Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
atagaOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 10-12-2017 - 12:08
Sympatyk


Dołączył: 13-06-2015
Posty: 28

Status: Offline
A czy znalazłeś swoich grekokatolików? Podejrzewam, że akta są źle opisane i naprawdę są rzymskokatolickie.
Czyli pozostaje Abp Baziak.
Wielkie dzięki
Agata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
S_KajzerOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 10-12-2017 - 16:25
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2016
Posty: 59

Status: Offline
Mi akurat udalo sie znalesc swoich przodkow. Moj 2x pradziadek byl katolikiem a jego zona byla grekokatoliczka. Na poczatku szukalem tylko w katolickich metrykach i znalazlem dwoch synow z tego zwiazku. Wiedzialem ze bylo wiecej dzieci ale jakos nie moglem ich odnalesc w ksiegach katolickich.

Potem zaczalem szukac w ksiegach grekokatolickich i corki z tego zwiaku zaczely sie pojawiac. Wyglada na to ze synowie byli chrzceni w obrzadku ojca i corki w obrzadku matki. Ten temat byl juz omawiany na forum;

https://genealodzy.pl/PNphpBB2-printvie ... rt-0.phtml

Moj 3x pradziadek z tej samej lini byl katolikiem i wydaje mi sie ze jego zona byla grekokatoliczka jednak wszytkie dziedzi z tego zwiazku byly chrzczone w obrzadku katolickim.

Mam dostep do filmow z zasobu LDS (filmy LDS z Brzezan glownie pochodza z archiwum w Lubaczowie i o ile sie nie myle zasoby tego archiwum obecnie sie znajduja w archiwum Abp Baziaka). Bede przegladal te filmy w ciagu nastepnych dwoch tygodni, sprawdze ksiegi katolickie.

Pozdrawiam,
Sebastian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
atagaOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 10-12-2017 - 17:54
Sympatyk


Dołączył: 13-06-2015
Posty: 28

Status: Offline
Będę Ci bardzo wdzięczna za zwrócenie uwagi na nazwiska Iżewski i Ognisty.
Metryki z AGAD przejrzałam i czasami Iżewski jest zamieniany na Jeżewski.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach
Agata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
izizOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 18-03-2019 - 12:37
Sympatyk


Dołączył: 02-12-2011
Posty: 32

Status: Offline
Witam serdecznie.

Chciałabym zapytać, czy w swoich poszukiwaniach trafił Pan na nazwisko Kluczkiewicz z Szybalina. Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam serdecznie Ania W.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
S_KajzerOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 26-03-2019 - 21:55
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2016
Posty: 59

Status: Offline
Witam,

Tego nazwiska nie kojarze. O jakim okresie tu mowimy XIXw czy XXw?

Sebastian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tzwegrodzki
Temat postu: Re: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 13-04-2019 - 03:03


Dołączył: 01-07-2006
Posty: 5

iziz napisał:
Witam serdecznie.

Chciałabym zapytać, czy w swoich poszukiwaniach trafił Pan na nazwisko Kluczkiewicz z Szybalina. Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam serdecznie Ania W.


Tak, nazwisko Kluczkiewicz jest w księgach z Szybalina.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Korczowska_Skwir_MagdalenOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 25-08-2019 - 14:31


Dołączył: 31-07-2019
Posty: 2

Status: Offline
Widzę, że macie dostęp do akt greckokatolickich. Nie potrafię znaleźć Baranówki (Brzeżany). Czy ktoś z Was potrafi mnie nakierunkować? Czy onę są gdzieś w sieci? Szukam dwóch osób z Baranówki, w rzymskokatolickich ich nie ma, nadzieja że są w grecko. Mam daty urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RenataMikOffline
Temat postu: Re: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 25-08-2019 - 20:35
Sympatyk


Dołączył: 24-03-2019
Posty: 204

Status: Offline
iziz napisał:
Witam serdecznie.

Chciałabym zapytać, czy w swoich poszukiwaniach trafił Pan na nazwisko Kluczkiewicz z Szybalina. Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam serdecznie Ania W.


Szymbalin wg spisu http://www.agad.gov.pl/inwentarze/KLwo301new.xml
przykładowo Kluczkiewicz-
http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/30 ... 0_0024.htm
Pozdrawiam
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
S_KajzerOffline
Temat postu: Re: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 08-09-2019 - 15:16
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2016
Posty: 59

Status: Offline
Widzę, że macie dostęp do akt greckokatolickich. Nie potrafię znaleźć Baranówki (Brzeżany). Czy ktoś z Was potrafi mnie nakierunkować? Czy onę są gdzieś w sieci? Szukam dwóch osób z Baranówki, w rzymskokatolickich ich nie ma, nadzieja że są w grecko. Mam daty urodzenia.

Jedyne greckokatolickie metryki z Baranowki jakie bylem w stanie znalesc w internecie to te na Family Search:
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Korczowska_Skwir_MagdalenOffline
Temat postu: Re: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 03-08-2020 - 21:02


Dołączył: 31-07-2019
Posty: 2

Status: Offline
S_Kajzer napisał:
Widzę, że macie dostęp do akt greckokatolickich. Nie potrafię znaleźć Baranówki (Brzeżany). Czy ktoś z Was potrafi mnie nakierunkować? Czy onę są gdzieś w sieci? Szukam dwóch osób z Baranówki, w rzymskokatolickich ich nie ma, nadzieja że są w grecko. Mam daty urodzenia.

Jedyne greckokatolickie metryki z Baranowki jakie bylem w stanie znalesc w internecie to te na Family Search:
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library


Czy masz dostęp do ksiąg greko z Szybalina? Szukam nazwiska Szkwir/Skwir. Moze tam są.
Gdzie takie ksiegi mozna przejrzec?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
S_KajzerOffline
Temat postu: Re: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 03-08-2020 - 21:15
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2016
Posty: 59

Status: Offline
Family Search ma skany metryk GK z lat 1835-1864: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SelenitOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 25-12-2020 - 12:40


Dołączył: 09-07-2019
Posty: 6

Status: Offline
Witam. Proszę o pomoc w dotarciu do filmu Brzeżany 1784-1848 – LDS film 2004881 . Niestety mormoni teraz zamknęli swoje zasoby i nijak nie mogę dostać się do ich bazy we Wrocławiu. Utknąłem na dobre - mój przodek Adam Bernacki, syn Gabriela i Anny, urodzony ok. 1808/9, ma wpisane pochodzenie - Brzeżany. Niestety w agad brak metryk dla tego okresu, a na familysearch akurat ten okres jest zablokowany. Co poradzicie?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
S_KajzerOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 25-12-2020 - 13:10
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2016
Posty: 59

Status: Offline
Witam. Niestety ja tez już nie mam dostępu do filmów LDS ponieważ archiwum z którego korzystałem jest obecnie zamknięte. Jednak jeżeli sie nie myle to filmy LDS były tworzone na podstawie zasobum Centralnego Państwowego Archiwum Historycznego we Lwowie. A księgi które sa we Lwowie to sa kopie. Wydaje mi sie ze oryginaly sa w Archiwum Baziaka w Krakowie. Wiec ja bym sugerował napisac do Archiwum Baziaka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marcin.RybickiOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 25-12-2020 - 13:54
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2015
Posty: 716

Status: Offline
Selenit, napisałem do Pana priv.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.525147 sekund(y)