Ad2 w spisie nie widnieje, w spisie z 1907 też nie mogłem znaleźć.

Czy ktoś może mi potwierdzić, że faktycznie ich tam nie ma lub jednak są ?

Link do zespołu:
http://metryki.genealodzy.pl/metryki.ph ... 1&zs=1328d

Z góry dziękuję!


Ostatnio zmieniony przez pawel_cz dnia 06-05-2018 - 14:28, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Pomoc w odszukaniu - Akt urodzenia św. Floriana Warszawa  PostWysłany: 13-04-2018 - 07:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
1911 nie ma spisu ? A to żeś mnie przestraszył i pewnie nie tylko mnie Smile spis jest tylko Ireny nie widzę, ale to poranek i patrzę na komórce. Za to Ryszarda widzę. Sprawdziłeś rok wstecz. a rok w przód (516)?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2018 - 10:39
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31704
Skąd: Warszawa
Status: Offline
1. dlaczego Św. Floriana?
tzn czy coś poza tym, że wcześniej mieszkali na terenie tego USC (rejestracja U starszych dzieci) wskazuje, że to "1911-02-12 Warszawa" to Św. Florian?
skąd data dzienna?
jakiś link do kopii dokumentu gdzie te dane występują?
adresy zamieszkania z AU 1905 i 1906? późniejsze?

2. Na 100% Irena nie np : [PierwszeNieznaneImię] Irena córka Władysława i Bronisławy Zwierz małż. Donajskich

3. SkU 1911 np
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 199&y=2401

Irena "cyrylicznie" pod 3387 - zbliżony wyglądem zapis dla imienia Dunajskiej powinien wyglądać (a nazwisko cyrylicznie masz w (niepodlinkowanych:) kopiach AU z 1905 i 1906

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ObidkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2018 - 14:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-01-2017
Posty: 202
Skąd: mazowieckie
Status: Offline
Tutaj masz Ryszarda, ur. 08.06.1909, akt 516
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 533&y=1763
Pozdrawiam
Baśka

_________________
Nazwiska w kręgu zainteresowań: Obidzińscy, Rutkowscy, Goździewscy, Trętowscy, Ponikiewscy, Szczepkowscy, Gutowscy. Miejsca: okolice Ciechanowa i Różana.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_czOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2018 - 00:15
Sympatyk


Dołączył: 21-11-2017
Posty: 38

Status: Offline
Rzeczywiście z tym spisem się pośpieszyłem, zmyliło mnie to, że dla innych dat był w "menu" jako osobna księga (skorowidz urodzeń).
Bardzo dziękuję za Ryszarda.

Została Irena.
Tak imienia jestem 100% pewny, występuje w wielu źródłach które mam.
W karcie meldunkowej rodziców (Bydgoszcz) ma wpisane urodzenie Płock, wcześniejsze zamieszkanie rodziny też Płock.
W AP Płock jednak nic nie znaleźli na temat rodziny - karty meldunkowej ani aktu urodzenia Ireny (szukali w Parafii Rzymskokatolickiej św. Bartłomieja w Płocku).
We wszystkich dokumentach które mam ma wpisane Płock, w jednym jest tylko Warszawa (akt ślubu z USC).

Ślub rodziców Donajskich był w (MB Loretańskiej na Pradze - tak zaindeksowane na geneteka), a skany są właśnie w Zespół: 1328/D- Akta stanu cywilnego parafii rzymskokatolickiej św. Floriana.
Dlatego w pierwszej kolejności spodziewałem się tam dzieci. Irena była najmłodsza, więc już mogła się urodzić gdzieś indziej, pozostaje mi dalej szukać.

Jeszcze może tylko poproszę o wskazówkę dotyczącą Edwarda Bronisława Donajskiego ur. 1906 - nr3568:
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 337&y=1810
na tym skanie jest nieczytelny dopisek (nieotwarta do końca księga). Chciałbym poznać nazwę parafii ślubu, roku nie widać. Od 1923r mieszkał w Bydgoszczy, więc podejrzewam, że
żona tez była z okolicy, więc może jakaś parafia w Bydgoszczy ? "Edward Donajski związek małżeński z Antoniną Skrzynecką w parafii ..."
Interesuje mnie ten napis pod słowem parafii

i Eugenii ur. 1905 - nr1858 (nie wiem co znaczy ten dopisek ołówkiem nad aktem) i czy dobrze odczytuje, że miała drugie imię Wanda ?:
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 752&y=2044

I jeszcze jedno pytanie dotyczące tego zespołu. Na końcu są "aneksy małżeństw" dla kilku lat (jednostka 6000), a przy każdym roku też jest menu "aneksy" czy tam są
zawsze tylko metryki urodzenia osób które brały śluby w tej parafii ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2018 - 00:20
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31704
Skąd: Warszawa
Status: Offline
poszukaj aneksu do znanego Ci AM Ireny

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_czOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-04-2018 - 16:57
Sympatyk


Dołączył: 21-11-2017
Posty: 38

Status: Offline
W kościele zaginęły aneksy do ślubu z tego roku (1934), sprawdzam jeszcze w AA w Gnieźnie, jak nie znajdę to spróbuje poszukać w ościennych parafiach blisko Płocka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-04-2018 - 17:06
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31704
Skąd: Warszawa
Status: Offline
aneksy to raczej USC, w kościele raczej nie miało co ginąć, szły z wtóropisem do sądu

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_czOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-04-2018 - 20:34
Sympatyk


Dołączył: 21-11-2017
Posty: 38

Status: Offline
Czyli gdzie powinienem teraz poszukać, spytać w USC o aneksy do aktu ślubu Ireny ? O jaki sąd chodzi ?
W kościele w Bydgoszczy gdzie odbył się ślub, Pani która mi odszukała wpis do księgi powiedziała, że nie odnalazła protokołu małżeństwa i że "niestety protokoły sprzed 1939 zachowały się nielicznie – i tego brak".

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2018 - 16:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4201

Status: Offline
dopisek przy akcie z 1906: zawarł związek małżeński z ... ?

Może ktoś jeszcze coś z niego wyciśnie.
Zapytaj w wątku "Odcyfrowanie metryki po polsku"
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... 035#430035

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2018 - 19:25
Członek PTG


Dołączył: 18-08-2006
Posty: 496
Skąd: Elbląg
Status: Offline
Pawle - tak, Irena miała na drugie imię Wanda; USC to nie sąd tylko Urząd Stanu Cywilnego; dopisek przy akcie ślubu z 1906 roku to moim zdaniem skrócona nazwa parafii - tylko wielkie litery typu NMP czyli Najświętszej Marii Panny ale co jest w tym wypadku, tego nie mogę przeczytać, tak jak i tego drugiego dopisku.
Powodzenia Grażyna

_________________
Moje nazwiska - Rebell, Cieniewski, Oleśniewicz, Łojko, Piotrowski.
Moje miejscowości - Subkowy, Nowogródek (na Kresach), Berest/Piorunka, okolice Częstochowy, Palikije.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_czOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2018 - 20:50
Sympatyk


Dołączył: 21-11-2017
Posty: 38

Status: Offline
Dziękuję za pomoc.
Sprawdziłem jeszcze wszystkie dostępne w dziale Metryki, skany z parafii warszawskich ok. 26 za rok 1911.
W AP Płock sprawdzono mi jeszcze trzy parafie ościenne Płocka, sam sprawdziłem także kilkanaście dostępnych na Szwa parafii płockich
i dodatkowo sam sprawdziłem parafie św. Bartłomieja w Płocku do 1905 do 1914 roku i nie mogę odnaleźć aktu urodzenia Ireny.

Jak wygląda sprawa ksiąg meldunkowych Warszawy czy jest szansa, że w AP Warszawa znajdę kartę meldunkową jej rodziców, może tam będzie jakiś trop, gdzie szukać aktu
urodzenia ?

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-05-2018 - 00:03
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31704
Skąd: Warszawa
Status: Offline
a aneks z 1934 w USC w Płocku?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_czOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-05-2018 - 14:41
Sympatyk


Dołączył: 21-11-2017
Posty: 38

Status: Offline
Rodzina Donajskich przeniosła się z Warszawy do Płocka, a następnie do Bydgoszczy (ok. 1922r. według karty meldunkowej).
W czerwcu 1909r. jeszcze byli w Warszawie bo urodził się Ryszard, Ireny która urodziła się według dokumentów w lutym 1911 w Płocku (tylko w cywilnym dokumencie ślubu z USC jest wyjątkowo podana Warszawa), nie ma ani w Warszawie ani w Płocku.
W Bydgoszczy Irena brała ślub, ale ani w kościele ani w USC nie zachowały się lub nie znaleźli załączników (aktów urodzenia).
W USC Płock odesłali mnie do AP Płock - tam brak w kartach meldunkowych i urodzeń. W AP Warszawa musza znać parafie.
W USC Bydgoszcz gdzie Irena brała ślub, "nie posiadają dokumentów zbiorowych aktów małżeństw" z lat 20 i 30-tych oraz nie ma także rzadnej adnotacji w księdze małżeństwa o aktach urodzenia.

Jeszcze widziałem że jest Archiwum Diecezjalne w Płocku, spróbuje tam spytać, chociaż jeśli był tylko jeden kościół w Płocku i nie ma tego aktu w księgach dostępnych ma szukajwarchiwach to nie sądze żeby tam było coś więcej.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 06-05-2018 - 15:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Pawle,

a co z późniejszym życiem Ireny? Jeżeli zmarła stosunkowo niedawno, to jest szansa na zachowaną kopertę dowodową, a w niej odpis AU. Zależnie też od roku zgonu mogły zachować się różnego rodzaju dokumenty związane z meldunkami. Czy w przypiskach na dole AZ Ireny jest informacja, gdzie znajduje się akt urodzenia?

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.006873 sekund(y)