Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tomesOffline
Temat postu: Wielka rozkmina Tomasza - prośba o pomoc  PostWysłany: 18-03-2018 - 16:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2014
Posty: 523
Skąd: Łódź
Status: Offline
Na wstępnie zaznaczam, że to będzie długi post (bo bez konkretów, nie warto takiego wątku zakładać), ale liczę, że ktoś się skusi na przeczytanie, analizę i wskazówki/pomoc …


Witam, potrzebuję pomocy w dopasowaniu członków rodziny. Mam nadzieję, że ktoś z Was będzie miał "chwilę" by się zgłębić w temat i spróbować mi pomóc. Sprawa dotyczy nazwiska Frenia/Frynia i parafii Wiskitki, którą indeksowałem. Udało mi się zebrać dużo materiałów ale i tak utknąłem.

Całość dotyczy XVIII wieku gdzie najstarsze metryki sięgają roku 1754. Starsze się nie zachowały. Dodatkowo sprawę lekko komplikuje podział parafii jaki nastąpił w 1776r tzn. część wsi (akurat te, w których występują interesujące mnie osoby) została przydzielona do parafii Szymanów.
Próbuję dopasować inne osoby o tym nazwisko do pary moich przodków. Tzn szukam rodzeństwa oraz rodziców Józefa Frynia.


Aktualnie to Józef Frenia,jest najstarszym moim bezpośrednim przodkiem, który ok roku 1758 ożenił się z Katarzyną Wójtowicz (niestety między 1756-1759 jest luka w aktach małżeństw, w księdze brakowało tych roczników).
Oboje jak i reszta członków tej rodziny mieszkali we wsi Drzewicz.
Frenia/Frynia jest dosyć rzadkim nazwiskiem więc nie trudno było zebrać wszelkie dane. Prawdopodobnie wszystkie te osoby pochodziły z jednego rodu (nie ma tu raczej możliwości zbieżności nazwisk osób niespokrewnionych).
Oprócz wspomnianej dwójki odnalazłem jeszcze inne osoby z tym nazwiskiem. Wśród nich są osoby, które mogyłby być rodzeństwem Józefa, a nawet jego rodzicami. Poniżej podam więcej szczegółów i danych. Może komuś z Was uda się wyciągnąć jakieś wnioski bądź zauważyć jakiś szczegół, który mnie na coś naprowadzi.

pełna chronologia w załącznonym pliku XLS (informacje z aktów + moje notatki): https://megawrzuta.pl/download/93196243 ... 743d0.html


Dane dot. Osób w kręgu moich poszukiwań:

Urodzenia: rodzice:
Drzewicz 1755 Marianna Frenia Szymon Marianna par. Wiskitki

Śluby:

Drzewicz 1755 Michał Radomiak vel Sado Katarzyna Frenia par. Wiskitki
prawdopodobnie Drzewicz ok. 1758 Józef Frenia Katarzyna Wojtowicz prawdopodobnie par. Wiskitki
Drzewicz 1761 Jan Frenia Ewa Ziąbska par. Wiskitki
Drzewicz 1764 Michał Wawrzyniak Jadwiga Frenia par. Wiskitki
Drzewicz 1765 Benedykt Frenia Katarzyna Wawrzyniak par. Wiskitki
Drzewicz 1767 Michał Sado (wdowiec) Marianna Kiliańczyk par. Wiskitki świadek: Jan Frenia
Drzewicz 1768 Antoni Pałuba Rozalia Frenia par. Wiskitki
Drzewicz 1771 Michał Darczyński Darkowski Przychodni Marianna Frenia par. Wiskitki
Drzewicz 1772 Jan Frenia (wdowiec) Ewa Włodarczyk vel Karbowiak par. Wiskitki
Drzewicz 1772 Walenty Pałuba Marianna Frenia par. Wiskitki świadek: Michał Wawrzyniak
Oryszew 1776 Łukasz Frenia Dorota Włodarczyk par. Szymanów
Miedniewice 1789 Sylwester Król Marianna Pałuba (zd Frenia, wdowa po Walentym Pałubie) par. Szymanów


Katarzyna Sado ?-1767 par. Wiskitki (w akcie podano 6 tyg. - albo źle odczytałem słabe zdjęcie albo ksiądź wpisał wiek dziecka)
Józef ok. 1735-1775 par. Szymanów
Jan ok. 1725-1805 par. Szymanów
Jadwiga Wawrzyniak ok. 1744-1813 par. Szymanów
Benedykt ok. 1734-1774 par. Szymanów

Rozalia Pałuba ok. 1748-1778 par. Szymanów
Marianna Darkowska ok.1756-1801 par. Szymanów

Marianna Pałuba ok. 1758-1817 par. Szymanów
Łukasz ok. 1740-1800 par. Szymanów


Zgony:
Drzewicz 1756 Adam Frenia 40l par. Wiskitki
Drzewicz 1756 Szymon Frenia 70l par. Wiskitki
Drzewicz 1762 Marcin Frenia 80l par. Wiskitki
Drzewicz 1770 Agnieszka Frenia żona Marcina, brak wieku par. Wiskitki



Z powyższego zestawienia wynika, że osoby, które brały ślub między 1755-1776 mogły być rodzeństwem Józefa. Jest to 10 osób (poza Józefem) więc raczej pochodziły z przynajmniej 2 gałęzi rodu. To może potwierdzać zestawienie zgonów gdzie mamy parę Marcin-Agnieszka oraz Szymona. Tutaj podejrzewam, że Szymon albo Marcin, któryś z nich był ojcem Józefa. Pytanie, który?
Jest też Adam, który na ojca Józefa wiekowo raczej nie pasuje (mała szansa by wiek z aktów łacińskich był aż tak dokładny).
Szymon i Marcin pewnie byli braćmi i podejrzewam, że akty zgonu raczej ich postarzały. Szymon w końcu 2 lata przed śmiercią jeszcze spłodził dziecko więc pewnie miał góra ok 60lat i kolejną żonę. Niestety trop dot. Marianny (żony z aktu urodzenia z 1755) ginie.


Teraz dane dot. Osób z podanych ślubów czyli to co ustaliłem, najpierw Józef


Józef:
Józef niestety umarł dosyć młodo bo w wieku 40l w 1775r (akt w par.Szymanów). Katarzyna dożyła do roku 1808r (ok.1745-1808) ale z jej aktu zgonu nic nie wynika. Ich dzieci:

Michał vel Walenty 1759-1811, ślub w 1787 z Magdaleną Świniarek
Antoni 1761-1827, 1 ślub w 1790, 2 ślub w 1817.
Marianna 1764-?
Paweł Frenia 1767-1830, 1 ślub w 1803, 2 w 1807 i 3 w 1809r
Róża Frenia 1769-1802, ślub w 1798 z Izydorem Łacheta (Płacheta)
Elżbieta Frenia 1774-?

Żona Józefa, jak ustaliłem była córką Szymona i Urszuli Wójtowiczów. Miała braci: Szymona i Wawrzyńca.

Potwierdzają to inne akty Wójtowiczów oraz częste występowanie tych osób z dziećmi Józefa na wspólnych aktach. Więcej o Wojtowiczach pisałem tutaj: https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... wicz.phtml

Jak na złość nie znalazłem aktów gdzie dzieci Józefa i Katarzyny występowałyby wspólnie z innymi Fryniami z opisanej wyżej 10'tki…
Nie kojarzę również aby ich partnerzy byli jako chrzestni w aktach urodzeń ich dzieci (większość tych aktów posiadam).


Michał Radomiak vel Sado i Katarzyna:
Tutaj patrząc imiennie po aktach wyszło mi, że Radomiak vel Sado.
Z aktów urodzeń ich dzieci nic nie wynika (żadnych podejrzanych chrzestnych). Dopiero po śmierci Katarzyny, Michał żeni się ponownie w 1767 i świadkiem na ślubie jest Jan Frenia (szwagier?).
Aktów urodzeń dzieci Michała z 2 żoną nie posiadam więc nie wiem kto tam mógł się pojawić jako chrzestny.
Jedyny akt, który kojarzę gdzie wystepują Sado (synowie Michała) to 1824/4 ślub Michała Ziąbskiego i Apoloni Frenia (córka Mateusza i Franiciszki) ale nic z tego nie wynika.
Tutaj jedynie mógłbym dotrzeć (wizyta w AD Łowicz) do aktów urodzeń/ślubów dzieci Michała Sado ale to mnie raczej na nic nie naprowadzi…


Jan Frenia:
Ciekawa postać. Miał 2 żony i obie nazywały się Ewa…
Z pierwszą miał dzieci:

1762 Katarzyna
1763 Michał vel Walenty (gość wyemigrował do par. Łomna także można go pominąć)
1767 Marianna
1769 Józef (podejrzewam, że to Mateusz, pisałem o tym w: https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... highlight= )

z drugą:

1772 Marianna 1829 zmarła jako panna, zgłasza Mateusz Frenia (nie podano kim był dla niej)
1774 Franciszka
1780 Małgorzata 1801, w tym roku również wyszła za Wawrzyńca Kowalaka
1784 Anna zm. 1805 świadek: Barbara Włodarczyk (zd Jaroń), żona Jana Włodarczyka vel Karbowiaka
1787 Agnieszka (również poszła do par. Łomna, więc pomijamy) świadek: Marianna Pałuba ( żona Walentego?)
1791 Marianna 1847 1812-Tomasz Wrona, 1834 Mikołaj Michalak


W akcie 1812 czyli ślub Marianny z Tomaszem Wroną jest wzmianka, że Marianna mieszka z ciotką Marianną Pałubą (zd Frenia) w Miedniewicach.

1 element układanki: Jan Frenia i Marianna Pałuba byli rodzeństwem


Mateusz vel Józef Frenia (1769-1831):
Często występował jako świadek w wielu aktach. Był bratem wujecznym Franciszka Włodarczyka-Karbowiaka więc jego ojcem musiał być Jan Frenia, bo raczej nie Łukasz. Roczniki są kompletne więc nie mogłem przeoczyć jego aktu urodzenia.


Michał Wawrzyniak i Jadwiga Frenia:
Z aktów urodzeń ich dzieci nic nie wynika. Natomiast później ich synowie Stanisław i Szymon, często się pojawiają na różnych aktach dot. Freniów.
przykłady:

1802 ślub Mateusza Frenia, świadkiem jest Szymon Wawrzyniak
1818 ślub Stanisława Wawrzyniaka, świadkiem jest Mateusz Frenia

Tutaj prawdopodobne, że ojciec Mateusza (Jan?) i Jadwiga Wawrzyniak byli rodzeństwem


Benedykt Frenia i Katarzyna Wawrzyniak:

Nie zdziwiłbym się gdyby Katarzyna nie była siostrą Michała Wawrzyniaka. W każdym razie ten wątek jest krótki,bo i żywot Benedykta był taki. Zmarł on w 1774. Jego żona wyszła ponownie za mąż ale jej wątek się urywa.
Za to córka Franciszka Frenia (1766-1789) wychodzi w 1789r za Łukasz Wronę.
Ten wątek się kończy. Za to Łukasz Wrona jest wujem Tomasza Wrony, który w 1812 ożenił się z Marianną córką Jana Frenia.
Często były popularne śluby między rodzinami więc podejrzewam, żę Benedykt mógł być bratem Jadwigi Frenia (żony Michała Wawrzyniaka).


Antoni Pałuba i Rozalia Frenia:

Rozalia niestety wcześnie zmarła, bo w 1778r. Antoni ożenił się ponownie. Nie znalazłem potwierdzenia by ich którekolwiek dziecko dożyło dorosłości. Co innego dzieci z 2 ślubu Antoniego.


Michał Darczyński szewc i Marianna Frenia:

Tu mam dylemat, bo w 1755 rodzi się Marianna Frenia. Wiekowo można ten akt podpasować pod tą Mariannę oraz Mariannę Pałubę. Obie wychodzą za mąż w odstepie roku. Obie są zbliżone wiekowo. Wiedząc, która urodziła się w 1755 wiedziałbym czyim ojcem był Szymon.
Bratem Marianny Darkowskiej mógł być Łukasz Frenia gdyż pojawił się jako chrzestny na jednym akcie urodzenia ich dziecka.
Marianna zmarła w 1801. Z dzieci, dwoje dożyło dorosłości. Niestety nie mam ich aktów (ślubu/zgonu). To co się dowiedziałem zamieściłem w pliku xls. Michał ożenił się ponownie w 1805r.

Walenty Pałuba i Marianna Frenia:


Matka po śmierci męża wyszła ponownie za mąż za Sylwestra Króla. Wiadomo, że była siostrą Jana Frenia. Przynajmniej 2 jej dzieci dożyła dorosłości.
Syn Jakub oraz córka Franciszka (po ślubie Zawistowska).

Łukasz Frenia i Dorota Włodarczyk:


Łukasz chyba późno się ożenił, bo w 1776 r, a wg aktu zgonu zmarł w wieku 60l w 1800r. Czyli był po 30stce gdy się żenił. Może ten wiek też potwierdzać inny akt, gdzie wystąpił jako chrzestny już w roku 1766r.
Ponadto w 1773 był chrzestnym dziecka Michała Darkowskiego i Marianny.
Podejrzewam, że był jej bratem.
W 1810 za mąż wychodzi córka Łukasza i Doroty, Magdalena. Jako świadkowie wpisani są Mateusz Frenia i Jacek Frenia, bracia stryjeczni. Tu raczej mały błąd, bo Jacek był synem Łukasza. Wychodzi na to, że Mateusz był synem Jana (kolejne potwierdzenie). Zatem Łukasz i Jan byli braćmi (możliwe, że z innych matek).


Podsumowując jest sporo informacji ale są braki. Nie wiem czy da się coś jeszcze uzupełnić na podstawie aktów, które oznaczyłem w xls jako b/d (nie mam ich i nie wiem, kto tam występował jako świadek). Cały plik xls zawiera swoją droga wszelkie informacje z zakresu ok 80l czy z 3 pokoleń tej rodziny...
Wg zebranych danych wychodzi mi, że:


1. Jan Frenia, Jadwiga Wawrzyniak, Marianna Pałuba-Król i Benedykt Frenia byli rodzeństwem.

2. Łukasz Frenia i Marianna Darkowska mogli być rodzeństwem.

3. Łukasz Frenia i Jan Frenia też prawdopodobnie byli braćmi. Więc grodzo rodzinne z 1 punktu się powiększa.

4. Jeżeli Marianna z 1755r to Marianna Darkowska lub Pałuba-Król to Szymon prawdopodobnie był ojcem osób z 1 i 2 punktu. Podejrzewam, że miał 2 żony i z nimi narobił tyle dzeci…

5. Biedny Józef nie widzę łącznika z kim go tu powiązać? Może był bratem Adama i Katarzyny Sado? Wiekowo to by pasowało, że razem mogli być dziećmi Marcina i Agnieszki.

6. wg aktów zgonów Marcin był nieco starszy od Szymona więc jego dzeci mogłby wcześniej się pożenić.


Liczę, że ktoś z Was przebrnął to do końca i spróbuje to przeanalizować. Sugeruję przejrzeć dołączony plik XLS gdzie są wszelkie zebrane dane z aktów. Jak będzie potrzeba to mogę udostępnić konkretne akty. Proszę też jak coś pytać.


pozdrawiam serdecznie
Tomasz

_________________
Pozdrawiam Tomek

Moje parafie i nazwiska
http://tomgene.blogspot.com - mój blog genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aneta_FiselOffline
Temat postu: Wielka rozkmina Tomasza - prośba o pomoc  PostWysłany: 18-03-2018 - 19:20
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2017
Posty: 27

Status: Offline
Witaj, ogrom pracy. Wspaniale, ze masz tyle materiału i jest na czym pracowac. Po krotkiej analizie wydaje mi sie, ze w punktach 1-3 doszedles do slusznego wniosku. Reszta juz mnie teoche przerosla, musialabym sobie to dokladnie przeanalizowac.

_________________
Genealogia jest jak dobry kryminał. Nie o to chodzi, żeby po pierwszej karcie wykrzyknąć - mordercą jest lokaj Antoni! Tylko, żeby cierpliwie zbierać wszystkie szczegóły i poszlaki...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2018 - 17:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4208

Status: Offline
Przypomina mi to puzzle, które usiłowałam ułożyć w parafii Szczebrzeszyn z nazwiskiem Żuk. Poddałam się, bo za dużo danych.
Np. dwu Janów Żuków żeni się w zbliżonym czasie z Agnieszkami - jedna Dygas, druga Ziemba.
Podobny galimatias miałam z nazwiskiem Surma.
Doszłam do wniosku, że gdy w najstarszych latach księgi jest choć 10 osób o tym samym nazwisku, to ułożenie ich pokrewieństwa obarczone jest bardzo dużym prawdopodobieństwem błędu.

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aneta_FiselOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2018 - 21:22
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2017
Posty: 27

Status: Offline
Ja zwracam tez uwagę na numeracje domow. Moja praprababka miala 14 dzieci, wiec tez latwo sie zgubic w kolejnym pokoleniu.

_________________
Genealogia jest jak dobry kryminał. Nie o to chodzi, żeby po pierwszej karcie wykrzyknąć - mordercą jest lokaj Antoni! Tylko, żeby cierpliwie zbierać wszystkie szczegóły i poszlaki...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomesOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2018 - 09:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2014
Posty: 523
Skąd: Łódź
Status: Offline
Dzięki chociaż, za te parę komentarzy, bo sądziłem, że post przejdzie bokiem bez odzewu jak to już bywało.
Na ten moment najbardziej mi zależy by się dowiedzieć, która Marianna (Darkowska czy Pałuba) urodziła się w 1755r. Wtedy przynajmniej wyjasni się, która część rodu pochodzi ze strony Szymona.

Co do numeracji domów to niestety ani w par. Szymanów, ani w par. Wiskitki księża nie podawali numerów w aktach Sad Wtedy pewnie by to pomogło potwierdzić niektóre koneksje.

Ciekawe jest to, że ludzie czasem na forum założą wątek z prośbą o pomoc, w którym rzucą 1 hasło albo zdanie i jest większa pomoc niż przy takim zestawienie. Pewnie chodzi o tą nutkę tajemnicy, gdzie trzeba odkrywać kolejne fragmenty niż jak tu, gdzie większość puzzli jest wysypana na stół i tylko trzeba je połączyć.
Ja już je wielokrotnie łączyłem ale jak widać nadal brakuje kilku kawałków, które gdzieś leżą za szafą lub pod dywanem (np. akty w AD Łowicz).
Jakby ktoś z Was miał jeszcze jakiś pomysł, wnioski czy rady to śmiało bez krępacji proszę pisać. Jak nie, to nie.

pozdrawiam
Tomasz

_________________
Pozdrawiam Tomek

Moje parafie i nazwiska
http://tomgene.blogspot.com - mój blog genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2018 - 17:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4208

Status: Offline
tomes napisał:
Ciekawe jest to, że ludzie czasem na forum założą wątek z prośbą o pomoc, w którym rzucą 1 hasło albo zdanie i jest większa pomoc niż przy takim zestawienie


Zwykle na początku jest łatwiej, jest dużo do znalezienia. Taka premia dla nowicjuszy a im głębiej w przeszłość tym bardziej pod górkę. Ale ktoś obiecał sprawiedliwość na tym świecie? Wink

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
brzoalicjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2018 - 22:45
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2010
Posty: 101

Status: Offline
Tomaszu, wszystkie wymienione osoby, to na pewno Twoja jedna wielka rodzina.
Pozostaje tylko rozpisać wszystko na poszczególne grupy i w końcowej fazie jak się da połączyć w jedno. Pomyśl tylko jaką wybrać formę wywodu, gdyż jest programów sporo. Starałam się coś z tym
zrobić, ale nie wiem, czy jest to czytelne, jeżeli tak to w miarę uzupełniać. Chyba, że może ktoś
wymyśli coś lepszego.

Pozdrawiam
Alicja

==========================
GENEALOGIA – WYWÓD RODZINY FRENIA vel FRYNIA -GRUPY RODZINNE

1.NN; & NN
(dzieci; Jan ur.??

1.1.JAN Frenia ur.?? ; zm.?? ; ; & (1) EWA ?? ur.?? ; zm.?? córka ?? ; & (2) EWA ??? ur.??
zm. ?? córka ??
(dzieci po Ewie a/ ; Katarzyna ur. 1762, Michał v. Walenty ur. 1763, Marianna ur.1767,
Józef ur. 1769, ; dzieci po Ewie b / ; Franciszka ur. 1774, Małgorzata ur. 1780, Anna
ur. 1784, Agnieszka ur.1787, Marianna ur. 1791 )
Nazwiska jednej jak i drugiej Ewy;??

1.1a.1.KATARZYNA Frenia ur. 1762

1.1a.2.MICHAŁ v WALENTY Frenia ur. 1763 ( wyemigrował do parafii Łomna)

1.1a.3.MARIANNA Frenia ur. 1767

1.1a.4.JÓZEF ur. 1769 (możliwe, że Mateusz ?)

1.1b5.MARIANNA Frenia ur.1772; zm. 1829 – panna

1.1b.6.FRANCISZKA Frenia ur. 1774

1.1b.7.MAŁGORZATA Frenia ur. 08.06.1780 Drzewicz, parafia Szymanów ; zm.?? ;
& 25.10.1801 Oryszew, parafia Szymanów WAWRZYNIEC Kowalik
ur.?? ; zm.?? syn ??
(dzieci;

1.1b.8.ANNA Frenia ur. 1784 ; zm. 1805

1.1b.9.AGNIESZKA Frenia ur. 1787 ( przeniosła się do parafii Łomna) ;

1.1b.10.MARIANNA Frenia ur. 1791 ; zm. 1847 ; & (1) 1812 (akt nr 3) TOMASZ Wrona ur.
ok. 1792 ; zm.?? syn ??; św.śl. Jakub Pałuba, Sebastian Wrona ;& (2) MIKOŁAJ
Michalak ur.?? ; zm.?? syn ??
(dzieci po Tomaszu ; Jacenty ur. 17.08.1813 ; dzieci po Mikołaju ; ??

1.1b.10a.1.JACENTY Wrona ur. 17. 08.1813 (akt nr 15) Miedniewice, parafia Szymaów







====================

1.NN; & NN
Józef ur.??,

1.1.JÓZEF Frenia ur.?? ; zm.?? ; & ?? KATARZYNA ?? ur.1745 ; zm.1808
(dzieci; Michał ur.1759, Antoni ur. 1761, Marianna ur. 1764, Franciszka ur. 1766,
Paweł ur. 1767, Róża ur. 1769, Elżbieta ur. 1774 )

1.1.1.MICHAŁ Frenia ur. 29.09.1759 (akt nr 595) Drzewicz parafia Wiski ; r.ch. Józef
Niemira , Marianna Domańska
& 1787 MAGDALENA Świniarek ur.?? ; zm.?? córka ??
(dzieci;

1.1.2.ANTONI Frenia ur. 08.06.1761 (akt nr 834) Drzewicz, parafia Wiski; r.ch. Lukasz
Dobrowolski, Katarzyna Wojtowiczowa ; zm. 1827 ; & (1) 1790 ?? ; & (2) 1817 ??
(dzieci po a / , dzieci po b /

1.1.3.MARIANNA Frenia ur. 05.09.1764 (akt nr 1279) Drzewicz, parafia Wiski; r.ch.Mateusz
Radziszewski, Helena Mazańkówna


1.1.4.PAWEŁ Frenia ur. 00.01.1767 (akt nr 276) Drzewicz, parafia Wiski ; r.ch.Antoni
Wojciechowski, Krystyna Staszewska ; zm. 1830 ; & (1 ) 1803 ?? ; & (2) 1807) ?? ;
(3) 1809 ??
(dzieci po a / ; dzieci po / b; dzieci po c/

1.1.5.RÓŻA Frenia ur. 03.09.1769 (akt nr 641) Drzewicz , parafia Wiski; r.ch. Józef
Grzegrzułek, Urszula Wojtowicz ; & 28.01. 1798 Szymanów IZYDOR Płacheta ur.??
zm.?? syn ??
(dzieci;

1.1.6.ELŻBIETA Frenia ur. 03.01.1774 (akt nr ) Drzewicz , parafia Wiski ; r.ch. Piotr Kubik,
Kunegunda Łukaszewska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomesOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2018 - 17:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2014
Posty: 523
Skąd: Łódź
Status: Offline
Alicjo,a patrzylas na excela,ktory zamiescilem? Tam jest to w miarę przejrzyscie rozpisane. Poza tym korzystam z myFamilyTree.
Pozdrawiam Tomasz

_________________
Pozdrawiam Tomek

Moje parafie i nazwiska
http://tomgene.blogspot.com - mój blog genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Orlik_Ala
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2018 - 21:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2016
Posty: 227

Tomes, odnośnie Twojego linku - na moim komputerze pojawia się info:
"https://megawrzuta.pl/download/931962436a45fc350385c4bd2e4743d0.html

Ta witryna została zgłoszona jako szkodliwa.
Odwiedzanie tej witryny nie jest zalecane."

_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomesOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2018 - 17:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2014
Posty: 523
Skąd: Łódź
Status: Offline
Dodatkowy upload pliku:

https://wrzucajplik.pl/download/491eb2e ... faec9.html

oraz
http://uploadfile.pl/pokaz/1395341---5yto.html

Są to darmowe stronki więc różne reklamy i powiadomienia mogą się pojawiać.

pozdrawiam
Tomasz

_________________
Pozdrawiam Tomek

Moje parafie i nazwiska
http://tomgene.blogspot.com - mój blog genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.674120 sekund(y)