Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

19:56 piątek, 21 września 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kisielewski_RadekOffline
Temat postu: Kisielewski Kazimierz  PostWysłany: 13-03-2018 - 23:34

Status: Offline
T: "Prbuję zlokalizować Kisielewskiego Kazimierza"

Witam wszystkich i serdecznie proszę o podpowiedź w poszukiwaniach przodka. Otóż... mam drzewo swojej rodziny, a w niej jest Kazimierz Kisielewski z okolic Lublina.
Tegoż Kazimierza zauważył Amerykanin, który ma korzenie polskie. Zwrócił sie do mnie z zapytaniem czy jego dziadek Kazimierz i mój dziadek Kazimierz to nie jest ten sam przypadkiem ?
NIe jest... ale postanowiłem pomóc sympatycznemu David'owi Kissel w poszukiwaniu rodziny.

A więc Amerykanin nazywa się David Kissel.
Jego pradziadek nazywał się Kazimierz Kisielewski i pochodził z miejscowości Ediski, tak wymawiał to fonetycznie, ale wg mnie chodzi o miejscowość np. Siedliski.
Pradziadek urodził się w 1868/1869, miał ojca Jana i matkę Mariannę, brata Piotra. Córka Kazimierza to Albina Kisielewska, która urodziła się w 1898 i została w Polsce, bo Kazimierz w 1898 wyjechał do Indianapolis w stanie Michigan. W USA pracował w hucie.

...i tyle mam danych, niby dużo, a nie mam żadnych śladów w dostępnych zbiorach.

Mielibyście jakieś podpowiedzi, jak ugryźć temat ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Prbuję zlokalizować Kisielewskiego Kazimierza  PostWysłany: 14-03-2018 - 09:08
Zasłużony
Sympatyk

Może to Siedliszcze w parafii Pawłów, są tam jacyś Kisielewscy. Część aktów zindeksowana ale niestety nie te wskazane przez Ciebie roczniki. http://regestry.lubgens.eu/viewpage.php?page_id=766
Skany są na family search https://www.familysearch.org/search/fil ... cat=274658 po zalogowaniu
Materiał mocno wyblakły, skorowidze niepełne więc sporo roboty, nie chcę wprowadzić w ślepą uliczkę, ot trop, decyzja należy do Ciebie. Jest tam w tych latach para Józef i Marianna.
Plus na lubgens jest forum można i tam zapytać.

Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Prbuję zlokalizować Kisielewskiego Kazimierza  PostWysłany: 14-03-2018 - 09:18
Zasłużony
Członek PTG

zeby stwierdzić a równa się b, to najprościej i o a i o b coś wiedzieć
Radku co wiesz o swoim Kazimierzu?
potencjalnego kuzyna zaproś do nas, unikniemy szumu na łączach:)
a rada Arka jak najbardziej trafna, możesz poszukać w dostępnych j.w.

Kisielewski_RadekOffline
Temat postu: Prbuję zlokalizować Kisielewskiego Kazimierza  PostWysłany: 14-03-2018 - 17:24

Dzięki za szybką odpowiedź. Poszukam w podanych linkach. Siedliszcze, w sumie też można po angielsku przeczytać Ediski.
Mój dziadek Kazimierz, to nie ten poszukiwany, bo mój dziadek urodził się w 1909 i zmarł w 1983 roku w Polsce. Podane imiona córki, rodziców itd zupełnie nie pasują, ale będę musiał zerknąć w gałąź w lata XIX wieku to może wpadnę na jakiś trop.
A jeszcze zapytam... czy nie wiecie nic o jakiejś bazie danych emigrujących z Polski ? Skoro Kazimierz vel Casimier Kisielewski wyjechał w 1898 roku, to ten fakt powinien być gdzieś odnotowany w jakichś dokumentach administracyjnych. Raczej nie można było wyjechać z kraju, a dokładnie wypłynąć bez odpowiedniej adnotacji w dokumentach. Chyba że się mylę...

Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2018 - 17:29
Sympatyk

Można było przez zieloną granicę - przemyt ludzi z zaboru rosyjskiego był na przełomie wieków potężny.
Szukaj bezpośrednio przez Ellis Island, choć ja wolę
https://stevemorse.org/

*** Szarlip, Zakępscy, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat