Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jupi2010Offline
21 Temat postu: Sierant- Losy i miejsce pochówku pradziadków  PostWysłany: 11-02-2018 - 22:43


Dołączył: 11-02-2018
Posty: 9

Status: Offline
Witajcie forumowicze
Szukam informacji o losach moich pradziadków-Marii i Antonim Sierant.
Kiedy wybuchła II Wojna Światowa mieszkali we Francji, a ich dzieci zostały w Polsce. Antoni (ur.31.08.1906) został wcielony do wojska. Walczyl pod Narvikiem. Został ranny. Myśleliśmy, ze zmarł i został pochowany w Norwegii, ale gdy zaczęłam szukać miejsca pochówku okazało sie, że pochowano go we Francji.Zmarł 01.07.1940 r. Jego żona Maria (ur.03.10.1908 r.) zmarła w 1942 r. we Francji. Do końca czekała na męża aż wróci z wojny, nie wiedziała, ze zginał. Chciałabym znaleźć jej miejsce pochówku. Nie wiem dokładne gdzie mieszkali we Francji. Być może w okolicach departamentu Guise, ponieważ tam przyszedł na świat ich syn w 1931 roku. Ale może przenieśli się gdzieś indziej.

Co można zrobić, aby zdobyć informacje o ich losach?
Jak moge sie dowiedzieć gdzie jest pochowana prababcia nie znając jej miejsca zamieszkania?
Czy jest możliwośći zdobycia fotografii mogiły pradziadka jeśli dalej instnieje w Bretanii? może powinniśmy uiścic jakąś opłatę na cmentarzu?
Byłabym wdzięczna za wszystkie informacje i wskazówki
pozdrawiam serdecznie Smile Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2018 - 13:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
W wątku o Francji nie znalazłeś żadnych wskazówek?
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... 942#420942

Jak masz na imię?

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jupi2010Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2018 - 14:26


Dołączył: 11-02-2018
Posty: 9

Status: Offline
Krystyna.waw napisał:
W wątku o Francji nie znalazłeś żadnych wskazówek?
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... 942#420942

Jak masz na imię?


Najmocniej przepraszam, powinnam się przedstawić, mam na imię Justyna. Dziękuję za wiadomość i link. Przejrzałam forum z Francji i nie znalazłam wskazówek, ale aktualnie czytam jeszcze raz dokładniej.

Dostałam informację z Centralnego Archiwum Wojskowego, że nie znaleziono teczki Antoniego Sierant.
Sprawdziłam sporo wyszukiwarek, co mogę jeszcze zrobić?

Pozdrawiam serdecznie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2018 - 17:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Zamieścić swój post w odpowiednim wątku.
Wyjaśnić, do jakiego wojska został wcielony. Francuskiego?
Poszukać lokalnego forum w Bretanii.
Napisać do miejscowości, w której pochowany jest Antoni Sierant.

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marblOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2018 - 17:28
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2008
Posty: 369

Status: Offline
O ile był żołnierzem Polskiego Wojska to proponuję sprawdzić w Księdze pochowanych żołnierzy jest to wydanie wielotomowe i dostępne jest w dużych bibliotekach, dane opracowania:
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej
Wyd. Pruszków-AJAKS 1993-1998
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej : suplement / [red. nauk. i wstęp Edward Pawłowski].
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej. T. 1, Żołnierze września. [1], A-M / [wstęp i red. nauk. Edward Pawłowski].
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej. T. 1, Żołnierze września. [2], N-Z / [wstęp i red. nauk. Edward Pawłowski].
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej. T. 2, Żołnierze podziemnych formacji niepodległościowych / [red. nauk. Edward Pawłowski].
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej. T. 3, Żołnierze Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie / [red. nauk. Edward Pawłowski].
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej. T. 4, Żołnierze Wojska Polskiego na Wschodzie. [1], A-M / [red. nauk. Edward Pawłowski].
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej. T. 4, Żołnierze Wojska Polskiego na Wschodzie. [2], N-Z / [red. nauk. Edward Pawłowski].
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej. T. 5, Polscy jeńcy wojenni i internowani / [red. nauk. Edward Pawłowski].
marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jupi2010Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2018 - 18:31


Dołączył: 11-02-2018
Posty: 9

Status: Offline
Bardzo dziękuję za wskazówki. Jęśli narobiłam bałaganu publikując w złym miejscu to przepraszam, można usunąć wątek.
Z wymienionych pozycji sprawdzałam tylko w Księdze pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej. T. 3, Żołnierze Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, niestety nie znalazłam tego nazwiska.
Będę szukać dalej według wskazówek. Dziękuję za pomoc.
pozdrawiam serdecznie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.581099 sekund(y)