Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Respondek_NicoleOffline
Temat postu: Respondek Thomas, Tyka/Dykta Luzia - szukam praprapradziadkó  PostWysłany: 19-02-2018 - 09:11
Sympatyk


Dołączył: 06-07-2017
Posty: 29

Status: Offline
Temat: "Szukam praprapradziadków - Thomas Respondek,Luzia Tyka/Dykta"*

Dzień dobry,

Mój prapradziadek Thomas Respondek zmarł bardzo młodo, pół roku przed narodzinami swojej jedynej córki Hildegardy, a mojej prababci. W związku z tą sytuacją, prababcia nie była mi w stanie przekazać informacji na temat rodziny ojca, gdyż ta nie utrzymywała z nią i jej matką kontaktu.

Na podstawie danych uzyskanych od prababci, wiem, że jej ojciec:

Thomas Respondek
ur. 07.04.1901, Bytom
zm. 02.12.1927, Bytom

9.10.1926 bierze ślub cywilny z Pauliną zd. Seiffert (11.10.1926 - ślub kościelny, Pawonków/Skrzydłowice)

Zdobyłam odpisy aktów urodzenia i zgonu Thomasa.

Wg wypisu z księgi kościelnej (metryki ślubu) jego rodzice to: Thomas Respondek i Lucia zd. Dykta, a wg aktu urodzenia Thomas Respondek i Luzia zd. Tyka. Rozbieżność nazwisk matki to wg mnie błąd w zapisie - urzędnik lub ksiądz źle zapisał.

Thomas i Paulina po ślubie mieszkali w Skrzydłowicach (śląskie), wiem także, że w sąsiedztwie mieszkał jego brat Franz z żoną (prawdopodobnie Gertruda)

W tym jednak mijscu moje widomości i możliwości dalszych poszukiwań się kończą.

Założyłam (nie wiem czy słusznie), że jeżeli syn miał to samo imię co ojciec, mógł być pierwszym dzieckiem tej pary. Zleciłam w AP w Katowicach poszukiwania ślubu Thomasa i Luzii w latach 1898-1900 w Bytomiu, niestety nic nie znaleźli. Nie wiem skąd pochodziła Luzia Tyka/Dykta, także nie wiem czy poprawnie szukam ślubu w Bytomiu (jeżeli zgodnie z tradycją ślub odbywał się w parafii panny młodej).

Gdzie i jak mogę szukać dalej?



Może ktoś z Was natknął się na te nazwiska w indeksowanych księgach lub w swoich drzewach?


Z góry serdecznie dziękuję za pomoc

Pozdrawiam,

Nicole Respondek

* moderacja tematu [Sianin_1948]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.512631 sekund(y)