Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ł.A.RynkowskiOffline
Temat postu: Jakim programem wygenerowano to drzewo genelogiczne?  PostWysłany: 03-03-2018 - 04:18
Członek PTG


Dołączył: 05-06-2008
Posty: 190
Skąd: Saitama, Japonia
Status: Offline
Witam,

Od dawna poszukuję programu, który pozwoliłby mi na przejrzystą i czytelną wizualizację mojego pełnego wywodu przodków.

Obecnie do generowania wywodu przodków używam program Ahnenblatt i nie udało mi się znaleźć nic lepszego. Dane przetwarzam, dodaję i aktualizuję w programie Ancestris, który po mozolnej konfiguracji i dostosowaniu do własnych potrzeb bardzo przypadł mi do gustu.

Dzisiaj trafiłem w internecie na piękne i przejrzyste drzewo genealogiczne na sronie rodziny Meyer:
http://www.gregor-curt-meyer.de/Ahnenbaum.jpg

Wiele bym dał by móc wygenerować takie drzewko.
Pozwalam sobie więc zadać pytanie:
Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się jakim programem wygenerowano to drzewo?

Na innej stronie niemieckiego genealoga znalazłem też bardzo atrakcyjne rozłożyste drzewo:


Mój Ahnenblatt daje podobnie rezultaty, ale niestety przesuwa moich przodków na lewo, nie mam pojęcia jak generować drzewo tak, aby tego nie robił. Obecnie więc mogę wygenerować tylko coś takiego:
https://drive.google.com/open?id=1iHEuu ... XdtkY44D4O

Chciałbym wygenerować wizualnie atrakcyjny i przejrzysty wywód celem wydruku w formacie A2, więc będę bardzo wdzięczny za radę!

Pozdrawiam,

Łukasz Andrzej Rynkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
petersOffline
Temat postu: Jakim programem wygenerowano to drzewo genelogiczne?  PostWysłany: 03-03-2018 - 08:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2007
Posty: 73

Status: Offline
Wygląda na program genealogiczny Ages!

Pozdrawiam
Piotr

PS. Ten drugi to Ages!


Ostatnio zmieniony przez peters dnia 03-03-2018 - 10:08, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sławek_BinczakOffline
Temat postu: Jakim programem wygenerowano to drzewo genelogiczne?  PostWysłany: 03-03-2018 - 09:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2014
Posty: 70
Skąd: Czarna Łąka
Status: Offline
To standardowy wykres przodków z programu MacFamilyTree. Używam takiego od 10 lat. Ma pełną polska wersję i jeszcze wiele podobnych wizualizacji. Generuje też przyzwoitą stronę www. Zobacz tu www.binczakowie.pl/drzewo
Ale działa tylko na sprzęcie Apple (komputery, tablety i telefony).
Sławek

_________________
Szukam aku zgonu Anny z Kozłowskich Bahrynowskiej. Lata 1904-1908. Podejrzewane miejscowości: Stryj, Skole, Lwów, Stary Sambor i okolice.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mszatiloOffline
Temat postu: Jakim programem wygenerowano to drzewo genelogiczne?  PostWysłany: 03-03-2018 - 09:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-11-2016
Posty: 268

Status: Offline
Ten drugi wykres wygląda świetnie! To też Ages?

Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wbozenkoOffline
Temat postu: Jakim programem wygenerowano to drzewo genelogiczne?  PostWysłany: 03-03-2018 - 10:01


Dołączył: 20-04-2008
Posty: 9
Skąd: Strasbourg
Status: Offline
Polecam PhpGedView, bardzo dobry program, uzywam juz trzecia wersje od 15 lat Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mlszwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2018 - 10:14
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2014
Posty: 819
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Drzewo, które Pan przywołał, zostało prawie na pewno wygenerowane przy pomocy pakietu Genealogytree. Pakiet ten jest jednym z modułów LaTeX'a, programu składu komputerowego. Używanie LaTeX'a wymaga pewnego obycia programistycznego.

Skoro twierdzi Pan, że "wiele by dał", to LaTeX'a może Pan zainstalować stąd (za dramo):
https://miktex.org/download
Tu jest pakiet Genealogytree wraz dokumentacją:
https://ctan.org/pkg/genealogytree?lang=en
ale po instalacji MiKTeX'a powinien Pan go Pan zainstalować z wewnątrz systemu.

Niestety, na razie Genealogytree nie stwarza możliwości importu Gedcom i wszystko będzie Pan musiał zaprogramować "ręcznie".

Powodzenia
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ł.A.RynkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2018 - 10:40
Członek PTG


Dołączył: 05-06-2008
Posty: 190
Skąd: Saitama, Japonia
Status: Offline
Dziękuję bardzo pięknie za tyle nowych tropów w kwestii poszukiwania idealnego programu genealogicznego.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Teraz wiem jak wiele mam do zrobienia w kwestii osiągnięcia dobrej wizualizacji tablicy przodków.

Zabieram się do próbowania różnych przywołanych powyżej rozwiązań i pozdrawiam serdecznie,

Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
edyta_sOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2018 - 12:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-11-2011
Posty: 174

Status: Offline
Łukaszu Jak już przetestujesz to napisz swoje spostrzeżenia co jest warte. Chętnie też bym zobaczyła swoich przodków razem teraz też używam Ahnenblatt.

_________________
Pozdrawiam Edyta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jakubas_EugeniuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2018 - 11:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2011
Posty: 103
Skąd: Zamość
Status: Offline
Łukaszu,
jeśli znasz Excela, to zobacz jakie drzewa genealogiczne i wywody przodków można w nim wykonywać
http://www.jakubas.pl/genealogia/drzewa-genealogiczne/

Pozdrawiam, Eugeniusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.551553 sekund(y)