Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Albin_KożuchowskiOffline
Temat postu: Prośba z USA  PostWysłany: 18-12-2017 - 20:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2008
Posty: 550

Status: Offline
Witam
Otrzymałem poniższą prośbę od starszej pani z USA. W związku z tym, że nigdy nie miałem do czynienia z wymienionym terenami /chyba południe Polski/, może ktokolwiek pomógłby rozwiązać problem?

I have had the hardest time trying to find a grandmother. I finally found a document from my grandfather that said she was born in Farmourt, Poland. (Her papers state she was born in Weikavica (should be spelled Łękawica) Poland.) (There are many misspellings of Polish names and towns in US documents.)

I have looked at Łękawica (microfilm & online) birth records but all the dates are wrong for her birth.

Since she and all of her family were from Łękawica, I figured Farmourt is likely misspelled also. I looked on Google maps of Poland and tried to figure what town might sound like Farmourt and is located near Łękawica. I am still confused.

Najtrudniej próbowałem znaleźć babcię. W końcu znalazłem dokument od mojego dziadka, który powiedział, że urodziła się w Farmourt w Polsce. (Jej artykuły stwierdzają, że urodziła się w Weikavica (powinna być pisana Łękawica) Polska.) (W amerykańskich dokumentach jest wiele błędów pisowni polskich nazwisk i miast).

Zapoznałam się z aktami urodzenia Łękawicy (mikrofilmy i online), ale wszystkie daty są błędne w jej narodzinach.
Ponieważ ona i cała jej rodzina pochodzili z Łękawicy, pomyślałem, że Farmourt jest prawdopodobnie również błędnie napisany. Spojrzałem na mapy Google Polski i próbowałem ustalić, jakie miasto może brzmieć jak Farmourt i znajduje się niedaleko Łękawicy. Nadal jestem zdezorientowany.

_________________
Pozdrawiam AlbinKoz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RoRo500Offline
Temat postu: Prośba z USA  PostWysłany: 18-12-2017 - 20:34
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-06-2009
Posty: 741
Skąd: SF Bay Area, USA
Status: Offline
Albinie - parę wskazówek/pytań dla pani z USA:
- podanie danych o jej babci bardzo by tutaj pomogło (jej imię i nazwisko, data imigracji do USA, konkretne dokumenty wymieniające Weikavice i Farmourt
- wspomina ona o przeglądaniu danych z Łekawicy. Której konkretnie (są co najmniej 2). Z jakich lat? W których portalach (LDS?)

Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcin_kowalOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2017 - 02:08
Członek Honorowy


Dołączył: 04-11-2017
Posty: 1365
Skąd: Tarnobrzeg
Status: Offline
Witaj, myśle ze to może być ta Łekawica https://pl.wikipedia.org/wiki/Łękawica_ ... tarnowski)

A Farmourt to po prostu Tarnów.

_________________
Marcin
______
https://genealogie-kresowe.pl
Księgi sądowe Grodzkie i Ziemskie w CDIAK - digitalizacja
Zbiórka funduszy https://zrzutka.pl/8s38zh
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.271992 sekund(y)