Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
DariuszHeręzaOffline
Temat postu: Kolbuszowa - jak zacząć poszukiwania informacji o przodkach  PostWysłany: 21-02-2018 - 14:42
Zasłużony


Dołączył: 08-01-2018
Posty: 7

Status: Offline
Hej,

pozwolę sobie opublikować moje notatki odnośnie szukania informacji o przodkach z parafii w Kolbuszowej.
Są one zwartą całością i powinny pomóc w znalezieniu przodków do 350 lat albo i więcej wstecz.

Generalnie nie powinno być problemów z dotarciem do przodków żyjących około roku 1640. Bardzo pozytywna współpraca z parafia, biblioteką, USC oraz regionalistami - czyli marzenie, nic tylko szukać przodków do czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej.


Ze względu na formatowanie i przyszłe zmiany, dokument jest na w internecie.


https://docs.google.com/document/d/1Os27-LSCsNzBf1G4nJW5QK9IGd2gZ-y4_gn6SPtkbcQ/edit?usp=sharing

Wszelkie dodatki i inne ciekawe źródła o tych okolicach chętnie dodam do dokumentu.

Miłego szukania
Dariusz


Ostatnio zmieniony przez DariuszHeręza dnia 22-02-2018 - 09:32, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PatrycjaOffline
Temat postu: Kolbuszowa - jak zacząć poszukiwania informacji o przodkach  PostWysłany: 21-02-2018 - 16:40
Sympatyk


Dołączył: 25-05-2011
Posty: 62
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Dzień dobry,
Kolbuszowa to także miasto w kręgu moich poszukiwań.
Do Pana wykazu mozna jeszcze dodać regionalistkę: Halinę Dudzińską.
Osobiście stanęłam na roku 1800- starszych ksiąg nie przeglądałam.
Jeżeli ma Pan coś do indeksacji- z wielką chęcią mogę pomóc w ich indeksacji.
Pozdrawiam Patrycja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bezkropkiOffline
Temat postu: Re: Kolbuszowa - jak zacząć poszukiwania informacji o przodk  PostWysłany: 21-02-2018 - 18:57
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2014
Posty: 149

Status: Offline
Patrycja napisał:
Dzień dobry,
Kolbuszowa to także miasto w kręgu moich poszukiwań.
Do Pana wykazu mozna jeszcze dodać regionalistkę: Halinę Dudzińską.
Osobiście stanęłam na roku 1800- starszych ksiąg nie przeglądałam.
Jeżeli ma Pan coś do indeksacji- z wielką chęcią mogę pomóc w ich indeksacji.
Pozdrawiam Patrycja

Może to już wiecie, ale w Bibliotece w Kolbuszowej są udostępniane zdigitalizowane księgi z Kolbuszowej i chyba też z okolicznych parafii. (Jeśli się powtarzam, to przepraszam). Niejasno kojarzę, że tam i dyrektor (W tej Bibliotece), i personel jest dość życzliwy wobec zapaleńców.
Ja nie mam tam jak dotrzeć a interesują mnie skany (tj. bardzo proszę mi przesłać, gdyby ktoś wszedł w posiadanie, mógł itd) zapisków czynionych w księgach przez księdza Franciszka Jana Owczarskiego, ok. roku 1750, w Kolbuszowej i Cmolasie.
Pozdrawiam

Anna

_________________
Anna
szukam: Owczarski, Wesołowski, Zaparucha, Bzdyl, Muzyczuk, Jasiecka/Jasicka, Panfil - Rzeszowszczyzna, Kujawy, Roztocze, Małopolska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NS_JurekOffline
Temat postu: Re: Kolbuszowa - jak zacząć poszukiwania informacji o przodk  PostWysłany: 22-02-2018 - 10:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-01-2016
Posty: 141

Status: Offline
Witam
Czy może ktoś wie jak wyglądają księgi parafialne Majdanu Królewskiego wcześniej Majdan k. Kolbuszowej. Interesują mnie lata do roku 1870. Z rozmowy telefonicznej w parafii św.Bartłomieja Apostoła wynika że nie posiadają, ale tak do końca nie jestem o tym przekonany rozmowa była troszkę dziwna.

pozdrawiam
Jurek

_________________
Jurek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmaziarskiOffline
Temat postu: Re: Kolbuszowa - jak zacząć poszukiwania informacji o przodk  PostWysłany: 22-02-2018 - 10:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2008
Posty: 1015
Skąd: Jasło
Status: Offline
W AD w Przemyślu są kopie z Majdanu Królewskiego.
1785-1977 z lukami.Metryki są z Brzostowej Góry,Dęby,Tarnowskiej Woli,Rozalina,Huty Komorowskiej
Krządki,i Majdanu
1785-1833,1787-1816,1824-1843
1826-1889,1900-1903,1905,

_________________
MMaziarski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kkrzastekOffline
Temat postu: Re: Kolbuszowa - jak zacząć poszukiwania informacji o przodk  PostWysłany: 13-09-2018 - 12:11
Sympatyk


Dołączył: 16-09-2017
Posty: 119

Status: Offline
mmaziarski napisał:
W AD w Przemyślu są kopie z Majdanu Królewskiego.
1785-1977 z lukami.Metryki są z Brzostowej Góry,Dęby,Tarnowskiej Woli,Rozalina,Huty Komorowskiej
Krządki,i Majdanu
1785-1833,1787-1816,1824-1843
1826-1889,1900-1903,1905,


Czy mógłby Pan napisać, skąd posiada Pan takie informacje dotyczące ksiąg z parafii z Majdanu? W 2017 roku kontaktowałem się z AD w Przemyślu i dostałem informację, że księgi spłonęły w pożarze w czasie II wojny światowej.

Majdan, Dęba Rozalin i Tarnowska Wola to wsie od strony mojej mamy i do tej pory nic poza tym, co w AP Sandomierz nie było dostępne.

Krzysztof

_________________
Moje miejscowości: (Nowa) Dęba, Tarnowska Wola, Rozalin, Majdan Królewski, Huta Komorowska, Ślęzaki, Pliskowola, Suchowola, Osiek, Niekrasów, Ossala, Mielec-Rzochów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hlpedersen7Offline
Temat postu: Re: Kolbuszowa - jak zacząć poszukiwania informacji o przodk  PostWysłany: 10-10-2018 - 03:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-05-2017
Posty: 22

Status: Offline
kkrzastek napisał:
mmaziarski napisał:
W AD w Przemyślu są kopie z Majdanu Królewskiego.
1785-1977 z lukami.Metryki są z Brzostowej Góry,Dęby,Tarnowskiej Woli,Rozalina,Huty Komorowskiej
Krządki,i Majdanu
1785-1833,1787-1816,1824-1843
1826-1889,1900-1903,1905,


Czy mógłby Pan napisać, skąd posiada Pan takie informacje dotyczące ksiąg z parafii z Majdanu? W 2017 roku kontaktowałem się z AD w Przemyślu i dostałem informację, że księgi spłonęły w pożarze w czasie II wojny światowej.

Majdan, Dęba Rozalin i Tarnowska Wola to wsie od strony mojej mamy i do tej pory nic poza tym, co w AP Sandomierz nie było dostępne.

Krzysztof




I visited AD Przemysl in September and looked at the Majdan books myself (it was difficult to get access but was able to spend 2 days there with the help of a local genealogist). My ancestors are from Brzostowa Gora, Huta Komorowska, and Majdan.

I can confirm AD Przemysl has books from 1785-1900 for Majdan, Brzostowa Gora, Huta Komorowska, Kratzka, and Deba and I'm almost positive Rozalin and Tarnowska Wola were there as well.

The church in Majdan has records beginning in 1833 for Majdan and Brzostowa Gora. The church in Huta Komorowska has the records for Huta. I'm not sure of the other villages in the area (I focused on the villages I needed).

There are genealogists you can hire who have easier access to AD Przemysl to get pictures of the books. However, I know from experience it's more fun to do the research yourself!

If someone is looking for records for Brzostowa Gora, I have pictures of the books beginning in 1833 for births, and 1866 for marriages and deaths. I have some pictures of Huta Komorowska's books for the late 1860s, 1870s and 1880s. Message me if you are looking for someone specific from these villages and I can look through my pictures.

Heather
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kkrzastekOffline
Temat postu: Re: Kolbuszowa - jak zacząć poszukiwania informacji o przodk  PostWysłany: 10-10-2018 - 22:26
Sympatyk


Dołączył: 16-09-2017
Posty: 119

Status: Offline
hlpedersen7 napisał:


The church in Majdan has records beginning in 1833 for Majdan and Brzostowa Gora. The church in Huta Komorowska has the records for Huta. I'm not sure of the other villages in the area (I focused on the villages I needed).

There are genealogists you can hire who have easier access to AD Przemysl to get pictures of the books. However, I know from experience it's more fun to do the research yourself!

If someone is looking for records for Brzostowa Gora, I have pictures of the books beginning in 1833 for births, and 1866 for marriages and deaths. I have some pictures of Huta Komorowska's books for the late 1860s, 1870s and 1880s. Message me if you are looking for someone specific from these villages and I can look through my pictures.

Heather


Heather

Thank you for sharing your knowledge about records of Majdan, Dęba etc. in AAD Przemyśl. I'm glad to read you've seen the books I'm interested in. I've spent many years looking for them and now I know they exist. It's defenietly the best information of this year for me.

If you need I have an access to the records of Huta of births from 1837, marriages from 1856 and deaths from 1854.

Krzysztof

_________________
Moje miejscowości: (Nowa) Dęba, Tarnowska Wola, Rozalin, Majdan Królewski, Huta Komorowska, Ślęzaki, Pliskowola, Suchowola, Osiek, Niekrasów, Ossala, Mielec-Rzochów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.573985 sekund(y)