Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

09:41 wtorek, 23 stycznia 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
atagaOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 10-12-2017 - 12:08
Sympatyk

Status: Offline
A czy znalazłeś swoich grekokatolików? Podejrzewam, że akta są źle opisane i naprawdę są rzymskokatolickie.
Czyli pozostaje Abp Baziak.
Wielkie dzięki
Agata

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
S_KajzerOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 10-12-2017 - 16:25
Sympatyk

Mi akurat udalo sie znalesc swoich przodkow. Moj 2x pradziadek byl katolikiem a jego zona byla grekokatoliczka. Na poczatku szukalem tylko w katolickich metrykach i znalazlem dwoch synow z tego zwiazku. Wiedzialem ze bylo wiecej dzieci ale jakos nie moglem ich odnalesc w ksiegach katolickich.

Potem zaczalem szukac w ksiegach grekokatolickich i corki z tego zwiaku zaczely sie pojawiac. Wyglada na to ze synowie byli chrzceni w obrzadku ojca i corki w obrzadku matki. Ten temat byl juz omawiany na forum;

https://genealodzy.pl/PNphpBB2-printvie ... rt-0.phtml

Moj 3x pradziadek z tej samej lini byl katolikiem i wydaje mi sie ze jego zona byla grekokatoliczka jednak wszytkie dziedzi z tego zwiazku byly chrzczone w obrzadku katolickim.

Mam dostep do filmow z zasobu LDS (filmy LDS z Brzezan glownie pochodza z archiwum w Lubaczowie i o ile sie nie myle zasoby tego archiwum obecnie sie znajduja w archiwum Abp Baziaka). Bede przegladal te filmy w ciagu nastepnych dwoch tygodni, sprawdze ksiegi katolickie.

Pozdrawiam,
Sebastian

atagaOffline
Temat postu: Metryki Ślubów Rzymskokatolickich Brzeżany, Adamowka  PostWysłany: 10-12-2017 - 17:54
Sympatyk

Będę Ci bardzo wdzięczna za zwrócenie uwagi na nazwiska Iżewski i Ognisty.
Metryki z AGAD przejrzałam i czasami Iżewski jest zamieniany na Jeżewski.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach
Agata

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat