Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kola16Offline
Temat postu: MSWiA-jak złożyć wniosek?  PostWysłany: 21-01-2018 - 22:00
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2011
Posty: 523

Status: Offline
Witam,

Czy ktoś z Państwa składał wniosek do MSWiA?
Z urzędu ds. ewidencji ludności bodajże usłyszałem kiedyś że jest taka możliwość. Po sprawdzeniu strony tej instytucji widzę że ja jako zwykła osoba fizyczna wniosku złożyć nie mogę.

Mam na myśli wniosek dot. poszukiwania osoby, przy czym znam jej datę urodzenia oraz imię.

Krótko mówiąc chciałbym odnaleźć wszystkie Franciszki urodzone 9 kwietnia 1939 w Warszawie a może i nawet w całej Polsce. To moja ostatnia deska ratunku ;/

_________________
pozdrawiam
Mikołaj Korgol-Sowiński

Poszukuję informacji na temat Angeli Życkiej, urodzonej ok 1798 w Wilnie c. Józefa i Marianny z Gicewiczów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: MSWiA-jak złożyć wniosek?  PostWysłany: 21-01-2018 - 22:26
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ratunku do/od czego?
bo "zwykła osoba fizyczna" mogła i nadal może złożyć wniosek, kwestia
- po co
- skąd dane
1939..to w MSWiA raczej z PESLA nie z "dowodów"
a PESEL mieć nie musiała (mogła nie dożyć nadawania)
cz w rejestrach SC wprowadzone zachowane U1939 z Warszawy (tzn w bazie elektronicznej) - nie wiem (a jeśli nie, to czy wprowadzone z poprzedniej) - do tego można ew. zacząć

i wracając do początku, choć nie bezpośrednio
tak, wielokrotnie współuczestniczyłem przy składaniu wniosku , choć nigdy tak "szerokim"
podejrzewam, że w takim przypadku (data, miejsce, imię) próbowałbym ASCki parafialne..pomimo, że to Warszawa, więc chyba jeden z najgorszych możliwych

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kola16Offline
Temat postu: MSWiA-jak złożyć wniosek?  PostWysłany: 21-01-2018 - 22:36
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2011
Posty: 523

Status: Offline
Tylko tak mogę odnaleźć tą osobę. Datę urodzenia i imię mam z dokumentu, który został stworzony kiedy dziecko zostało przyjęte do domu dziecka. Było w 4. i w wieku ok 10-12 lat zostało zaadoptowano. Mało prawdopodobne aby w tym wieku dziecku zmieniono imię. Dokumenty z czwartego domu dziecka są w Centrum Pomocy Rodzinie ale oczywiście jest luka ok 15 lat ,kiedy moja ciocia została własnie adoptowana. w Ewidencji ludności nie ma takiej osoby która urodziła by się i tak się nazywała jak podałem. Przeszedłem wszystkie parafie w Warszawie i rok 39 nie ma żadnych danych na temat tej osoby. Więc: albo matka dziecka nie podała jej ani w USC ani w żadnej parafiii(na bank nie urodziła jej poza wawa-przyjechała do niej z małej miejscowości aby to dziecko urodzić) albo nowi rodzicie kompletnie zniszczyli dokument w urzędzie i nadali nowe na zupełnie nowe dane ;/

_________________
pozdrawiam
Mikołaj Korgol-Sowiński

Poszukuję informacji na temat Angeli Życkiej, urodzonej ok 1798 w Wilnie c. Józefa i Marianny z Gicewiczów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-01-2018 - 22:42
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
"Datę urodzenia i imię mam z dokumentu, który został stworzony kiedy dziecko zostało przyjęte do domu dziecka"
no to niekoniecznie jest prawdziwe bo koncepcja
"nowi rodzicie kompletnie zniszczyli dokument w urzędzie i nadali nowe na zupełnie nowe dane ;/"
nie jest prawdopodobna

a gratuluję
"Przeszedłem wszystkie parafie w Warszawie i rok 39 nie ma żadnych danych na temat tej osoby."
bo wiem co to znaczy:)

jak coś w PESELu czy rejestrze dow. będzie to właśnie to co wiesz - info o "cioci", tj o nowych rodzicach, nowej tożsamości..a to rozumiem - znasz?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kola16Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-01-2018 - 22:46
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2011
Posty: 523

Status: Offline
Nie wiem nic.

Z ostatniego domu dziecka dzieci szły już tylko do adopcji.

Nie mam pojęcia przez kogo została wzięta i kim jest.

Snuję tylko domysły z tym że nowi rodzicie mogli zmienić jej datę urodzenia czy imię.

_________________
pozdrawiam
Mikołaj Korgol-Sowiński

Poszukuję informacji na temat Angeli Życkiej, urodzonej ok 1798 w Wilnie c. Józefa i Marianny z Gicewiczów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-01-2018 - 22:51
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
zmienić, sporządzić nowy - tak
ale nie zniszczyć Akt Urodzenia
jest sporo wątków o procedurze, znajdziesz..stąd ani w PESELu ani w rej d.o. ani w innych bazach może nie być (czy wręcz nie powinno być, skoro wiesz, że była adopcja)
no i...nie wszystkie ASC U z Warszawy z 1939 się (moim zdaniem) zachowały
no i dość ważny element - to raczej tylko zainteresowana i zstępni mogliby (np w sądowych)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kola16Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-01-2018 - 23:23
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2011
Posty: 523

Status: Offline
Jutro mam wywiad do radia. W takim razie będę próbował drogą mediów. Może jakimś cudem ona albo ktoś komu opowiedziała że była adoptowana to usłyszy Smile

_________________
pozdrawiam
Mikołaj Korgol-Sowiński

Poszukuję informacji na temat Angeli Życkiej, urodzonej ok 1798 w Wilnie c. Józefa i Marianny z Gicewiczów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.521889 sekund(y)