Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
radoslawpiwowarskiOffline
Temat postu: Imieniński Jan Kazimierz i Jakim Anna  PostWysłany: 21-12-2017 - 20:41
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2017
Posty: 34

Status: Offline
Temat: "Jan Kazimierz Imieniński i Anna Jakim"*

Moja Babcia Leokadia Imienińska (później Piwowarska), urodzona w Białymstoku 27.12.1926 roku. Zmarła w Gdańsku 18.09.1987. Ojciec Jan Kazimierz Imieniński, matka Anna Jakim. Od dłuższego czasu nie mogę znaleźć jakichkolwiek informacji nt rodziców.

USC w Białymstoku poszerzył nawet poszukiwania dot. ich małżeństwa niestety nic nie znalazł. Znalazły się jedynie siostry Leokadii Imienińskiej - Stanisława 1924r, Franciszka 1920r, Aniela 1921r, Anna, 1923r. Nigdzie nie ma informacji chociażby nt. wieku rodziców.

Z relacji ojca wiem, że dziadek Jan Kazimierz mieszkał w Białymstoku bo ojciec jeździł do niego na wakacje więc powinien "gdzieś" figurować, ale śladu brak...

bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu informacji na ich temat.

Piwowarski Radosław

* moderacja tematu [Sianin_1948]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Jan Kazimierz Imieniński i Anna Jakim  PostWysłany: 21-12-2017 - 21:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Jeśli USC nie znalazło to by znaczyło że ślub był poza Białymstokiem. Pewnie w Białymstoku zamieszkali dopiero po slubie. Aby nie szukac w ciemno zaczałbym od zalezienie aktu zgonu prababki Anny z Jakimów. Może tam zapisano gdzie urodzona ?. Bez miejsca urodzenia szukanie miejsca ślubu wyglada beznadziejnie. Inne ewentualne tropy to koperty dowodowe, może akta białostockich notariuszy. Jesli zmarła po wojnie to jest sporo innych możliwości. Ale aby wiedziec gdzie się urodziła trzeba by troche znać jej "życiorys" . W róznych urzędach ludzie pozostawiaja zapisane swoje informacje biograficzne także miejsce urodzenia.
Powodzenia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Jan Kazimierz Imieniński i Anna Jakim  PostWysłany: 22-12-2017 - 09:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Jakiś dodatkowy obraz sytuacji daje skorowidz urodzonych z Białegostoku za lata 1889-1899 http://szukajwarchiwach.pl/4/930/0/-/10#tabSkany w którym żadne z nazwisk nie występuje
Jest za to np. Kazimierz Jamiołkowski 1899 nr 539 ale pewnie Jerzy o tym wie Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Jan Kazimierz Imieniński i Anna Jakim  PostWysłany: 22-12-2017 - 09:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Ten skorowidz to mocna przesłanka na to że Anna nie urodziła się w Białymstoku. Zresztą to nazwisko nijak mi sie nie kojarzy z Białymstokiem lub okolicami. Gdyby to był Jakimiuk to co innego (pokręcenia w zapisie nazwiska nigdy nie można wykluczać). Tych akurat mnóstwo, sam znam wielu ale prawosławni. Ale z drugiej strony obecnie w B mieszka znany lekarz o nazwisku Jakim.
Odchodzac od watku wariacji na temat nazwiska od siebie dziękuję (i polecam się na przyszłośc) za pamiec o moich J. Oczywiście mam Kazimierza i wcześniejsza Helenę namierzonych czyli w pełni genealogicznie zidentyfikowanych. Tu ciekawostka byli pierwszymi w spisanej metrykalnej historii Jamiołkowskimi urodzonymi w Białymstoku.Ponad sto lat wcześniej żadnego. Narew to była granica dwóch światów.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radoslawpiwowarskiOffline
Temat postu: Jan Kazimierz Imieniński i Anna Jakim  PostWysłany: 08-03-2018 - 21:49
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2017
Posty: 34

Status: Offline
Dotarłem do dokumentu w którym Anna Jakim to Anna Jakun. Czy jest możliwość sprawdzenia tego nazwiska?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
radoslawpiwowarskiOffline
Temat postu: Jan Kazimierz Imieniński i Anna Jakim  PostWysłany: 27-03-2018 - 11:14
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2017
Posty: 34

Status: Offline
Nie wiem czy ktoś tutaj zagląda ale jest nowy wątek. Najpewniej nie było nigdy nazwiska Jakim.
Rodzicami Anny Imienińskiej byli Joachim Iwaniuk i Helena a Anna urodziła się w ZSRR. Dokument jest zamazany i praktycznie nieczytelny ale z racji tego, że w języku obcym Joachim to Jakim, Joahim, Joakim (połud.-słow.) ktoś wpisał imię ojca jako nazwisko i tak już zostało...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.492569 sekund(y)