Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
januschOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2018 - 21:17
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 25-12-2009
Posty: 53

Status: Offline
Dziękuję bardzo, Elu, z te cenne informacje. dzięki nim trochę mi się drzewo rodzinne rozrośnie. Pozdrawiam- Janusz Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
basia481Offline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2018 - 22:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-02-2015
Posty: 31

Status: Offline
Do Elgry.Dobry wieczór.
Bardzo proszę o sprawdzenie dwóch osób.Jan Bożek urodzony 1897 w miejscowośći Kocin,syn Wincentego i Tekli Tyfel. Zawarł związek małżeński z Józefą Kaczyńską w 1925 roku w Niemczech. Były słuchy że przeprowadzili się do Francji.Nic więcej o nim nie wiem.
Lucjan Świąć urodzony w 1890 roku również w Kocinie,syn Aleksego i Eleonory Bożek.
Z góry serdecznie dziękuję,
Pozdrawiam,
Barbara Bożek-Pattern
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2018 - 23:41
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Tylko tyle.

https://zapodaj.net/aabc6252de59d.jpg.html

Proszę zauważyć, ze mieli już prawie po 70 lat.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mar_koOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2018 - 12:32
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2018
Posty: 13

Status: Offline
Dzień dobry. Nazywam się Marcin Konieczny.
Poszukuję wiadomości o potomkach mojego pradziadka, Ludwika Paula, który w latach 1924-1933 pracował w kopalni w okolicach Rouvroy (kopalnia "Kurjer" nr 10 - zapis fonetyczny z listu).
Ludwik Paul (1876 - 1950) był mężem Elżbiety Błoch, z którą miał 4 dzieci (urodzonych w Niemczech):
- Józefina (Josephine - jej mężem był Antoni (Antoine) Grzech) (dzieci - prawdopodobnie córka któa wyszła za mąż za kogoś o nazwisku Lewandowski)
- Rozalia (Rosalie (1903 - 1988) - jej mężem był Jan (Jean) Borgiasz (1901-1976)
- Ludwik (Louis) - (nie jestem pewien imienia). Prawdopodobnie w 1928 roku ożenił się z Władysławą Małecki. Zmarł w 1947r. na pylicę. (Prawdopodobnie 3 dzieci: Franciszek, Anisia, Edward)
- Józef (nie jestem pewien imienia - babcia mówiła o swoim przyrodnim bracie "Jup" - przypuszczam, że to zdrobnienie od Józefa. Prawdopodobnie miał żonę i 2 lub 3 córki)
Po śmierci Elżbiety pradziadek ożenił się z jej córką (nieślubną) - Franciszką Błoch.
Z tego związku urodziła się moja babcia Aniela Paul. Gdy miała 5 lat (w 1933r.) pradziadek zabrał żonę i małą Anielkę do Polski. We Francji zostały dzieci z pierwszego małżeństwa.
Potomkowie Ludwika Paula mieszkali (może nadal mieszkają) w okolicach Rouvroy, Sallaumines, Noyeles sous Lens, Billy-Montigny.
Kilka listów do mojej babci od jej siostry (Józefy Grzech) ma adres: Royvroy, rue de Muret 54.

Ostatnio robiłem większe porządki i znalazłem kilkanaście listów i zdjęć z Francji. To co napisałem powyżej opiera się na tym materiale oraz na wspomnieniach tego, co babcia Aniela opowiadała mi w dzieciństwie.
Próbowałem się skontaktować z prawnuczką Ludwika Paula przez francuski odpowednik naszej-klasy, ale najprawdopodobniej już tam nie zagląda. Próby kontaktu przez Facebooka z jej córką też zakończyły się niepowodzeniem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anna1264Offline
Temat postu: Re: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 18-03-2018 - 09:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-08-2010
Posty: 53

Status: Offline
Szukam przodków we Francji...Arnold Hube ur 25.04.1897 Błonie..syn Arnolda Cezara Wendolina Hube i Emilii Julii Brettschneider...

Szukam aktu ślubu Arnolda Hube z Emilią Brettschneider..???
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu: Re: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 18-03-2018 - 16:24
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

anna1264 napisał:
Szukam przodków we Francji...Arnold Hube ur 25.04.1897 Błonie..syn Arnolda Cezara Wendolina Hube i Emilii Julii Brettschneider...

Szukam aktu ślubu Arnolda Hube z Emilią Brettschneider..???


To szukanie przysłowiowej szpilki.
W Polsce tez miałabyś problem ze znalezieniem aktu ślubu nie znając nawet w przybliżeniu okolicy i daty.

Szukaj aktów zgonów Arnolda i Emilii.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2018 - 21:42
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

mar_ko napisał:
Dzień dobry. Nazywam się Marcin Konieczny.
Poszukuję wiadomości o potomkach mojego pradziadka, Ludwika Paula, który w latach 1924-1933 pracował w kopalni w okolicach Rouvroy (kopalnia "Kurjer" nr 10 - zapis fonetyczny z listu).
Ludwik Paul (1876 - 1950) był mężem Elżbiety Błoch, z którą miał 4 dzieci (urodzonych w Niemczech):
- Józefina (Josephine - jej mężem był Antoni (Antoine) Grzech) (dzieci - prawdopodobnie córka któa wyszła za mąż za kogoś o nazwisku Lewandowski)
- Rozalia (Rosalie (1903 - 1988) - jej mężem był Jan (Jean) Borgiasz (1901-1976)
- Ludwik (Louis) - (nie jestem pewien imienia). Prawdopodobnie w 1928 roku ożenił się z Władysławą Małecki. Zmarł w 1947r. na pylicę. (Prawdopodobnie 3 dzieci: Franciszek, Anisia, Edward)
- Józef (nie jestem pewien imienia - babcia mówiła o swoim przyrodnim bracie "Jup" - przypuszczam, że to zdrobnienie od Józefa. Prawdopodobnie miał żonę i 2 lub 3 córki)
Po śmierci Elżbiety pradziadek ożenił się z jej córką (nieślubną) - Franciszką Błoch.
Z tego związku urodziła się moja babcia Aniela Paul. Gdy miała 5 lat (w 1933r.) pradziadek zabrał żonę i małą Anielkę do Polski. We Francji zostały dzieci z pierwszego małżeństwa.
Potomkowie Ludwika Paula mieszkali (może nadal mieszkają) w okolicach Rouvroy, Sallaumines, Noyeles sous Lens, Billy-Montigny.
Kilka listów do mojej babci od jej siostry (Józefy Grzech) ma adres: Royvroy, rue de Muret 54.

Ostatnio robiłem większe porządki i znalazłem kilkanaście listów i zdjęć z Francji. To co napisałem powyżej opiera się na tym materiale oraz na wspomnieniach tego, co babcia Aniela opowiadała mi w dzieciństwie.
Próbowałem się skontaktować z prawnuczką Ludwika Paula przez francuski odpowednik naszej-klasy, ale najprawdopodobniej już tam nie zagląda. Próby kontaktu przez Facebooka z jej córką też zakończyły się niepowodzeniem.


W bazie naturalizacji

rodzina https://zapodaj.net/7a1ccb8cd2025.jpg.html

dwie kobiety, zamężne bez rodziny https://zapodaj.net/111a4aa68d1ca.jpg.html

Teczki z dokumentami składanymi wraz z prośbą o naturalizacje znajdują się w archiwum. Niestety od trzech lat nie ma do nich dostępu. Podobno będą na nowo udostępniane dopiero od lipca tego roku.
Zawierają wiele ciekawych informacji, a czasami i zdjecia osób.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mar_koOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2018 - 17:12
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2018
Posty: 13

Status: Offline
elgra napisał:

rodzina https://zapodaj.net/7a1ccb8cd2025.jpg.html

dwie kobiety, zamężne bez rodziny https://zapodaj.net/111a4aa68d1ca.jpg.html

Teczki z dokumentami składanymi wraz z prośbą o naturalizacje znajdują się w archiwum. Niestety od trzech lat nie ma do nich dostępu. Podobno będą na nowo udostępniane dopiero od lipca tego roku.
Zawierają wiele ciekawych informacji, a czasami i zdjecia osób.


Bardzo dziękuję.
W jaki sposób można się dostać do bazy naturalizacji?

Chciałbym powiedzieć, że właściwie korzystając tylko z Internetu znalazłem i skontaktowałem się z potomkami pradziadka. Żyją we Francji i mają się dobrze. Wymieniamy się informacjami i wspólnie tworzymy drzewo genealogiczne.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2018 - 17:46
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

mar_ko napisał:

W jaki sposób można się dostać do bazy naturalizacji?

Baza danych 1900-1963 -> filae (płatne)
Baza danych 1900-1960 -> na CD u mnie (bezpłatnie Smile )

Ale to tylko baza. Najciekawsze rzeczy są w teczkach.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przeskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2018 - 20:08
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 26-06-2006
Posty: 474

Status: Offline
Witam ponownie!
Myślałem że nasze poszukiwania Pietrzaków którzy z Mazowsza w 1921 roku wyemigrowali do Francji za chlebem utknęły na dobre. Tydzień temy jednak dostałem list (mail) z Francji a w nim załącznik/zdjęcie nagrobku.
Teraz trzeba się dowiedzieć czy Janina Brosson pozostawiła jakieś potomstwo.
List nie był podpisany ale po zapytaniu dowiedziałem się, że pani Claudie czyli nadawca jest przedstawicielem towarzystwa historycznego w Cagnac-les-Mines miasteczku górniczym w którym mieszkali kuzyni żony i w którym pomarli.
Pani z tamtejszego urzędu stanu cywilnego w merostwie powiadomiła Cladie i ona własnie poszła na cmentarz i zrobiła zdjęcie nagrobku. Musiała coś wiedzieć o Pietrzakach bo napisała że Janina mieszkała w Paryżu.
Poniewaz Janina urodziła się jeszcze w Polsce (tak zakładamy bo osada górnicza Homps w Cagnac-les-Mines powstała w 1921 roku) to chyba otrzymała obywatelstwo poślubiając Francuza, czy tak?
Z opowieści rodzinnej wynika że Janina studiowała gdzieś na uczelni w Paryżu. Czy można to gdzieś sprawdzić?

https://www.dropbox.com/sh/ps2hynwl9456 ... uuKra?dl=0

_________________
Przemek Kisielewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda2000Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2018 - 12:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 57

Status: Offline
Dzień dobry. Czy mogę prosić o sprawdzenie : Jan Kowalik syn Andrzeja. Niestety nie znam dokładnej daty urodzenia. Ok. 1880-1890
Pozdrowienia Magda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
klaudia3013Offline
Temat postu: Prośba o sprawdzenie w bazie naturalizacji FR  PostWysłany: 29-04-2018 - 20:22
Sympatyk


Dołączył: 12-10-2015
Posty: 182

Status: Offline
Dobry wieczór.
Do Elgry.
Bardzo proszę o sprawdzenie w bazie naturalizacji danych dotyczących moich pradziadków:
Józef Chajęcki (pisane tez Hajęcki) ur. 1875 w Polsce, oraz Katarzyna Chajęcka z d. Pawelec, oraz ich syna Narcyza ur. 1908 w Warszawie, którzy wyemigrowali do Francji po 1915 r., dziadek Narcyz powrócił do kraju przed 2 wojną, biegle mówił po francusku, pracował w banku. Niestety o pradziadkach żadnych informacji nie posiadam.
Dziękuje pięknie i pozdrawiam
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2018 - 20:41
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Magda2000 napisał:
Dzień dobry. Czy mogę prosić o sprawdzenie : Jan Kowalik syn Andrzeja. Niestety nie znam dokładnej daty urodzenia. Ok. 1880-1890
Pozdrowienia Magda


Jest trzech Janów, ale urodzeni w latach dwudziestych.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu: Re: Prośba o sprawdzenie w bazie naturalizacji FR  PostWysłany: 29-04-2018 - 20:47
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

klaudia3013 napisał:
Dobry wieczór.
Do Elgry.
Bardzo proszę o sprawdzenie w bazie naturalizacji danych dotyczących moich pradziadków:
Józef Chajęcki (pisane tez Hajęcki) ur. 1875 w Polsce, oraz Katarzyna Chajęcka z d. Pawelec, oraz ich syna Narcyza ur. 1908 w Warszawie, którzy wyemigrowali do Francji po 1915 r., dziadek Narcyz powrócił do kraju przed 2 wojną, biegle mówił po francusku, pracował w banku. Niestety o pradziadkach żadnych informacji nie posiadam.
Dziękuje pięknie i pozdrawiam
Katarzyna


Niestety, nie ma ich w bazie.
Jeśli znasz miejscowość w której urodził się Narcyz, to możesz napisać do merostwa o jego akt urodzenia.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
carmillaOffline
Temat postu: Paryż  PostWysłany: 13-06-2018 - 07:58
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2017
Posty: 642

Status: Offline
Witam,

odnalazłem akt urodzenia brata mojej Babci. Zapisek na marginesie potwierdził informację, którą kiedyś usłyszałem, że ten brat zmarł we Francji. Jest data zgonu i miejsce: Paryż. Czy ktoś może mi pomóc w uzyskaniu informacji na temat tego brata? Chciałbym odnaleźć jego rodzinę.

_________________
pozdrawiam

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.732001 sekund(y)