Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2017 - 05:07
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Proszę spojrzeć tutaj: Odnośnik do metryki.genealodzy.pl

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_RomanowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2017 - 08:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2009
Posty: 764
Skąd: Płock
Status: Offline
Jeżeli nie widzisz to ja ci nie pomogę bo nie jestem okulistąSmile Część tego czego szukasz podał ci Czarek reszta - AD Płock
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_RomanowskiOffline
Temat postu: AP Mława prośba o pomoc  PostWysłany: 13-03-2017 - 08:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2009
Posty: 764
Skąd: Płock
Status: Offline
Dzień dobry. Bardzo proszę o kontakt osobę, która byłaby uprzejma zrobić mi zdjęcie intercyzy w AP Mława. Mam dokładne dane.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
B_BoaOffline
Temat postu: AP Mława prośba o pomoc  PostWysłany: 19-04-2017 - 00:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-03-2016
Posty: 173

Status: Offline
Witam!
W maju wybieram się po raz pierwszy do archiwum w Mławie. Czy mają Forumowicze jakieś praktyczne rady i wskazówki, jak się przygotowac do tej wizyty?
Pozdrawiam
Ania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
xtedek
Temat postu: AP Mława prośba o pomoc  PostWysłany: 24-10-2017 - 11:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

Czy byłaby możliwość sfotografowania przez kogoś roczników z Malużyna, których brak jest w genetece?

Chodzi o UMZ 1914 i 1915

Jeśli tak, to podjąłbym się wtedy indeksacji tych brakujących roczników.

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu: Re: AP Mława prośba o pomoc  PostWysłany: 29-10-2017 - 09:47
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

xtedek napisał:
Czy byłaby możliwość sfotografowania przez kogoś roczników z Malużyna, których brak jest w genetece?

Chodzi o UMZ 1914 i 1915

Jeśli tak, to podjąłbym się wtedy indeksacji tych brakujących roczników.


Kamilu,

Czy na pewno księgi z lat 1914-1915 z Malużyna znajdują się w Mławie? Rok temu dzwoniłem do Archiwum, ale nie mieli jeszcze tych ksiąg w swoich zasobach. Jeżeli dałoby się ustalić czy rzeczywiście te lata są już w Mławie, to byłoby można zamówić zdjęcia indeksów rocznych z tych ksiąg, a później je zindeksować, tak jak zrobiłem to ja kilka lat temu. Zawsze lepsze to niż nic.

Pozdrawiam

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
xtedek
Temat postu:   PostWysłany: 29-10-2017 - 10:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

No to teraz już sam nie wiem Smile

Wysłałem zapytanie do AP Mława ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Mogą być w takim razie jeszcze w USC Glinojeck, ale według tego co jest w genbazie:

Cytat:
2017-03-17 ---w USC Glinojeck Wawrzyniec sfotografował Glinojeck 1916, 1917-1936 śluby, zgony Małużyn 1916, 1917-1936 śluby, zgony Suleżysz 1916, 1917-1936 śluby, zgony ---w USC Regimin Wawrzyniec sfotografował Koziczynek 1916, 1917-1936 śluby, zgony Lekowo 1916, 1917-1936 śluby, zgony Zeńbok 1916, 1917-1936 śluby, zgony i zaprasza do indeksacji


Chyba, że zostały przeniesione pomiędzy czasem kiedy Ty dzwoniłeś a tym 17.03.2017. W każdym razie przydałoby się jeszcze raz zapytać u źródła.

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Patrykmatal10Offline
Temat postu: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Mławie  PostWysłany: 10-12-2017 - 02:25
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 238

Status: Offline
Witam,

Mam prośbę do osoby, która będzie odwiedzała Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Mławie o sprawdzenie 2 aktów małżeństwa:

-akt małżeństwa nr 5 1883 rok-Jan Mataliński i Petronella Wawrowska- Raciąż
-akt zgonu nr 69 1881- Julian Mataliński- Raciąż

Z góry dziękuje za pomoc,

Pozdrawiam Patryk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sieniawski
Temat postu: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Mławie  PostWysłany: 10-12-2017 - 09:05
Sympatyk


Dołączył: 25-09-2015
Posty: 48

Patryk
Po co jechać do Mławy?

Raciąż 1883 Akt M Nr 5


Raciąż:

Kopie księg metrykalnych, 1808-1900 Raciąż

_________________
Patryk S.
----------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Patrykmatal10Offline
Temat postu: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Mławie  PostWysłany: 10-01-2018 - 13:55
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 238

Status: Offline
Witam,
Chętnie skorzystam z przysługi osoby, która wybiera sie do AP w Mławie. Chodzi mi o dokument Hipoteka powiatów ciechanowskiego i mławskiego w odniesieniu do miasta Raciąż. Udało mi się ustalić, żę mój przodek Jan Mataliński mieszkał w tym mieście i z akt matrymonialnych wynika, że w 1823 r. zamieszkiwał pod numerem 29, a w 1825r. pod numerem 37 (nie wiem czy to jest jedno miejsce, a numer domu się zmienił, czy chodzi o dwa zupełnie inne budynki). Proszę więc o sprawdzenie nieruchomości z okresu około 1821-1835 na nazwisko Mataliński.


Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam,
Patryk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Mławie  PostWysłany: 10-01-2018 - 14:36
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
to może przetłumaczę ww

"gdybyś ktoś miał wolne parę godzin to niech wykona kwerendę (mi się nawet nie chciało w poście podać numeru czy nazwy zespołu), pomimo, że brak (lub nie chciało mi się) przesłanek o twierdzeniu o własności
a jak zrobi i mi odpowie - to jak pomoc "Sieniawskiego", bez dziękuję pozostawię

po kolei, nie pchać się!"

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Patrykmatal10Offline
Temat postu: Re: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Mławie  PostWysłany: 10-01-2018 - 16:00
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 238

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
to może przetłumaczę ww

"gdybyś ktoś miał wolne parę godzin to niech wykona kwerendę (mi się nawet nie chciało w poście podać numeru czy nazwy zespołu), pomimo, że brak (lub nie chciało mi się) przesłanek o twierdzeniu o własności
a jak zrobi i mi odpowie - to jak pomoc "Sieniawskiego", bez dziękuję pozostawię

po kolei, nie pchać się!"




Panie Sroczyński Włodzimierzu przyznam że moja wypowiedź jest mało precyzyjna i wyczerpująca ,ale to nie wynika z mojego lenistwa tylko z braku znajomości tematu. Z tego samego powodu nie potrafię stwierdzić pewności co do własności budynku, informacje czerpię tylko z akt metrykalnych o których pisałem. Co do numeru i nazwy akt -numer archiwum 76,numer zespołu 468-tu podaje link
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/sezam. ... 1&szukaj=1

Nie wiedziałem również,że czynność o która proszę jest tak czasochłonna,myślałem,że księgi są posegregowane alfabetycznie wg nazwiska,czy w jakiś inny sposób ułatwiający szukanie. W tej sytuacji rzeczywiście ciężko liczyć na to ,że komuś będzie się chciało to sprawdzać i ja to doskonale rozumiem. Ja niestety nie mam możliwości sprawdzenie tego na miejscu.bo mieszkam za granicą,więc pozostaje mi tylko Wasza pomoc.

PS- Rzeczywiście zapominałem podziękować Panu Sieniewskiemu za podanie linki za co przepraszam. Panie Sieniewski- Bardzo dziękuje za pomoc,strona okazała się pomocna.

Pozdrawiam Patryk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Re: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Mławie  PostWysłany: 10-01-2018 - 16:11
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
no nie tylko na naszą pomoc
możesz jeszcze klasycznie - po prostu zamówić kwerendę w AP
co do tego jak wyglądają księgi, czy i jakie pomoce archiwalne mają (inwentarze, skorowidze, indeksy geograficzne, osobowe) to informacje @ 468 z APW O Mława są m.in. w bazach (w tym w SEZAMie), opublikowanym przewodniku po zasobie archiwalnym mławskiego oddziału dpstępnym w sieci),a przykłady hipów dostępne w serwisie PTG, jak i ww pomocy archiwalnych

znajomość tematu a lenistwo są jakoś tam połączone przyczynowo-skutkowo;) tzn naprawdę dużo już zostało zrobione, udostępnione, opisane, nie ma tak lekko, jak naście/dziesiąt lat temu "dowiedzenie sie czegokolwiek to setki godzin". Teraz jest często "o kliknięcie" więc "nie wiem, bo nie nie mam wiedzy" oznacza często "nie wiem, bo nie znalazłem parunastu/parudziesięciu minut żeby się dowiedzieć w dostępnych materiałach"
a serwis PTG ma służyć przede wszystkim temu, żeby Ci co chcą się dowiedzieć mieli gdzie wymienić się doświadczeniami, a szerzej -miejsce skupienia dla tych, którzy lubią szukać (bo tym się genealodzy zajmują z upodobaniem - szukaniem i opracowaniem informacji:)
pozdrawiam!

PS żeby nie było, że wszystko widze w kontraście 100%, nie chodzi o to, że wszystko musisz sam, ale coś własnego we własne potrzeby trzeba dołożyć, szukamy pomocy , nie "zrób za mnie", co można samemu (jak podanie zespołu) to po prostu trzeba podać przy prośbie o pomoc

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz


Ostatnio zmieniony przez Sroczyński_Włodzimierz dnia 10-01-2018 - 16:13, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu: Re: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Mławie  PostWysłany: 10-01-2018 - 16:12
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
@Patrykmatal10 - AP Mława wykonuje odpłatnie kwerendy. Skontaktuj się przez email z ww. archiwum.

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu: Re: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Mławie  PostWysłany: 10-01-2018 - 16:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4162

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
to informacje @ 468 z APW O Mława są m.in. w bazach (w tym w SEZAMie), opublikowanym przewodniku po zasobie archiwalnym mławskiego oddziału dpstępnym w sieci)

To ciekawe.
Czy chodzi o "Przewodnik po zasobie archiwalnym" wydany przez NDAP czy o jakieś inne wydawnictwo?
Czy mogę prosić o podanie linki lub jakąś podpowiedż dotyczącą Mławy?

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.726444 sekund(y)