Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
_czyz
Temat postu: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 10-12-2017 - 16:39
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Temat pewnie dość egzotyczny, no ale co zrobić. Jeden z przodków, Huzar, przebywał w Conegliano i tam poślubił Włoszkę Marię Lamberti. Jesteśmy w roku 1799, a zatem również i tam jeszcze nie było aktów urzędowych, a jedynie księgi parafialne. Co więcej małżeństwo brali przez księdzem w garnizonie. Czy ktoś ma wiedzę, czy tamtejsze księgi są gdzieś dostępne - familysearch już sprawdzałem - coś jest ogólnie z Włoch, ale nie znalazłem nic co mógłbym uznać za trop. pozdrowienia. krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mendyka_GrzegorzOffline
Temat postu: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 10-12-2017 - 21:52
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2006
Posty: 521
Skąd: Wrocław/Kalisz
Status: Offline
piszesz jakby Huzar to nazwisko Wink
no to szukaj: https://www.familysearch.org/search/rec ... 1795-1803~
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gierszewska_JoannaOffline
Temat postu: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 11-12-2017 - 10:36


Dołączył: 11-11-2017
Posty: 6

Status: Offline
Napisałam do urzȩdu spraw Cywilnych w Conegliano (po włosku, ja mieszkam we Włoszech), gdzie możesz szukać informacji. Jeśli dostanȩ odpowiedź, napisze.

Odpowiedzialny w urzȩdzie: pani Nicoletta Lucchetta
Telefoni: 0438 413288-413223-413224 Fax: 0438 413242 Mail: anagrafe(at)comune.conegliano.tv.it
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_czyz
Temat postu: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 11-12-2017 - 13:19
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Grzegorz - ten Huzar to Jozef Nagy (jak osiadł w Polsce zmienił nazwisko na Gross - zresztą ciekawe dlaczego?). A Na familysearch szukał, oczywiście. Z tym, że z Conegliano, gdzie był ślub, akt, u Mormonów, niestety nie ma. Pytanie jest jeszcze takie czy, jeśli w 1799 roku, brali ślub przez księdzem w garnizonie w Conegliano, to czy ten ślub jest wpisany do jakiś akt kościoła w Conegliano Smile.

Joanna - bardzo Ci dziękuję. Ten Twój włoski i Twoja tam obecność może być kluczowa dla spawy  Akta cywilne są dopiero od ok 1810 (podobnie jak w Polsce). Wcześniej były tylko księgi parafialne. Ale może coś będą wiedzieć. Byłoby cudnie. W pierwszej kolejności przydałyby się informacje o samym ślubie, a potem można by ustalić skąd pochodziła, kiedy się urodziła Maria.

A tu dokument z którego wiem tyle co wiem.

http://metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,94919,52

pozdrawiam Was serdecznie, krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mrozowski_robertOffline
Temat postu: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 12-12-2017 - 01:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2013
Posty: 142

Status: Offline
Witam, Krzysztofie do którego aktu odnosi się ten dokument?

_________________
Pozdrawiam, Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mendyka_GrzegorzOffline
Temat postu: Re: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 12-12-2017 - 12:01
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2006
Posty: 521
Skąd: Wrocław/Kalisz
Status: Offline
_czyz napisał:
Grzegorz - ten Huzar to Jozef Nagy. A Na familysearch szukał, oczywiście. krzysztof

Jest tam sporo Nagy, np.:
József Nagy Hungary Civil Registration, 1895-1980
marriage: 23 maj 1899 Nyírkarász, Szabolcs, Hungary
https://www.familysearch.org/search/rec ... year0=1800
Może pogmeraj w tym Hungary Civil Registration

Grzegorz z Wrocławia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gierszewska_JoannaOffline
Temat postu: Re: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 12-12-2017 - 12:08


Dołączył: 11-11-2017
Posty: 6

Status: Offline
nie moge wejsc do bazy danych
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_czyz
Temat postu: Re: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 12-12-2017 - 15:35
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Grzegorz - dzięki - jednak ja szukam ślub 100 lat wcześniej Smile. Ale masz racje to strasznie popularne nazwisko ten Nagy, coś jak u nas Kowalski Smile
Joanna - musisz sie zarejestrować i potem zalogować żeby moc przeglądać te metryki.
Robert - do aktu ślubu córki Jozefa, Marianny, z Jakubem Scibisz z 1822 roku.

Pozdrowienia, krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mrozowski_robertOffline
Temat postu: Re: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 12-12-2017 - 15:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2013
Posty: 142

Status: Offline
Krzysztof - co do nazwiska Czyż
dość licznie występują w nieodległej od Lipska parafii Odechów, akurat indeksuję tamtejsze metryki, niestety żadnego Joachima nie znalazłem.

_________________
Pozdrawiam, Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_czyz
Temat postu: Re: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 12-12-2017 - 16:08
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Robert Dzięki! Czyzow i Czyzewskich wszędzie pod dostatkiem Smile jakbyś natknął sie na jakaś praktykę / prawidłowość w zmianie Czyz na Czyzewski to byłbym wdzięczny za sygnał. Pozdrawiam. Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gierszewska_JoannaOffline
Temat postu: Re: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 13-12-2017 - 18:58


Dołączył: 11-11-2017
Posty: 6

Status: Offline
Ja jestem zarejestrowana, prosze o kontakt prw
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_czyz
Temat postu: Re: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 13-12-2017 - 19:25
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Proszę o kontakt na mail kczyzew[at]gmail.com dziękuje pozdrawiam krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_czyz
Temat postu: Re: Włochy - Conegliano / Treviso / Verona  PostWysłany: 15-12-2017 - 00:26
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Chętnie prześle mailem dokument - byłoby super jakby coś udało się ustalić. Z dokumentu wynika ze Maria była luteranką. Pozdrawiam serdecznie. Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.657701 sekund(y)