Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KostkowskiOffline
Temat postu: * Moderacja (c.k) Scalenie tematów.  PostWysłany: 01-01-2018 - 21:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1128

Status: Offline
Zwróciłem się z zapytaniem jak sprawdzić... To nie jest problem z MyHeritage lecz brakuje mi wiedzy jak sprawdzić jakie konto ma drzewo, którego jestem webmasterem. Moje pytanie nie jest z zakresu do którego zostało przeniesione.

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 01-01-2018 - 21:04
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Temat do jakiego został przeniesiony post dotyczy problemów technicznych związanych z MyHeritage. Ma to na celu nie tworzenie nowych tematów, lecz kontynuowanie istniejących.

Pozdrawiam

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KostkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-01-2018 - 21:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1128

Status: Offline
kujawa_cezary napisał:
Temat do jakiego został przeniesiony post dotyczy problemów technicznych związanych z MyHeritage. Ma to na celu nie tworzenie nowych tematów, lecz kontynuowanie istniejących.

Pozdrawiam

No właśnie T_E_C_H_N_I_C_Z_N_Y_C_H_!
A mój brak wiedzy to nie techniczny problem i nie z MyHeritage.

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 01-01-2018 - 21:08
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Bardzo proszę nie krzyczeć tylko wytłumaczyć jaki jest to problem jeżeli nie techniczny?

http://s1.fotowrzut.pl/YSOZ5UT6W6/1.jpg

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WarakomskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-01-2018 - 21:22
Sympatyk


Dołączył: 29-02-2012
Posty: 928

Status: Offline
Dopiszę się, również zauważyłem że od pewnego czasu moderacja czyni więcej szkody niż pożytku. Szczególnie dotyczy to moderowania wpisów osób, które dopiero zaczynają. One bardzo często już nie trafiają na odpowiedź, radę.
Właśnie dzisiaj zrezygnowałem z udzielenia odpowiedzi na pytanie zamieszczone wczoraj, jako nowy temat. Szkoda czasu.
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KostkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-01-2018 - 21:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1128

Status: Offline
kujawa_cezary napisał:
Bardzo proszę nie krzyczeć tylko wytłumaczyć jaki jest to problem jeżeli nie techniczny?

http://s1.fotowrzut.pl/YSOZ5UT6W6/1.jpg


Gdy z zakręconego kranu cieknie woda to jest to problem techniczny i mogę interweniować w administracji, wzywać hydraulika, wymienić uszczelkę, albo całą baterię i to wszystko jest techniczne.
Jednakże gdy brak mi wiedzy w którą stronę się zakręca to nie potrzebuję interwencji technicznej lecz życzliwej podpowiedzi użytkownika kranu, który nie musi być hydraulikiem.

Jeśli nie mogę odpalić samochodu to może być to problem techniczny, jednakże gdy nie wiem jak dojechać pełnosprawnym samochodem to moja nieznajomość drogi z techniką nie ma żadnego związku.

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EwaMizOffline
Temat postu: Re: * Moderacja (c.k) Scalenie tematów.  PostWysłany: 01-01-2018 - 22:32
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2016
Posty: 35

Status: Offline
Kostkowski napisał:
Zwróciłem się z zapytaniem jak sprawdzić... To nie jest problem z MyHeritage lecz brakuje mi wiedzy jak sprawdzić jakie konto ma drzewo, którego jestem webmasterem. Moje pytanie nie jest z zakresu do którego zostało przeniesione.

Na górnym pasku, z prawej strony, tam gdzie nazwisko użytkownika - trzeba rozwinąć menu i wybrać "Ustawienia witryny".

Pozdrawiam
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KostkowskiOffline
Temat postu: Re: * Moderacja (c.k) Scalenie tematów.  PostWysłany: 01-01-2018 - 22:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1128

Status: Offline
EwaMiz napisał:
Na górnym pasku, z prawej strony, tam gdzie nazwisko użytkownika - trzeba rozwinąć menu i wybrać "Ustawienia witryny".
Pozdrawiam
Ewa

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.
Sprawdziłem, że choć mam w drzewie 9151 osób abonament mam podstawowy, początek abonamentu: 6 sty 2010. Czy wówczas już królowało MH, czy jeszcze zarządzał poprzedni polski właściciel?
Warakomski napisał:
...od pewnego czasu moderacja czyni więcej szkody niż pożytku...
Krzysztof

kujawa_cezary napisał:
Temat do jakiego został przeniesiony post dotyczy problemów technicznych związanych z MyHeritage. Ma to na celu nie tworzenie nowych tematów, lecz kontynuowanie istniejących.
Pozdrawiam

Kostkowski napisał:
No właśnie T_E_C_H_N_I_C_Z_N_Y_C_H_!
A mój brak wiedzy to nie techniczny problem i nie z MyHeritage.

Szanowny Panie Moderatorze
Zadałem grzeczne dwa różne pytania: 1. Jak napisać..., 2. Jak sprawdzić...
Żadne z tych pytań nie koreluje z działami:
...Nasze drzewa, Programy genealogiczne, Monografie o rodzinach
...Zasoby internetowe, Prośba o ...MyHeritage ...

do których Pan je poprzenosił.
Ponadto Pańska uwaga: "Temat do jakiego został przeniesiony post dotyczy problemów technicznych..." jest niestosowna. Dalsze komentarze tym bardziej. Proszę zważyć, że czyta to wiele osób, więc lepiej po takich gafach odpocząć niż brnąć w niedorzeczności.
W zaczynającym się nowym roku oprócz wszelkiej pomyślności, której życzę każdemu, Panu dodatkowo życzę roztropności.

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_WasylukOffline
Temat postu: Re: * Moderacja (c.k) Scalenie tematów.  PostWysłany: 02-01-2018 - 09:47
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2008
Posty: 706

Status: Offline
Datę 6 stycznia 2010 Myheritage narzucił dla wszystkich drzew przejętych z portalu moikrewni.pl Drzewa te uzyskały status podstawowy, ale bez ograniczeń ilościowych. Z tym, że właścicielem tamtego portalu też nie była polska firma, lecz OSN Online Social Networking GmbH z siedzibą w Hamburgu. Firma ta prowadziła strony w językach narodowych i związaną z tym nazwą własną (ale przetwarzanych jako jedna witryna). Różnica w porównaniu do myh była taka, że to podlegało prawu UE.

Ciekaw jestem, gdyż tego nie sprawdzałem, jaką datę mają strony na myh przejęte od Wirtualnej Polski. Te strony z portalu Bliscy też mają status podstawowy, bez ograniczeń ilościowych.

Pozdrawiam
Krzysztof Wasyluk

PS. Oczywiście ta data pojawiła się w związku z przeniesieniem drzew na stronę myh, które nastąpiło w pierwszej dekadzie 2010 roku, a przenoszone drzewa istniały już często od 2007.

klw
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piotr_nojszewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-01-2018 - 10:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2013
Posty: 1582
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Kostkowski napisał:

Jeśli nie mogę odpalić samochodu to może być to problem techniczny, jednakże gdy nie wiem jak dojechać pełnosprawnym samochodem to moja nieznajomość drogi z techniką nie ma żadnego związku.


Zdecydowanie popieram moderatora
Złe porównanie.
W tym wypadku nie wiesz gdzie jest rozrusznik i pedał gazu. To JEST problem techniczny. Dotyczy NIEZNAJOMOŚCI TECHNIKI. W tym wypadku działania konkretnego portalu.

Dodatkowo info o Moi Krewni specjalnie dla tych, dla których "polskość" MoiKrewni się liczy bo MH jest niepolski. Wink)

Krótko o OSN Online Social Networking GmbH
Dostępne wersje jezykowe serwisu: moikrewni.pl (Polska), verwandt.de (Niemcy), meusparentes.com.pt (Portugalia), parentistretti.it (Włochy), miparentela.com (Hiszpania), dynastree.com (Anglia), famileunie.fr (Francja), verwant.nl (Holandia), semyaonline.ru (Rosja) oraz akrabaonline.com (Turcja) są zarzadzane przez OSN GmbH.

Wspierany jest przez Anioła Biznesu Neuhaus Partners, jednego z wiodących inwestorów kapitału ryzyka.

Głównym inwestorem jest Hasso Platner, założyciel SAP.

OSN Online Social Networking GmbH
Kierownicy Projektu:
Dipl.-Kfm. Daniel Grözinger
Dipl.-Kfm. Sven Schmidt
Heimhuder Straße 72 20148 Hamburg
Tel.: +49 (0) 40 793 064 76 Fax: +49 (0) 40 415 457 14
Amtsgericht Hamburg HRB 101865 USt-IdNr.: DE814883851

_________________
pozdrawiam
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maria.j.nieOffline
Temat postu: * Moderacja (c.k) Scalenie tematów. (wpis administracyjny)  PostWysłany: 04-01-2018 - 22:21
Zasłużony
Administrator


Dołączył: 19-03-2007
Posty: 2642
Skąd: Lubuskie
Status: Offline
Temat "* Moderacja (c.k) Scalenie tematów" (Off-Topic) zamknęłam i przeniosłam z podforum: Nasze drzewa, Programy genealogiczne, Monografie o rodzinach.

Uprzejmie przypominam, na Forum obowiązują zasady ujęte w Regulaminie https://genealodzy.pl/index.php?module=ptg&op=regulamin

Każda osoba korzystająca z Forum jest zobowiązana do przestrzegania zasad i reguł niniejszego Regulaminu. Nieznajomość Regulaminu nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania. Rozdział I pkt 1 lit. b https://genealodzy.pl/index.php?module= ... ulamin#I.1

Przypominam - Jeżeli ktoś nie zgadza się z decyzjami i działaniami podejmowanymi przez Moderatorów lub Administratora Forum, powinien skontaktować się bezpośrednio z osobą, co, do której poczynań ma zastrzeżenia lub napisać do Administratora strony. Rozdział I pkt 4 lit. i https://genealodzy.pl/index.php?module= ... ulamin#I.4

Jednak - Skargi na Moderatorów i Administratorów nie obejmuje problemów wynikających z łamania postanowień Regulaminu. Rozdział V pkt 6 https://genealodzy.pl/index.php?module= ... egulamin#V

Proszę uprzejmie zapoznać się z regulaminem przed podjęciem dyskusji na forum, zwłaszcza kiedy od wielu lat nie przestrzega się ustanowionych zasad.
W następujących kwestiach: wysłanie wiadomości oraz zakładanie nowego tematu m. in. https://genealodzy.pl/index.php?module= ... gulamin#IV rozdział IV pkt 2
lit. b: Nie dubluj, nie twórz nowego wątku/tematu, lecz postaraj się kontynuować już istniejący.
lit. c: Nie można - zakładać wątków o tematyce podobnej do już istniejących ..
lit. d: Niedopuszczalne jest zakładanie tego samego tematu kilka razy na tym samym dziale, bądź w różnych działach ..

Nie stosowanie się do zapisów regulaminu i łamanie jego zasad, pomimo upomnień i ostrzeżeń, zgodnie z rozdziałem I pkt. 4 lit. f,g może skutkować czasowym lub stałym zablokowaniem konta. https://genealodzy.pl/index.php?module= ... ulamin#I.4

Serdecznie Pozdrawiam, Maria J. Niebrzegowska
Administrator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.889924 sekund(y)