Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
monisia721Offline
Temat postu:   PostWysłany: 24-11-2017 - 21:29


Dołączył: 18-11-2017
Posty: 8

Status: Offline
Brawo Dławichowski!!!!!!!
Dobrze, że ta dyskusja się skończyła. Przy okazji afery poszła reklama. Brawo. Ja skorzystałam na odpowiedziach i mam jeszze pytanie jak zrobić eksport do Gedcom Jurek Pilech?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jurek_PliethOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-12-2017 - 22:45
Sympatyk


Dołączył: 22-12-2010
Posty: 259
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Worwąg_Sławomir napisał:

Spróbuj genealogyj, klikając na osobę w drzewie na ekranie masz o niej podane wszystko, moim zdaniem jest najlepszy, a zajmuję się genealogią zawodowo i muszę mieć sensowny nadzór nad dużą ilością niezależnych drzew, żeby się nie pogubić. Próbowałem b. wielu programów płatnych i bezpłatnych i nie widzę konkurencji dla tego programu. Jedyny mankament to wydruk drzewa, ale to akurat jest najmniej istotny problem do codziennej pracy.
https://sourceforge.net/projects/genj/

Pytanie w kwestii formalnej. Ile czasu zajmuje w tym programie zaimportowanie pliku *.ged obemującym ponad 2000 osób na dość szybkim komputerze? Czekam już 30 minut i do tej pory program melduje mi o 6%

_________________
www.plieth.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-12-2017 - 22:53
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
Jurek_Plieth napisał:
Worwąg_Sławomir napisał:

Spróbuj genealogyj, klikając na osobę w drzewie na ekranie masz o niej podane wszystko, moim zdaniem jest najlepszy, a zajmuję się genealogią zawodowo i muszę mieć sensowny nadzór nad dużą ilością niezależnych drzew, żeby się nie pogubić. Próbowałem b. wielu programów płatnych i bezpłatnych i nie widzę konkurencji dla tego programu. Jedyny mankament to wydruk drzewa, ale to akurat jest najmniej istotny problem do codziennej pracy.
https://sourceforge.net/projects/genj/

Pytanie w kwestii formalnej. Ile czasu zajmuje w tym programie zaimportowanie pliku *.ged obemującym ponad 2000 osób na dość szybkim komputerze? Czekam już 30 minut i do tej pory program melduje mi o 6%

Powinno być szybko, bo program operuje bezpośrednio na ged, może jest jakiś problem z javą?

_________________
Pozdrawiam
Sławek Worwąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jurek_PliethOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-12-2017 - 22:55
Sympatyk


Dołączył: 22-12-2010
Posty: 259
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Nie mam żadnego komunikatu w tej materii. No, teraz już 7%...

_________________
www.plieth.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-12-2017 - 23:32
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
off-top chyba, ale nie mogłem się powstrzymać
raczej humorystycznie się pojawiały kwestie oznaczeń "nietypowych" określeń/związków etc używanych bądź nieużywanych w programach
ale to mały pikuś, bo...
...http://www.cyfrowaetnografia.pl/dlibra/docmetadata?id=850&from=pubstats

..i weź tu napisz coś (nawet bez kodu, ot założenia czy algorytm:) co działa "najlepiej", po lekturze ww nikt się nie podejmie próby sprostania wymaganiom Smile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-12-2017 - 23:33
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 904
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Zadawanie pytania o najlepszy program genealogiczny przypomina pytanie o najlepszy samochód. Padną odpowiedzi od dwuosobowej wyścigówki po dostawczaka. Wypowiedzą się też zwolennicy rowerów i fascynaci pociągów (i nie ciągnijmy dalej tej analogii, bo zaraz zaczną się dyskusje co jest czym).

Na szczęście jest kilka darmowych programów, które można sobie zainstalować i się nimi pobawić oraz dobrać do własnych potrzeb (bo każdy ma inne) i możliwości (bo też każdy ma inne zdolności i umiejętności). Większość z nich omówiłem w swoim poście (jest na poprzedniej stronie).

Ja używam kilku programów - zależnie od aktualnej potrzeby. Bo żaden nie ma wszystkich funkcji lub jest wygodniejszy do danego zadania, a GEDCOMem przenosi się dane błyskiem.

Z programami płatnymi można też zrobić sobie jazdy testowe - są udostępniane w całości na krótki okres czasu lub w darmowej, ale okrojonej wersji. Zachęcam więc do próbowania różnych programów. Oczywiście tak dobrze nie ma z przedziwną platformą iOS, ale to już osobny temat na długą i ostrą dyskusję.

Jeśli chodzi o wydruk, to bez zdjęć i kolorów, można z dużym wydrukiem zejść nawet do kilkunastu, kilkudziesięciu złotych. Też zależy co chce się osiągnąć.

Nie mając zdolności graficznych można też złożyć zamówienie u grafika, co też nie jest jakąś horrendalną sumą.

_________________
Pozdrawiam
Maciej

http://KimOnibyli.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-12-2017 - 23:59
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
no tak wiesz MAćku ale nie wiem czy wszystkie trial uwzględniają, że
"...W pierwszym wypadku CóBrMa nazywana jest „matką", rzekomo dlatego, że może stać się żoną ojca. W drugim , nazywa się „ojcem" siostrzeńca swego rzeczywistego ojca antycypując niejako małżeństwo swej matki z tym siostrzeńcem. Rozumowanie tego typu zostało słusznie odrzucone na podstawie założenia, że drugorzędne, teoretycznie możliwe, lecz niekoniecznie (jakkolwiek niekiedy) zdarzające się małżeństwo nie jest w stanie kształtować kategorii pokrewieństwa [19] . Radcliffe-Brown dodaje, że logicznie równie uprawnione byłoby odwrotne twierdzenie wywodzące form małżeństwa od formy terminologicznej. " etc etc
ciężka sprawa stworzyć narzędzie uniwersalne w kontekście
"osobliwości terminologii Crow-Omaha należy tłumaczyć identyfikacją osobników płci linearnej (tzn. przekazującej linię pochodzeniową) z rodzicem linearnym , osobników zaś płci nielinearnej z nielinearnym rodzeństwem tego rodzica . Znaczy to, że w systemach Omaha mężczyzna nazywa DzSiO j tak samo jak jego ojciec (czyli DzSi), zaś kobieta nazywa tę sama relację jak siostra ojca (czyli Dz). W systemach Cro w mężczyzna nazywa DzBrMa, tak samo jak brat matki (czyli Dz), kobieta zaś jak matka (czyli DzBr). "

sory głupawka:) próbowałem znaleźć materiał do ukazania szerszego kontekstu na krótką pogadankę, ale wymiękłem;))

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2017 - 09:37
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 904
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Włodku,
wiem, że moja wypowiedź jest bardzo ogólnikowa, ale też mam wątpliwości z odpowiedziami na pytanie
jaki jest najlepszy samochód?
Czerwony.

Niektórzy twórcy kładą główny nacisk na możliwość gromadzenia danych inni na warstwę graficzną, a jeszcze inni dobrze poradzili sobie z interfejsem, a kolejni z wydrukiem. A jeszcze inni nie obsługują polskich znaków diakrytycznych
I każdy trochę inaczej wykorzystuje program graficzny i co innego jest dla niego ważne.

Dlatego precyzyjna odpowiedź jest możliwa dopiero po poznaniu (lub nawet zdefiniowaniu) potrzeb pytającego.

To takie skrzywienie zawodowe z 20+ lat siedzenia w konsultingu informatycznym.

_________________
Pozdrawiam
Maciej

http://KimOnibyli.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_BąbolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2017 - 11:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2016
Posty: 121
Skąd: Meszna
Status: Offline
Witam!

Używam programu My Family Tree, chciałbym zapytać czy oprócz mnie ktoś go używa? Uważam, ze jest on całkiem niezły, szczególnie podoba mi się to, że w danej chwili widzę kilka pokoleń (podobnie jak na MyHeritage), niemniej brakuje mi trochę tłumaczenia na polski, ale mimo to daję radę.

_________________
Pozdrawiam, Michał!

Poszukuję informacji o Bąbolach z Łętowni, Skawy, Nowego Targu i innych okolicznych miejscowości
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kazmierczak_SlawomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2017 - 11:56
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2014
Posty: 237

Status: Offline
Dzień dobry,
zainstalowałem program My Family Tree, wygląda ciekawie. Po wgraniu dodatkowego pliku jest tłumaczenie na język polski.
Pozdrawiam
Sławomir
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_BąbolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2017 - 12:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2016
Posty: 121
Skąd: Meszna
Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź! A jaki to jest plik? Gdzie go mogę znaleźć? Bo na jednej stronie znalazłem jedno, okazało się, że to się tylko nazywa spolszczeniem, tak naprawdę są tam dwie wersje angielskiego.

Jaką masz wersję programu?

_________________
Pozdrawiam, Michał!

Poszukuję informacji o Bąbolach z Łętowni, Skawy, Nowego Targu i innych okolicznych miejscowości


Ostatnio zmieniony przez Michał_Bąbol dnia 29-12-2017 - 12:40, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kazmierczak_SlawomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2017 - 12:39
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2014
Posty: 237

Status: Offline
https://chronoplexsoftware.com/myfamily ... /index.php
Plik Language Pack lub Language Pack (x64) - zależnie od wersji programu.
Pozdrawiam
Sławomir
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_BąbolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2017 - 12:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2016
Posty: 121
Skąd: Meszna
Status: Offline
I język zmieni się automatycznie?

_________________
Pozdrawiam, Michał!

Poszukuję informacji o Bąbolach z Łętowni, Skawy, Nowego Targu i innych okolicznych miejscowości
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kazmierczak_SlawomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2017 - 12:50
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2014
Posty: 237

Status: Offline
Po zainstalowaniu tego pliku i ponownym uruchomieniu programu powinien się zmienić język. Możliwe, że tłumaczenie nie obejmuje całego programu, ale dokładnie nie sprawdzałem.
Pozdrawiam
Sławomir
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_BąbolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2017 - 12:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2016
Posty: 121
Skąd: Meszna
Status: Offline
Ok, pobrałem wersję x64 i paczkę języków x64, dalej mam angielski. No cóż.
Dziękuję za pomoc w każdym razie!

_________________
Pozdrawiam, Michał!

Poszukuję informacji o Bąbolach z Łętowni, Skawy, Nowego Targu i innych okolicznych miejscowości
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.576393 sekund(y)