Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Andrzej_OlejarzOffline
Temat postu: Warsztaty genealogiczne  PostWysłany: 15-09-2007 - 01:57
Sympatyk


Dołączył: 10-07-2007
Posty: 31
Skąd: Wrocław / Vroclavo
Status: Offline
Szanowni koleżanki i koledzy
Czytając posty i odwiedzając szereg witryn genealogicznych zauważyłem, że brakuje w nich merytorycznych warsztatów umożliwiających praktyczne poznawanie zasad i metod tworzenia dokumentacji genealogicznej, techniki poszukiwań oraz obsługi oprogramowania genealogicznego.
Uważam, że Warsztaty Genealogiczne prowadzone przez ekspertów dałyby znakomitej większości początkujących genealogów więcej merytorycznej wiedzy niż nie jedno forum a ekspertom w tej dziedzinie więcej satysfakcji z posiadanej wiedzy i umiejętności.
Zwracam się do wszystkich znakomitych genealogów o poparcie tej cennej dla naszego ruchu inicjatywy
Andrzej Olejarz, Ś.T.G.[/b]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zefir454Offline
Temat postu: Warsztaty genealogiczne  PostWysłany: 15-09-2007 - 19:34
Sympatyk


Dołączył: 12-08-2007
Posty: 237

Status: Offline
Popieram tę niewątpliwie cenną inicjatywę. Nie uważam się wprawdzie za znakomitego genealoga, ale myślę, że już posiadam sporą wiedzę na ten temat. Jest w naszym gronie sporo błądzących osób, ale zazwyczaj pomagamy im. I bardzo dobrze. Być może niektórych starszych kolegów trochę to irytuje, ale tak było i chyba będzie. Każdy z nas na początku był "żółtodziobem" w tej dziedzinie i dzięki takiej merytorycznej pomocy innych, sami sie uczymy, ale korzystają na tym inni, mający podobne problemy. Niemniej jednak inicjatywa jest rozsądna, tylko jak by to miało wyglądać w praktyce? Czy twoim pomysłem byłoby prowadzenie tych warsztatów wirtualnie, czy miałoby sie to odbywać jako swoiste seminaria w jakichś konkretnych miejscach? Myślę też, że podobne działania powinny prowadzić regionalne towarzystwa genealogiczne. Nie wiem, czy wszystkie tym się zajmują? To tyle moich spostrzeżeń. Jeszcze raz podkreślam- pomysł popieram, napisz jednak, czy masz już jakąś konkretną wizję, jak takie warsztaty miałyby wyglądać? Rozumiem, że na razie rzuciłeś tylko hasło i czekasz na odzew. Pozdrawiam serdecznie
Józek

_________________
Józek- Lubuskie Towarzystwo Genealogiczne
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lipnik.F.TurasOffline
Temat postu: Warsztaty genealogiczne  PostWysłany: 16-09-2007 - 16:16
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2006
Posty: 874
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Oczywiście temat jest wart przedyskutowania .
Oprócz materi genealogicznej widać wielką potrzebę choćby pomocy w sferze informatycznej mam w tym już doświadczenia bo wiele twarzy na forach pojawiło się po mojej pomocy .Oczywiście musi to spodkać się
z aprobatą admina , bo widział bym to jako porady w stałych działach .Jacek wielu już pomógł w tym temacie .Ale pomoc w postach ginie w archiwach strony i mniej zaawansowani i tak nie dotrą do porad.
Osobiście widze osobny wątek informatyczny . Już sporo starałem sie wyjasnic o księgach Galicyjskich zaboru Austryjackiego ale to jednak mało .niestety nie mam wiele czasu aby aktualizować posty .
Post ze słownikiem /jego poprawą /zabrał mi kilka tygodni pracy .
Ale widze że może wspólnie z czasem udało by sie takie poradniki poprowadzić.
Janek
fturas
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.950081 sekund(y)