Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
loreiiOffline
Temat postu: Zagadkowy prapradziadek  PostWysłany: 16-12-2017 - 14:05
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
Chciałam zwrócić się z prośbą o pomoc bo sama jest początkująca i trudno mi to rozwikłać.
Dziś rano dostałam skany metryk urodzeń z lwowskiej parafii KKP.
Jeden z nich dotyczy syna mojej praprababci Sophii, Wladislausa Sigismundusa Bilika urodzonego we Lwowie 1.6.1897 i zmarłego niespełna rok póżniej.

Zagadka polega na tym że znany mi do tej pory syn Sophii Hladek a mój pradziadek Franciszek urodzony był w tym samym miesiącu i roku(5.6.1897) tylko zupełnie gdzie indziej(Jarosław)i jako grekokatolik... Nie mam co prawda jego aktu urodzenia ale takie dane są w kilku dokumentach a także na akcie zgonu.

Czy ktoś ma jakieś pomysły ? Bliżniak,błąd w dacie urodzenia,adopcja ?
Poniżej dodaję wypis urodzenia Władysława Zygmunta
http://i64.tinypic.com/npkg9x.jpg

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów


Ostatnio zmieniony przez loreii dnia 16-12-2017 - 15:54, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Zagadkowy prapradziadek  PostWysłany: 16-12-2017 - 15:42
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31701
Skąd: Warszawa
Status: Offline
na jarosławskie gr-kat z końcówki xix w. są szanse?
dokumenty, o których piszesz, że podają czerwiec 1897 Jarosław...kiedy powstały?

z zainteesowaniem będę śledził rozwój tematu
coś o pochówku tego lwowskiego może się znajdzie...

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu: Re: Zagadkowy pradziadek  PostWysłany: 16-12-2017 - 15:53
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
na jarosławskie gr-kat z końcówki xix w. są szanse?
dokumenty, o których piszesz, że podają czerwiec 1897 Jarosław...kiedy powstały?

z zainteesowaniem będę śledził rozwój tematu
coś o pochówku tego lwowskiego może się znajdzie...


Chyba najstarsze jakie znalazłam to wypis aktu ślubu pradziadków z 1922 roku i tam jest napisane właśnie że pan młody urodzony w Jarosławiu w czerwcu 1897 roku.Potem to samo powtarza się w kolejnych dokumentach(urodzenia dzieci,akt zgonu).
W internecie podają że Agad ma urodzenia z tego okresu.Przejrzałam pobieżnie ale nie znalazłam tam Franciszka.

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Re: Zagadkowy pradziadek  PostWysłany: 16-12-2017 - 15:57
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31701
Skąd: Warszawa
Status: Offline
1922 to dość długo..jakaś szkoła, wojsko? alegata? skoro księgi są to trzeba te chrzty sprawdzić zamiast gdybaćSmile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu: Re: Zagadkowy pradziadek  PostWysłany: 16-12-2017 - 16:01
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
Chociaz nie,przepraszam.Informacja o Jarosławiu pojawia się w póżniejszych dokumentach.W akcie ślubu jest Lwów http://i68.tinypic.com/bj1bt.jpg

Sroczyński_Włodzimierz napisał:
1922 to dość długo..jakaś szkoła, wojsko? alegata? skoro księgi są to trzeba te chrzty sprawdzić zamiast gdybaćSmile

Właśnie nie mam nic.Losy pradziadka między urodzeniem a ślubem są dla mnie kompletną zagadką.
Właśnie tak planuję zrobić,przeszukam jeszcze raz AGAD i skontaktuje się z USC Jarosław.

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu: Re: Zagadkowy pradziadek  PostWysłany: 21-12-2017 - 18:43
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
No więc tak.Dzisiaj dostałam odpowiedz z USC Jarosław że w księgach greckokatolickich z końcówki XIX wieku nie odnaleziono Franciszka Bilika ur.w 1897 roku.Sama przejrzałam też na wszelki wypadek dostępne ksiegi urodzeń rz-k ze Lwowa na rok 1896,1897 i 1898 i również go tam nie ma.Za to na AGAD w księdze zmarłych Zniesienia na rok 1898 odszukałam zapis o śmierci Ladislausa Bilika w wieku 15 miesięcy.Niestety nadal żadnych wzmianek dlaczego są rozne dni urodzin i jest zapis tylko o jednym dziecku :-/

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.579582 sekund(y)