Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krzewicki_PawełOffline
Temat postu: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 25-01-2018 - 20:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-10-2011
Posty: 37

Status: Offline
Znalazłem dosyć ciekawą stronę. Można automatycznie pokolorować czarno białe fotografię . Nie wiem na ile odzwierciedli to rzeczywistość ale miło popatrzeć na stare fotografie przodków w kolorze . Strona jest darmowa.

http://demos.algorithmia.com/colorize-photos/

Pozdrawiam

_________________
Paweł Krzewicki
--------------------
www.krzewicki.com.pl
Krzewicki, Siermantowski, Kielian,Nowak, Lisiakiewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
XeniaOffline
Temat postu: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 25-01-2018 - 21:31
Nieaktywny


Dołączył: 10-01-2018
Posty: 45

Status: Offline
Polecasz stronę, ale nie sprawdziłeś?
Ja mogę polecić stronę, gdzie poznasz numery lotka wylosowane w przyszłą sobotę...
Przynajmniej tak się reklamują...

_________________
Pozdrawiam,
Xenia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzewicki_PawełOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 25-01-2018 - 21:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-10-2011
Posty: 37

Status: Offline
Xenia napisał:
Polecasz stronę, ale nie sprawdziłeś?
Ja mogę polecić stronę, gdzie poznasz numery lotka wylosowane w przyszłą sobotę...
Przynajmniej tak się reklamują...


Sprawdziłem jak najbardziej działa.

_________________
Paweł Krzewicki
--------------------
www.krzewicki.com.pl
Krzewicki, Siermantowski, Kielian,Nowak, Lisiakiewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mendyka_GrzegorzOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 25-01-2018 - 22:17
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2006
Posty: 521
Skąd: Wrocław/Kalisz
Status: Offline
Xenia zarzuca Pawłowi, że nie sprawdził, zaś sama nie raczyła sprawdzić czy działa Wink
To mi przypomina dawną tu dyskusję o kolorowaniu starych foto przodków
bodajże w wątku? Retusz, możliwość podratowania starych zdjęć
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... 402#110402
[proszę Marię o ewent. podanie wątku właściwego - Ty wiesz lepiej o Mario]

Ja sprawdziłem, aplikacja działa; czy będzie fajna w zastosowaniu się zobaczy w praniu
Grzegorz z Wrocławia Mendyka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maria.mazurOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 26-01-2018 - 01:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-08-2011
Posty: 129

Status: Offline
Fajna jest, ale po pewnym czasie kolory znikają, trzeba troszkę pokombinować żeby zostały (np. za pomocą PrtSc)

Pozdrawiam
Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tobiaszboksikOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 26-01-2018 - 02:16
Sympatyk


Dołączył: 27-11-2007
Posty: 475
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
super strona, mnie się podoba, oczywiście nie każde automatycznie pokolorowane zdjęcie musi sprostać naszym oczekiwaniom, pokłony dla twórców programu
Jarek

PS jak mogą znikać kolory?

edit
porównanie kilkanaście godzin na piechotę w stosunku do 3 minut w automacie.




Jarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Stradowski_JacekOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 26-01-2018 - 09:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-09-2009
Posty: 237
Skąd: W-wa - Laski
Status: Offline
maria.mazur napisał:
Fajna jest, ale po pewnym czasie kolory znikają, trzeba troszkę pokombinować żeby zostały (np. za pomocą PrtSc)

Pozdrawiam
Maria

Mario, o co chodzi z tym "znikaniem kolorów"? - u mnie nie zniknęły na pokolorowanym zdjęciu.

Jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 26-01-2018 - 11:21
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Jarku, rozumiem, że to pierwsze, to ręczna robota, a drugie automat!?

Czyli jednak ręczne lepsze!

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tobiaszboksikOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 26-01-2018 - 11:49
Sympatyk


Dołączył: 27-11-2007
Posty: 475
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Wydaje mi się, że odpowiedź nie jest tak jednoznaczna. Automatyczne kolorowanie stanowić może znakomitą bazę do dalszej pracy nad zdjęciem. Tło jest bardzo dobrze zrobione. Niektóre elementy wymagają korekty. Program zdecydowanie zmniejsza nakład pracy. Ciekaw jestem czy zalogowanie się w programie przyniesie jakieś dodatkowe funkcjonalności. Program jest bezpłatny, pewnie istnieją inne komercyjne, pewnie lepsze. Według mnie świetny program. A wracając do pytania czy ręcznie zrobione lepsze - tak na razie lepsze
Jarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maria.mazurOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 30-01-2018 - 18:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-08-2011
Posty: 129

Status: Offline
stradów napisał:

Mario, o co chodzi z tym "znikaniem kolorów"? - u mnie nie zniknęły na pokolorowanym zdjęciu.

Jacek


Nie wiem, być może mają jakiś automat, żeby zmusić ludzi do kupowania programu. Pokolorowałam sobie kilkanaście zdjęć, zapisałam je w folderze opisanym "pokolorowane", więc nie może być pomyłki, że to nie te. Po kilku miesiącach chciałam komuś pokazać i okazało się, że wszystkie są na powót biało-czarne Sad

Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
expatOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 24-03-2020 - 17:36
Sympatyk


Dołączył: 07-01-2020
Posty: 61
Skąd: Toronto, Kanada
Status: Offline
Cytuję część wiadomości od MyHeritage:

Free and unlimited access to MyHeritage In Color

Here at MyHeritage, we want to do our part to help the genealogy community keep busy and even have some fun during these challenging times. That’s why we’re giving all users free and unlimited access to MyHeritage In Color™, our new feature that automatically colorizes black and white photos, for an entire month. Ordinarily only 10 photos can be colorized by users who do not have a Complete plan, but now, you can colorize as many photos as you’d like for free. …

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sirdanielOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-10-2022 - 11:07
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2012
Posty: 280

Status: Offline
Najlepsza jak do tej pory strona do kolorowania zdjęc. Korzystajcie póki darmowe

https://palette.fm/

Tu jest stary przykład, gdzie zdjęcie po środku zrobione w Adobe, a ten algorytm to zdjęcie po prawej. Oczywiście zdjecie Adobe zostało dodatkowo wyczyszczone.


_________________
Jego Najjaśniejsza Mość Wielmożny Wielce Szanowny Mocium Pan Magister Daniel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sirdanielOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-12-2023 - 12:50
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2012
Posty: 280

Status: Offline
Dosyć fajny koloryzer, w jakości podobnej do MH, dodaje również mośliwość poprawy obrazu.

https://deepai.org/machine-learning-model/colorizer

Poniżej chyba najlepszy jak do tej pory koloryzer, oparty na IA.

Trzeba się logować,
Dobra jakość,
Narzędzie online do edycji i ulepszania zdjeć. Polecam filtry, fajnie zakrywają niedoskonałości algorytmu, niektóre filtry usuwają te fioletowo szare mundurki.

https://www.capcut.com/tools/photo-colorizer

Porówniae:
Z lewej Capcut z filtrem, środek jakiś stary algorytm od ostatniego posta, prawa strona oryginał. Zdjęcie uważam za trudne, dużo ludzi dużo kolorów.





Algorytm DeepAI, wyszło idelanie!:

_________________
Jego Najjaśniejsza Mość Wielmożny Wielce Szanowny Mocium Pan Magister Daniel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mbeelasOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 06-12-2023 - 18:22
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2022
Posty: 137

Status: Offline
tobiaszboksik napisał:
Wydaje mi się, że odpowiedź nie jest tak jednoznaczna. Automatyczne kolorowanie stanowić może znakomitą bazę do dalszej pracy nad zdjęciem. Tło jest bardzo dobrze zrobione. Niektóre elementy wymagają korekty. Program zdecydowanie zmniejsza nakład pracy. Ciekaw jestem czy zalogowanie się w programie przyniesie jakieś dodatkowe funkcjonalności. Program jest bezpłatny, pewnie istnieją inne komercyjne, pewnie lepsze. Według mnie świetny program. A wracając do pytania czy ręcznie zrobione lepsze - tak na razie lepsze
Jarek


Nie. Nie są lepsze. Moim zdaniem są gorsze. Jak się używa czegoś takiego, to musi się to tak skończyć. U mnie wygląda to tak:
https://drive.google.com/file/d/1K591NT ... sp=sharing
Ja używam technik mieszanych w zależności od zdjęcia. W najgorszych przypadkach zostawiam automatycznie zrobione twarze, a ubrania koloruje sam. Przyroda wychodzi bardzo dobrze. Problemy moga być z umundurowaniem. Program ich nie rozróżnia. Często poprawki są tylko kosmetyczne. Dodatkowo strona (płatna), której ja używam, oferuje robienie portretów, które nakładają na twarze tekstury, które naśladują prawdziwą skórę. Problemem jest to, że pochodzą one z baz danych prawdziwych fotografii i bywa, że oczy i usta mają trochę inny kształt i odcień, ale to też się da skorygować w innym programie, a nawet jeżeli nie, to używam podkładam skórę, pomijając np oczy. Do tego na tej stronie bywa, że ona automatycznie poprawi defekty np brak oka czy ucha.
Generalnie uważam, że AI jest o niebo lepsza niż ręczne kolorowanie, a będzie jeszcze lepsza.

_________________
Marcin
Stanisławów: EISELT, MICHEL, REITER, SCHUBUTH, POPŁAWSKI
Rzeszów: MICHEL
Hadyńkowce (k. Czortkowa): BIŁYK
Lwów: MICHEL, EISELT, SCHUBUTH, REISS, WANIEK, POPŁAWSKI, ROLNY
Szczucin: BIŁYK, SMIST
Jutrosin: STRÓŻYŃSKI, STANIEWSKI, ŁUKOWIAK
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PatrymoniumOffline
Temat postu: Re: Automatyczne kolorowanie zdjęć  PostWysłany: 06-12-2023 - 19:54
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2023
Posty: 323

Status: Offline
Taki program w sieci online za darmo do naprawy starych zdjęć i kolorowania.
Według mnie godny uwagi.
https://repairit.wondershare.com/online ... ation.html

_________________
Marian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.624689 sekund(y)