Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jwcarrolOffline
Temat postu: Klimaszewski/Lipinska (Poryte/Lomza)  PostWysłany: 23-03-2018 - 03:30


Dołączył: 11-07-2017
Posty: 8

Status: Offline
Próbuję znaleźć poród dla Ignacego Klimaszewskiego. Jego narodziny opisywane są jako Łomża w Rejestrze Naturalizacji. Jego ojcem był Piotr Klimaszewski, a matką była Julia Lipińska.
Niestety, jego nazwisko zostało napisane niepoprawnie na jego Tombstone i jego urodzenie może być również nieprawidłowe. Jego rekord naturalizacji pokazuje narodziny 18 października 1888 roku. Ale jego zapisy śmierci pokazują narodziny 5 września 1888 roku, a jego akt małżeński pokazuje rok urodzenia 1889 roku.
Znalazłem Wiktorię Klimaszewską urodzoną w Poryte u Piotra Klimaszewskiego i Julianny Lipińskiej, ale nie mogę znaleźć żadnego innego zapisu.

http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... =&to_date=

--------------------------------------------------------------------------------


I am trying to find a birth for Ignacy Klimaszewski. His birth is reported as Lomza on a Naturalization Record. His father was Piotr Klimaszewski and mother was Julia Lipinska.
Unfortunately, his name was spelled incorrectly on his Tombstone and his birth may also be incorrect. His Naturalization record shows a birth of October 18 1888. But his death record show a birth of September 5 1888 and his marriage record shows a birth year of 1889.
I found a Wiktoria Klimaszewski born in Poryte to Piotr Klimaszewski and Julianna Lipinska but can not find any record other than that one.

http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... =&to_date=

Thanks,
Jon
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FedorczykOffline
Temat postu: Klimaszewski/Lipinska (Poryte/Lomza)  PostWysłany: 23-03-2018 - 06:02
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2009
Posty: 132

Status: Offline
Mam rodzinę Klimaszewskich, Józefa i Antoninę zd.Galińskiką z Wołynia. Zamieszkiwali we wsi Niewirków koło Międzyrzecza Koreckiego pow.Równe.
Zbyszek Fedorczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Klimaszewski/Lipinska (Poryte/Lomza)  PostWysłany: 23-03-2018 - 06:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Indeks urodzin Wiktorii w parafii Poryte to mocna poszlaka że mógł tam urodzić się także Ignacy. Ta poszlaka nie daje pewności ale trzeba to zweryfikować. Księgi metrykalne z Porytego sprzed 1890 roku są w archiwach kościelnych. Są dwie możliwości ich przechowywania,
1/Archiwum Diecezjalne w Łomży. Z moich prywatnych notatek wynika że są tam księgi Porytego ale niestety nie odnotowałem za jakie lata.
2/Parafia w Porytem.
PS 1. Czy tylko tymi amerykańskim źródłami dysponujesz? Poza dokumentem naturalizacji i dokumentem zgonu w USA powinno być więcej dokumentów gdzie byłoby wpisane konkretne miejsce urodzenia Ignacego . Wtedy poszukiwanie aktu urodzenia Ignacego byłoby precyzyjniejsze.
Ps 2 Równe jako ewentualne miejsce urodzin Ignacego proponuje od razu skreślic
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jwcarrolOffline
Temat postu: RE: Klimaszewski/Lipinska (Poryte/Lomza)  PostWysłany: 27-03-2018 - 17:56


Dołączył: 11-07-2017
Posty: 8

Status: Offline
The only sources I have are the American sources. His ship manifest shows him coming from Poryte and his birthplace being Poryte as well. It also says his brother is Adolf. However, Adolf Klimaszewski had different parents. A relative told me he had a brother named Pawel. I found Pawel but he also had different parents as well so I am assuming he was in fact their cousin. Pawel was born in Poryte.

Mam tylko źródła amerykańskie. Jego manifest pokazuje, że przybył z Poryte, a jego miejsce urodzenia również było Poryte. Mówi też, że jego brat jest Adolfem. Jednak Adolf Klimaszewski miał różnych rodziców. Krewny powiedział mi, że ma brata imieniem Paweł. Znalazłem Pawła, ale on także miał innych rodziców, więc zakładam, że był w rzeczywistości ich kuzynem. Paweł urodził się w Poryte.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grazyna_GabiOffline
Temat postu: RE: Klimaszewski/Lipinska (Poryte/Lomza)  PostWysłany: 27-03-2018 - 20:06
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
Wedlug manifestow wyglada to troche inaczej.
Ignac wyplynal w roku 1907 do brata ( czy na pewno?) Adolfa Klimaszewskiego z Poryte.
Klimasduoski, Ignac Porita, Russia 19 1887-1888 1907
Natomiast Adolf z Poryte plynie dopiero w roku 1922 i ma lat 39 i matke Antonine zam. Poryte.
Klimarewsaki, Adolf Poryte, Poland 39 1882-1883 1922
Z tego wynika, ze Adolf powinien juz byc w USA w roku 1907 lub wczesniej albo
powinien byc jeszcze jeden Adolf do ktorego plynal Ignac.
Adolf plynie z zona i dziecmi do brata? Wladyslawa Korbyk.

W 1906 plynie inny Ignac niestety manifest trudny do odczytania.
Klimaszewsky, Ignac 30 1875-1876 1906
poz.29
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1

Pozdrawiam
Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kazmierczak_SlawomirOffline
Temat postu: RE: Klimaszewski/Lipinska (Poryte/Lomza)  PostWysłany: 27-03-2018 - 22:02
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2014
Posty: 237

Status: Offline
Dzień dobry,
rodzice Adolfa Klimaszewskiego to Stanisław Klimaszewski i Antonina Ruszczyk. Adolf Klimaszewski miał siostrę - Jadwigę, urodzoną ok. 1877, mąż Jadwigi to Adolf Kojro (brat mojej prababci).
W akcie urodzenia Wiktorii Klimaszewskiej jako świadek wymieniony jest Stanisław Klimaszewski - może to brat Piotra?
Adolf Klimaszewski przypłynął do USA 7 grudnia 1901, do NY (zapisany jako Adolf Klamiansik), zamieszkał w Lynn. Przypłynął do brata, chyba Władysława.
Adolf Klem Klimaszewski zmarł 2 lipca 1970, Merrillville, Lake, Indiana, USA.
Pozdrawiam
Sławomir
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jwcarrolOffline
Temat postu: RE: Klimaszewski/Lipinska (Poryte/Lomza)  PostWysłany: 27-03-2018 - 23:59


Dołączył: 11-07-2017
Posty: 8

Status: Offline
I know they are related. In a 1910 U.S. census, Ignacy lives next door to Adolf and his family in New York. Also, Pawel lives on the same street. Pawel eventually moves to Wyandotte, Michigan and then Ignacy moves to Wyandotte, Michigan as well.

-----------------------------------------------------------------------
Wiem, że są spokrewnieni. W spisie powszechnym w USA w 1910 r. Ignacy mieszka obok Adolfa i jego rodziny w Nowym Jorku. Również Paweł mieszka na tej samej ulicy. Paweł ostatecznie przenosi się do Wyandotte w stanie Michigan, a następnie Ignacy przenosi się również do Wyandotte w stanie Michigan.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kazmierczak_SlawomirOffline
Temat postu: RE: Klimaszewski/Lipinska (Poryte/Lomza)  PostWysłany: 28-03-2018 - 00:36
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2014
Posty: 237

Status: Offline
Z aktu urodzenia Wiktorii Klimaszewskiej (1895) wynika, że jej ojciec, Piotr, miał 45 lat. Piotr Klimaszewski urodził się 9 września 1851, Poryte. Rodzice to Antoni Klimaszewski, 31 lat i Aleksandra Milewska, 24 lata.
16 lutego 1847, Poryte, urodził się Stanisław Klimaszewski, brat Piotra.
4 grudnia 1849, Poryte, urodziła się Marianna Barbara Klimaszewska, siostra Piotra.
Jadwiga Klimaszewska w moim drzewie: https://www.ancestry.com/family-tree/pe ... 9458/facts
Jadwiga to żona Adolfa Kojro, brata mojej prababci Wandy Kojro.
Pozdrawiam
Sławomir
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jwcarrolOffline
Temat postu: RE: Klimaszewski/Lipinska (Poryte/Lomza)  PostWysłany: 08-04-2018 - 18:39


Dołączył: 11-07-2017
Posty: 8

Status: Offline
Wiktoria Klimaszewska (Świderska) przybyła do Stanów Zjednoczonych 20 lipca 1914 r. Jej rekordowe stany okrętowe podchodzi do męża Franca Świderskiego w Wyandotte w stanie Michigan, który przebywa w USA od 2 lat. W Wyandotte mieszkała moja rodzina Klimaszewskich.

Nie mogłem znaleźć żadnych zapisów jej życia tutaj lub jej męża do tej pory ... Myślę

Przeszukałem rekordy okrętów dla "Świderskiego" 1912/1913. Znalazłem Francisco Swiderskiego, który jedzie do Wyandotte w stanie Michigan. Idzie do szwagra Zygmunta Klimaszewskiego. Został zatrzymany, ale później wspomagany przez Zygmunta, który mieszkał w Wyandotte w stanie Michigan. Jego matką jest "Marcyanna Świderski"
Ship manifest: S.S. Noordom płynąca z Rotterdamu 26 kwietnia 1913 r. Linia 4

https://www.ancestry.com/interactive/74 ... D7488%26h% 3D4011957851% 26t% 3D% 26pid% 3D% 26usePUB% 3Dtrue% 26_phsrc% 3DgZa41% 26_phstart% 3DsuccessSource & treeid = & personid = & hintid = & usePUB = true & _phsrc = gZa41 & _phstart = successSource & usePUBJs = true #? ImageId = NYT715_2071-0090

Myślisz, że to ten sam Franciszek Świderski?
A może to jego rekord urodzenia? Statek stwierdza, że ​​urodził się w Poryte, który jest inny niż rekord.
http://www.szukajwarchiwach.pl/5/612/0/ ... rBDsDTgH7w




-----------------------------------------------------------------------------
Wiktoria Klimaszewska (Swiderska) arrived in the U.S. July 20th 1914. Her ship record states she is coming to her husband Franc Swiderski in Wyandotte, Michigan who has been in the U.S. for 2 years. Wyandotte is where my Klimaszewski family lived.

I could not find any records of her living here or her husband until now..I think

I searched ship records for "Swiderski" 1912/1913. I found a Francisco Swiderski who is going to Wyandotte, Michigan. He is going to brother-in-law Zygmunt Klimaszewski. He was detained but was later assisted by Zygmunt who was living in Wyandotte, Michigan. His mother is "Marcyanna Swiderski"
Ship manifest: S.S. Noordom sailing from Rotterdam April 26 1913 Line 4

https://www.ancestry.com/interactive/74 ... _2071-0090

Do you think this is the same Franciszek Swiderski?
Also, is this perhaps his birth record? The ship record states he was born in Poryte which is different than the record.
http://www.szukajwarchiwach.pl/5/612/0/ ... rBDsDTgH7w
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.680968 sekund(y)