Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jwcarrolOffline
Temat postu: Nawrocka/Twarog Odrzykon  PostWysłany: 10-03-2018 - 20:53


Dołączył: 11-07-2017
Posty: 8

Status: Offline
Trying to find a birth record for Stanislaw Twarog Born: Mar 30 1888 in Odrzykon, Poland.
Mother: Agnieszeka Nawrocka Father: Franciszek Twarog
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-03-2018 - 16:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
There are two Odrzykoń vilages in Poland.
1. https://en.wikipedia.org/wiki/Odrzyko%C5%84
2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Odrzyko%C ... C4%85skie)

http://www.geneteka.genealodzy.pl/index ... rdertable=

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2018 - 13:38
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
Bezimienny użytkowniku,

błędnie, niestety, podałeś rok w którym urodził się Stanisław Twaróg i byłam już przekonana, że to nie ten Odrzykoń.
Jednak dzięki uprzejmości kuzyna i jego uporowi w poszukiwaniach, udało mi się znaleźć akt urodzenia Stanisława Twaroga w Odrzykoniu koło Krosna.
Kościół rzymskokatolicki, parafia Odrzykoń, Akt urodzenia Stanisława Twaroga, Liber Natorum, 1889, s.173, poz.28.
Według tego aktu Stanisław Twaróg urodził się 30 marca 1889 roku, w domu nr 93.
Jego matka, to Agnieszka Twaróg z domu Nawrocka, córka Antoniego Nawrockiego i Marianny z domu Typorowicz.
Jego ojciec Franciszek Twaróg był synem Stanisława Twaróg i Zofii Twaróg z domu Feruś.

Jeżeli chcesz posiadać napisany po łacinie dokument i podasz mi adres e-mailowy (na P.W. - prywatne wiadomości w portalu Genealodzy.pl), to prześlę Tobie fotografię strony z w/w księgi, zawierającą wpis dotyczący urodzin Stanisława.

Łączę pozdrowienia –
Lidia

P.S. do użytkowników forum.
Niestety moja znajomość języka angielskiego nie jest na tyle dobra, aby napisać, to co powyżej, po angielsku – może więc Ktoś z uczestników forum zechce uprzejmie przetłumaczyć to adresatowi wiadomości,
Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2018 - 19:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Carrol, did you understand data from Lidia post?

shortly:
Stanisław Twaróg was born 30 March 1889
Lidia has his birth cert. (photography, text in Latin)
Mother: Agnieszka nee Nawrocka
Father: Franciszek (son of Stanisław and Zofia nee Feruś)

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jwcarrolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2018 - 21:54


Dołączył: 11-07-2017
Posty: 8

Status: Offline
I used Google Translate. Thank you. This is the furthest back information I have. Anna Twarog was also born January 19 1896 to the same parents Agnieszka Nawrocka and Franciszek Twarog in Odrzykon. But I do not have a record on that or any other sibling, if any.

I found Nawrocki DNA matches from Massachusetts which is where some Twarog's went. After speaking with them we think Agnieszeka Nawrocka is the sibling to their relative. The names of them were Karol (Charles) Nawrocki, Vladek Nawrocki, and Stanislaw Nawrocki. We are not 100% but the generation of the DNA match with my family and these relatives put them around the same age as Agnieszka.

Używałem tłumacza Google. Dziękuję Ci. To jest najdalsza informacja, którą mam. Anna Twarog urodziła się 19 stycznia 1896 r. Dla tych samych rodziców, Agnieszki Nawrocka i Franciszka Twaroga w Odrzykoniu. Ale nie mam żadnych danych na temat tego ani żadnego innego rodzeństwa, jeśli w ogóle.

Znalazłem mecze Nawrockiego DNA z Massachusetts, czyli tam, gdzie poszły Twarog. Po rozmowie z nimi myślimy, że Agnieszeka Nawrocka jest rodzeństwem dla ich krewnych. Ich imiona to Karol (Karol) Nawrocki, Vladek Nawrocki i Stanisław Nawrocki. Nie jesteśmy w 100%, ale generacja DNA pasuje do mojej rodziny, a ci krewni stawiają ją w podobnym wieku jak Agnieszka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2018 - 22:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
I missed one detail.
Agnieszka Twaróg nee Nawrocka
Her parents were Antoni Nawrocki and Marianna nee Typorowicz (Toporowicz, Tęporowicz?)

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2018 - 10:36
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
Bezimienny użytkowniku,

istnieje tylko odpis Liber Natorum, 1896 w parafii Odrzykoń. Zrobił go ksiądz Józef Kluz, odpis ten jest niekompletny, w księdze widać wiele luk, zobacz sam. Pod datą 19 stycznia 1896 brak zapisu o urodzeniu się Anny Twaróg, ani innego dziecka urodzonego w tym dniu. Jeśli to nie błąd przepisującego księgę, to musiałeś i tym razem coś pomylić.

A co do Nawrockich, o których wspominasz Very Happy

Stanisław, Władysław Józef i Karol Marcin, to trzej synowie Stanisława Nawrockiego (1882-1898) i Reginy z domu Grzybała (1852-1939) – którzy emigrowali do USA.
Stanisław i Regina mieli jedenaścioro dzieci (siedmiu synów i cztery córki) – wszystkie ich dzieci (z wyjątkiem Bronisławy, która zmarła 31 października 1878, mając zaledwie 2 miesiące) dożyły dorosłego wieku. Wszystkie też dzieci, z wyjątkiem Jana, urodziły się w Odrzykoniu, w domu nr 130.
1. Stanisław Nawrocki *12.05.1882; †02.05.1960 w Chicago, USA. Miał tam rodzinę i 3 dzieci (dwóch synów oraz córkę).
2. Władysław Józef Nawrocki *03.08.188; †1958 w USA. Miał tam rodzinę. Był ojcem 9 córek.
3. Karol Marcin Nawrocki *06.11.1887; †ok.1962 w USA. W Ameryce ożenił się ze Stefanią Hanol. Mieli 13 dzieci (8 synów oraz 5 córek), ich imiona w porządku alfabetycznym, to: Anna, Bolesław, Eugeniusz, Helena, Janina, Józef, Karol, Kazimierz, Maria, Paweł, Stanisław, Stefania i Tadeusz.

Biografia jednego z synów Stanisława i Reginy z domu Grzybała, Jana Nawrockiego (1876-1958) dostępna jest w Internecie. Znajdziesz tam kilka fotografii z opisami.

„Twoja” Agnieszka (matka Stanisława i Anny) jest zapewne krewną albo spowinowaconą „z moimi” Nawrockimi, ale nic o niej, jak do tej pory, nie wiem.

Chcesz wiedzieć więcej o „moich” Nawrockich?
Stanisław Nawrocki urodził się 9 maja 1840 roku w Odrzykoniu, w domu nr 88.
Ojcem Stanisława był Marcin (1814-1863), syn Sebastiana (1788-?), który był synem Józefa (ok.1738-1793).
Matką Stanisława była Marianna (Maria) z domu Grzybała (1821-1884), córka Tomasza (1794-1862)/*, syna Macieja (1772-1805), który był synem Szymona (ok.1736-1789).
Stanisław Nawrocki zmarł 19 stycznia 1898 roku w Odrzykoniu i pochowany jest na odrzykońskim cmentarzu.

Regina Nawrocka z domu Grzybała, urodziła się 6 czerwca 1852 roku w Odrzykoniu, w domu nr 81.
Ojcem Reginy był Jan Grzybała (1802-1877)/*, syn Macieja (1772-1805), który był synem Szymona Grzybały (ok.1736-1789).
Matką Reginy była druga żona Jana, Zofia z domu Wujcik (1809-1885), córka Jakuba Wujcika i Agnieszki z d. Jędrysik.
Regina żyła 87 lat. Zmarła w Odrzykoniu 27 grudnia 1939 roku i pochowana jest na odrzykońskim cmentarzu.

Kończąc tę przydługą już i tak wyliczankę powiem tylko, że udokumentowana historia kmiecego rodu Nawrockich z Odrzykonia rozpoczyna się od Józefa Nawrockiego, który urodził się w Odrzykoniu około 1738 roku. Wymieniony jest jako ojciec w akcie ślubu Sebastiana Nawrockiego, który w wieku 25 lat, w dniu 29 stycznia 1811 roku, zawarł w Odrzykoniu związek małżeński z 35 letnią wdową Agnieszką Woycik, córką Sebastiana Jakubusa. Zachował się też akt zgonu Józefa w Liber Mortuorum, Odrzykoń, 1793 ‘Księga Zmarłych’, z którego dowiadujemy się, że zmarł 17 maja 1793 roku w Odrzykoniu, w domu nr 32, w wieku 55 lat.
No może dodam jeszcze, że Józef ożenił się z Anną Jarek. Jarkowie – to też stara kmieca rodzina odrzykońska. W spisie mieszkańców Odrzykonia sprzed 355. lat, sporządzonym przez księdza Jana Poławskiego, plebana z Odrzykonia, (Spis – Nazwiska Odrzykońskie, opatrzony datą 24 czerwca 1662 roku), wymienione jest małżeństwo Szymon i Agnieszka Jarkowie, którzy zatrudniali pięcioro służby i u których mieszkało czworo komorników, stanowiących dodatkową siłę roboczą.

Pozdrawiam serdecznie, myślę, że już nie chcesz wiedzieć więcej Very Happy
Lidia

P.S.
*/ Tam nie ma pomyłki, Tomasz Grzybała (1794-1862) i Jan Grzybała (1802-1877) byli braćmi. Córka Tomasza wyszła za Marcina Nawrockiego, a córka Jana za syna Marcina, Stanisława Nawrockiego. Tomasz Grzybała, Jan Grzybała i Marcin Nawrocki to trzej moi 2xpradziadkowie.
Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2018 - 11:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Lidio,
Carrol sądzi, że Agnieszka Nawrocka jest siostrą Karola, Władysława i Stanisława.
Czy to może być prawda, czy znasz imiona wszystkich dzieci Stanisława Nawrockiego?
Moja angielszczyzna jest kulawa, ale może lepsza, niż wujek google.
Poza tym, jak im będzie baaardzo zależało, to znajdą kogoś na miejscu, co im lepiej i więcej przetłumaczy.
Na razie chyba bardziej na testach DNA, niż dokumentach się opierają.
Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam, ale lepiej sprawdź moje dane.


Carrol,
Lidia knows your relatives.
Karol, Władysław and Stanisław were the sons of:
Stanisław Nawrocki (1882-1898) and Regina nee Grzybała (1852-1939)
This pair had 11 children (7 sons and 4 daughters)

All of them (besides Jan) were born in Odrzykoń in the house number 130.
Link to Jan: https://issuu.com/lidiamano/docs/jan_na ... _biografia

„Your” Agnieszka (mother of Stanisław and Anna) is probably relative or cousin to "Lidia" Nawrockis', but she knows nothing about her - as yet Wink
But Lidia doubts about her birth date and place - and she knows about Odrzykoń a lot Smile

Lidia's ancestor Stanisław Nawrocki was born in 1840 in Odrzykoń in the house number 88.
He was son of Marcin (1814-1863), son of Sebastian (1788-?), son of Józef (ab.1738-1793)

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2018 - 13:37
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
Krysiu,

niech się ten „jwcarrol” może wreszcie uprzejmie na forum przedstawi, bo jakże tak obcemu mam dalej opowiadać o swoich bliskich Very Happy

„Jego” Agnieszka Nawrocka, która poślubiła Franciszka Twaroga, z całą pewnością nie jest rodzoną siostrą Stanisława, Władysława Józefa i Karola Marcina Nawrockich, synów Stanisława i Reginy z d. Grzybała.

Rodzice ich ojca Stanisława (1840-1896), Marcin i Marianna Nawroccy mieli przypuszczalnie sześcioro dzieci (czterech synów i dwie córki), urodzonych w latach 1840-1856. Były to: s. Stanisław, s. Franciszek, s. Jan, s. Paweł, c. Tekla, c. Paulina. W gronie tym też nie występuje Agnieszka.

W zachowanych dokumentach Odrzykonia, pierwszy Nawrocki pojawia się w roku 1698. Jest nim Kazimierz Nawrocki, zapewne przybył do wsi pomiędzy 1662 a 1698 rokiem.
Kolejny Nawrocki, również Kazimierz, jak dowiadujemy się z jego aktu zgonu, dożył jak na owe czasy sędziwego wieku. Umiera w Odrzykoniu, w domu nr 118, dnia 12.09.1790 roku w wieku 70 lat. Urodził się zatem około 1720 roku. Jak dotychczas nie znalazłam dowodu na to, że obu w/w Kazimierzy łączy bezpośrednie pokrewieństwo z Józefem, urodzonym około 1738 roku, kolejnym Nawrockim (wymienionym w dwóch dokumentach podanych w poprzednim wpisie). Od niego rozpoczyna się udokumentowana przeze mnie historia kmiecego rodu Nawrockich z Odrzykonia.
Nie wykluczam jednak dalszego pokrewieństwa Agnieszki z wymienionymi osobami. Ród Nawrockich z Odrzykonia rozrósł się i rozkrzewił na kilka gałęzi rodzinnych. Wszystkich jej członków jeszcze nie ogarnęłam, mimo wieloletnich, czynionych w tym kierunku wysiłków Very Happy.

Pozdrawiam Ciebie Krysiu serdecznie i dziękuję za pomoc, nie widzę abyś się gdzieś pomyliła (no, może nie wiem dlaczego przypuszczasz, że matka Agnieszki, Marianna, nie była z domu Typorowicz, skoro tak „stoi” w akcie urodzenia Stanisława, syna Agnieszki ?. Typorowicz to często występujące we wsi nazwisko.) –
Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grazyna_GabiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2018 - 18:54
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
Kto plynie z Odrzykonia/Austria.
Glowny bohater - Stanislaw Twarog plynie w 1905 roku (czyli ur. 1889) do Jana Dudek.
Twarvg, Stanislaw Odrzykow, Galicy 16 1888-1889 1905
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1
inni
w 1910 plynie Nawrocka Ludwika do meza Tomasza z dziecmi:
Wojciech,
Stanislaw,
Stefania,
Zofia,
Franciszek,
Wladyslaw
manifest
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1
W 1903 plynie - Vawrocki, Stanislaw Odrzykoin 21 1881-1882 1903
poz.23
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1
1906
Ferus, Stanislaw Odrzykow 31 1874-1875 1906
poz.12
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1
1901
Ferus Marcin i Stanislaw
poz. 1 i 2
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1
1903 - Torys ale to jest Ferus
Torys, Stanisl Odrzykon 23 1879-1880 1903
poz. 7
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1

Moze carrol tego nie widzial.

Pozdrawiam
Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jwcarrolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2018 - 18:58


Dołączył: 11-07-2017
Posty: 8

Status: Offline
Thank you everyone for this information. This is amazing. I created a new family tree on Ancestry to share with the descendants I match DNA with. Karol Nawrocki is her grandfather and she has been speaking to an aunt about our conversations. I need to go back and look at more detail of arrival manifests and naturalization records as well.

As far as the Anna Twarog birth, that is the date that was stated on her marriage record I was able to obtain. However, it may be wrong since the names of her spouse's (Ignacy Klimaszewski b. Poryte) parents are different than what is on his death.

I have an arrival manifest for Anna Twarog
SS Kroonland
sailing from Antwerp April 26, 1913
arriving in New York May 7, 1913
She is on line 9
Anna Twarog birth abt. 1895 Austria/Odrzykon
Last Permanent Residence: Odrzykon
Nearest Relative: Agnieszka Twarog Odrzykon
Final Destination: Warren, Rhode Island
This is where her brother was living at one time.

Also, I found another Nawrocki/Twarok couple. Franciszek Nawrocki and Solomeja Twarok(Twarog)?. Married in Chicopee, Massachusetts which is where I have seen a lot of Nawrocki and Twarog/Twarok. September 2, 1902

Solomeja Twarok
Father: Jan Twarok?
Mother: Marianna Stas
Frank Nawrocki
Father: Josef
Mother: Maryanna Tomkowicz

Strangely enough, just 2 seconds ago, simply searching "Nawrocki" in "Chicopee, Massachusetts " on ancestry I found a 1910 census.
Look who is living together:

John Grzybula 33
Agnieszka Grzybula 30
Mary Grzybula 7
Anna Grzybula 5
Frank Grzybula 0
Frank Nawrocki 33
Salomea Nawrocki 30
Stefan Nawrocki 3
John Nawrocki 18

The Nawrocki family are living as "boarders".

This would be great connecting all of this together but will take some time.

Many Thanks,
Jon


------------------------------------------------------------

Dziękuję wszystkim za te informacje. To jest niesamowite. Stworzyłem nowe drzewo genealogiczne na Ancestry, aby podzielić się z potomkami, z którymi łączę DNA. Karol Nawrocki jest jej dziadkiem i rozmawia z ciotką o naszych rozmowach. Muszę wrócić i przyjrzeć się szczegółom dotyczącym manifestów przyjazdu i dokumentów naturalizacyjnych.

Jeśli chodzi o narodziny Anny Twarog, jest to data podana w jej aktach małżeństwa, które udało mi się zdobyć. Może to jednak być nie tak, ponieważ imiona rodziców jej małżonka (Ignacego Klimaszewskiego b. Poryte) są inne niż to, co jest po jego śmierci.

Mam manifest przybycia dla Anny Twarog
SS Kroonland
płynąc z Antwerpii 26 kwietnia 1913
przybywających do Nowego Jorku 7 maja 1913 r
Jest na linii 9
Anna Twarog urodzenie ok. 1895 Austria / Odrzykon
Last Permanent Residence: Odrzykon
Najbliższy krewny: (mama) Agnieszka Twarog Odrzykon
Miejsce docelowe: Warren, Rhode Island
To tam mieszkał kiedyś jej brat.

Znalazłem też inną parę Nawrocki / Twarok. Franciszek Nawrocki i Solomeja Twarok (Twarog) ?. Żonaty w Chicopee w stanie Massachusetts, gdzie widziałem wielu Nawrockich i Twaroga / Twaroka. September 2, 1902

Solomeja Twarok
Father: Jan Twarok?
Mother: Marianna Stas
Frank Nawrocki
Father: Josef
Mother: Maryanna Tomkowicz

O dziwo, zaledwie 2 sekundy temu, po prostu przeszukując "Nawrocki" w "Chicopee, Massachusetts" na temat pochodzenia, znalazłem spis ludności z 1910 roku.
Zobacz, kto mieszka razem:

John Grzybula 33
Agnieszka Grzybula 30
Mary Grzybula 7
Anna Grzybula 5
Frank Grzybula 0
Frank Nawrocki 33
Salomea Nawrocki 30
Stefan Nawrocki 3
John Nawrocki 18

Rodzina Nawrockich żyje jako "obcokrajowcy".

Byłoby świetnie połączyć to wszystko razem, ale zajmie to trochę czasu.

Wielkie dzięki,
Jon
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grazyna_GabiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2018 - 20:09
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
Oto manifest z Anna Twarog - w 1913 ma lat 18.
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1

Czy tam jest Odrzykon ? raczej cos na And............ (Andrychow?)

Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jwcarrolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2018 - 20:41


Dołączył: 11-07-2017
Posty: 8

Status: Offline
As far as I know she was leaving Odrzykon and going to Warren, Rhode Island. However, can you see what the name is on the second page of the manifest? Whom she is visiting, it says brother ????? Twarog in Warren, R.I.
It does not look like it says Stan but I can not read it.




Stan Twarog marriage:
https://www.familysearch.org/search/rec ... ANawrocka~

These are the parents listed on the marriage record for Anna Twarog. That is why I was saying they were siblings.

---------------------------------------------------------------------



O ile mi wiadomo, opuszczała Odrzykon i jechała do Warren na Rhode Island. Czy możesz jednak zobaczyć, co to jest nazwa na drugiej stronie manifestu? Kogo odwiedza, mówi brat ????? Twarog in Warren, R.I.
Wygląda na to, że nie mówi Stan, ale nie mogę go przeczytać.





Stan Twarog małżeństwo:
https://www.familysearch.org/search/rec ... ANawrocka~

Są to rodzice wymienieni w akcie małżeństwa dla Anny Twarog. Właśnie dlatego mówiłem, że są rodzeństwem.

-Jon
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grazyna_GabiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2018 - 20:59
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
W manifescie raczej jest - Stanislaw - czyli Anna plynie do Stanislawa.

Rodzice Stanislawa to: Franciszek i Agata.
Mama Anny ma na imie Agnieszka - czyli cos tu nie gra.

Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.169986 sekund(y)