Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pawlowska_katarzynaOffline
Temat postu: Lubelskie: cmentarz Jarosławiec i Horyszów Polski  PostWysłany: 12-03-2018 - 20:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2017
Posty: 149

Status: Offline
Witam,
moje zapytanie dotyczy osoby: Anny Bender, która zamieszkiwała Stabrów. Z tego co udało mi się ustalić to zmarła prawdopodobnie po 1950 roku.
Poszukuję jej nagrobku.
Nie wiem jednak dokładnie na jakich cmentarzach chowani byli mieszkańcy Stabrowa. Może ktoś mógłby mi pomóc w rozszyfrowaniu choćby tej kwestii? Podałam Jarosławiec, ze względu na najbliższe położenie oraz Horyszów Polski, ze względu na parafię, do której wówczas przynależał Stabrów.

Pozdrawiam,
Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MateuszSOffline
Temat postu: Lubelskie: cmentarz Jarosławiec i Horyszów Polski  PostWysłany: 12-03-2018 - 21:10
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2009
Posty: 173
Skąd: Grabowiec k/Zamościa
Status: Offline
Witam

Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobnym miejscem pochówku Anny będzie Horyszów Polski. Cmentarz w Jarosławcu powstał niedawno: 16 marca 1992 roku ZOR - Jarosławiec przekazał nieodpłatnie 1,73 ha gruntu, wyłączonego spod uprawy, pod cmentarz parafialny, który poświęcony został, dnia 21 czerwca 1992 r., przez ks. Franciszka Greniuka, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Jeśli to nie takie pilne to gdy będę jechał w stronę Zamościa mogę poszukać grobu w Horyszowie Polskim jeśli zachowała się tablica z informacją. Ale muszę prosić o cierpliwość, chyba, że ktoś z forumowiczów będzie miał okazję poszukać w najbliższym czasie.

Pozdrawiam MateuszS.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawlowska_katarzynaOffline
Temat postu: Lubelskie: cmentarz Jarosławiec i Horyszów Polski  PostWysłany: 12-03-2018 - 21:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2017
Posty: 149

Status: Offline
Panie Mateuszu, bardzo dziękuję za informację dotyczącą Jarosławca. Oczywiście będę wdzięczna, za każdą pomoc, więc jeśli by Pan tylko mógł sprawdzić to jak najbardziej będę cierpliwa, i przede wszystkim wdzięczna.

Pozdrawiam, Kasia

_________________
POSZUKUJĘ NAZWISKA:
Zalewski (kujawsko-pomorskie); Pawłowski (Chyrów, Ukraina); Psiakowski,Maranowski,Cywiński,Bonowski
Blog: https://kujawskopomorskiekorzenie.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2018 - 15:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Kasiu, może poproś tez na lubelskim forum
Tam mają bliżej
http://lubgens.eu/viewtopic.php?p=21329 ... dorf#21329

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawlowska_katarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2018 - 17:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2017
Posty: 149

Status: Offline
Bardzo dziękuję, pani Krystyno
tak też zrobiłam, dopisałam do poprzedniego posta tam napisanego osoby których tym razem poszukuję.

Pozdrawiam, Kasia

_________________
POSZUKUJĘ NAZWISKA:
Zalewski (kujawsko-pomorskie); Pawłowski (Chyrów, Ukraina); Psiakowski,Maranowski,Cywiński,Bonowski
Blog: https://kujawskopomorskiekorzenie.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MateuszSOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2018 - 13:01
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2009
Posty: 173
Skąd: Grabowiec k/Zamościa
Status: Offline
Jeśli temat jest nadal aktualny i nikt wcześniej nie podjął poszukiwań to poinformuję, że właśnie wróciłem z Horyszowa Polskiego. Spotkałem nawet grabarza na cmentarzu i zapytawszy się o rzeczoną osobę, pan wskazał mi prawdopodobne miejsce pochówku lecz nie udało mi się go odnaleźć. Znalazłem natomiast Jana Bendera zmarłego tragicznie 26 marca w 1944 roku w wieku 33 lat. Spróbuję pojechać jeszcze raz w pierwszym wolnym dniu i poszukać powoli.

MateuszS.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarszyckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2018 - 13:34
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2007
Posty: 944

Status: Offline
Horyszów?Dlaczego nie Sitaniec? Jaroslawiec i Stabrów to parafia w Sitańcu!
Stefan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MateuszSOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2018 - 15:10
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2009
Posty: 173
Skąd: Grabowiec k/Zamościa
Status: Offline
Przykro mi, ale Stabrów to parafia Horyszów Polski a Jarosławiec ma własną parafię. Zgodzę się z tym, że obie miejscowości w XIX wieku należały do parafii Sitaniec. Poszukiwana osoba zmarła po 1950 roku, czyli należałoby szukać w tym przypadku w Horyszowie.

MateuszS.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawlowska_katarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2018 - 16:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2017
Posty: 149

Status: Offline
Witam państwa,
również wydaje mi się że Stabrów należał do Sitańca do lat wczesnych 1900. Natomiast Stabrów podlegał później pod Horyszów, o czym mówi m.in akt chrztu/urodzin mojej babci, który wydany został przez Parafię Rzymsko Katolicką w Horyszowie Polskim w roku 1954, a dotyczył roku 1931.

Bardzo dziękuję panie Mateuszu, wyrażam wielką wdzięczność.
Na tym cmentarzu pochowani mogą być takżę inni moi przodkowie Sagan Paweł oraz Sagan Rozalia, zmarli na pewno po 1908 roku.
Jeszcze raz dziękuję

Pozdrawiam, Kasia

_________________
POSZUKUJĘ NAZWISKA:
Zalewski (kujawsko-pomorskie); Pawłowski (Chyrów, Ukraina); Psiakowski,Maranowski,Cywiński,Bonowski
Blog: https://kujawskopomorskiekorzenie.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.522845 sekund(y)