Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

10:58 poniedziałek, 11 grudnia 2017

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 24-11-2017 - 17:51
Sympatyk

bielecki napisał:
Janina_Tomczyk napisał:
U mnie także, ale 4 akty złapałam. Było to do przewidzenia bo siedzą i śledzą nasze wpisy cały czas.

Chyba mimo wszystko aż tak znane nasze forum nie jest, żeby w Salt Lake City ktoś je na bieżąco monitorował Laughing

Zapewne tysiące użytkowników na całym świecie to zauważyły, nagle zmieniły się profile dostępów różnych kategorii użytkowników do zasobu... i ktoś przystąpił do sprawdzania o co chodzi. Tak to się zwykle dzieje.

Łukasz

Czytałam na tym forum wypowiedzi szefującego CHR we Wrocławiu zapowiadające utrudnienia gdy jeden z użytkowników znalazł sposób na oglądanie skanów mimo braku powszechnego do nich dostępu. W Polsce z całą pewnością to forum i wszelkie wypowiedzi są śledzone na bieżąco.
Bardzo wiele osób to zauważyło znacznie wcześniej i bez mojego udziału ostrzegano przed publicznymi wypowiedziami na temat pojawiających się znienacka skanów.
Proszę panie Łukaszu raczej skuteczniej zająć się powiększaniem bazy indeksów i skanów z poznańskiego, bo podobno Pan tam działa, a mniej wymądrzać się na temat moich wypowiedzi.
Archiwa kościelne z poznańskiego już bardzo dawno wyraziły zgodę na publikacje skanów przez mormonów, ale te dokonywane są bez ładu i składu oraz jakiejkolwiek logiki. Widocznie wynika to ze szczególnej i wyjątkowej logiki decydentów z Salt Lake City, którą Pan wyjątkowo dobrze ogarnia Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nastian
Temat postu:   PostWysłany: 24-11-2017 - 18:12
Sympatyk

Janina_Tomczyk napisał:
Archiwa kościelne z poznańskiego już bardzo dawno wyraziły zgodę na publikacje skanów przez mormonów, ale te dokonywane są bez ładu i składu oraz jakiejkolwiek logiki.

A któreż to archiwa?

Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 24-11-2017 - 18:22
Sympatyk

https://www.familysearch.org/search/cat ... y%3AOnline

https://www.familysearch.org/search/cat ... y%3AOnline

Również telefonicznie uzyskałam taką odpowiedź.
Proszę dzwonić i pytać czy zabraniają publikacji skanów z XVIII wieku, a pozwalają na publikacje danych osób współcześnie żyjących jak to widać na stronach FS.
Nie będę dalej komentowała bo szkoda mi czasu.

Nastian
Temat postu: Re: Część ksiąg na FAMILYSEARCH.ORG już dostępna!  PostWysłany: 24-11-2017 - 19:05
Sympatyk

Mikrofilmy te, o ile nie pominąłem któregoś z archiwów, zrobiono w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu, w Archiwum Państwowym w Poznaniu, w Archiwum Państwowym w Kaliszu, w Archiwum Diecezjalnym we Włocławku i w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie

Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu nie wyraziło zgody, aby zdjęcia były ogólnodostępne, umowa dotycząca zdjęć wykonanych pod dyrekcją warszawskiego AP jest aktualnie renegocjowana, a odnośnie stanowiska Archiwum Diecezjalnego we Włocławku nie mam żadnych informacji.

Zdjęcia zrobione w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie są dostępne dla wszystkich, choć jeszcze nie wszystkie.

Osobiście boleję nad tym, że nie wszystkie zdjęcia są ogólnodostępne, ale to nie wina Mormonów.

AniaFabOffline
Temat postu: Parafia Drzewica, dziwne, są aż od roku 1762  PostWysłany: 26-11-2017 - 19:01
Sympatyk

Status: Offline
Dzień dobry,

Czy mogę uprzejmie zapytać, co nie w taki sposób szukam, ponieważ chciałam przejrzeć na Family Search parafię Drzewica i pokazuje się na Family Search informacja, że akta na Family Search z Drzewicy są dopiero od roku 1810 https://www.familysearch.org/search/cat ... 370261-50.

Ale w rzeczywistości są na Family Search z parafii Drzewica dużo wcześniejsze bo aż od roku 1762 https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1407440

O co tu chodzi z tym sposbem wyszukiwania ?

Pozdrawiam,
Ania Fabiańska

Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu: Re: Część ksiąg na FAMILYSEARCH.ORG już dostępna!  PostWysłany: 26-11-2017 - 21:31
Sympatyk

U mnie nic nie działa mimo ze dokonałem rejestracji. Teraz żałuję.

kulik_agnieszkaOffline
Temat postu: Re: Część ksiąg na FAMILYSEARCH.ORG już dostępna!  PostWysłany: 29-11-2017 - 19:31
Sympatyk

Nie wiecie czy na FS jest jakaś awaria?
Znikają mi zdjęcia niektórych mikrofilmów oznaczonych jako dostępne on-line.
Zgłoszenie: "zdjęcie niedostępne".
Na przykład ten: Film # 008202635.
Agnieszka

dstancelOffline
Temat postu: Re: Część ksiąg na FAMILYSEARCH.ORG już dostępna!  PostWysłany: 29-11-2017 - 20:19
Sympatyk

Agnieszko mikrofilm, którego numer podałaś często jest niedostępny.Przeglądam Gąsewo i trzeba mieć trochę farta aby go obejrzeć.
Ale czasami się pojawia dostęp do niego.

kulik_agnieszkaOffline
Temat postu: Re: Część ksiąg na FAMILYSEARCH.ORG już dostępna!  PostWysłany: 29-11-2017 - 20:56
Sympatyk

Nie rozumiem, nigdy nie miałam kłopotu a siedzę nad nim ciągle.
Cały czas jest oznaczony aparatem bez kluczyka.
Agnieszka

Nastian
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2017 - 09:04
Sympatyk

Zdjęcia nie są przechowywane w jednym miejscu, a w różnych węzłach. Jeśli z którymś jest problem, pojedyncze zdjęcia mogą nie być dostępne.

Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu: Re: Część ksiąg na FAMILYSEARCH.ORG już dostępna!  PostWysłany: 07-12-2017 - 04:15
Sympatyk

kulik_agnieszka napisał:
Nie rozumiem, nigdy nie miałam kłopotu a siedzę nad nim ciągle.
Cały czas jest oznaczony aparatem bez kluczyka.
Agnieszka

Są jakieś skany z Wierzchlasu koło Wielunia, cały czas mi wyskakuje no ?

Lis_TadOffline
Temat postu: FamilySearch a dostępność par. Podwysokie  PostWysłany: 07-12-2017 - 10:48
Sympatyk

Dzień dobry,

Czy ktoś ma dostęp do tzw roadmapy migracji mikrofilmów do postaci online?

Interesuje mnie par. Podwysokie film # 2038896 Items 2 - 4.

W szczególności:
Marriage banns 1854-1924
Liber infirmorum 1876-1951

pzdr,
Tadeusz

Łuniewska_EwaOffline
Temat postu: FamilySearch a dostępność par. Podwysokie  PostWysłany: 07-12-2017 - 12:07
Sympatyk

Mam pytanie innej natury. Wkrótce możliwość przeglądania ksiąg na Family Search będzie dostępna tylko dla osób posiadających konto. Czy w związku z tym osoby zalogowane będą mogły przeglądać skany z kluczykiem, czy pozostaną one nadal niedostępne. Pytam się dlatego że z pośród interesujących mnie parafii tylko jedna jest obecnie dostępna, a tą przejrzałam już dokładnie i oczekuję dostępu do innych parafii. I jeszcze pytanie dotyczące rejestracji na Family Search. Próbowałam się zalogować, problem następuje w momencie kiedy dochodzi się do miejsca przepisz w/w litery. Pisanie ręczne nie przynosi rezultatu, więc skopiowałam je, ale nadal nie wiem czy jestem zarejestrowana. Jeżeli tak to jak długo czeka się na informację od nich.
Pozdrawiam. Łuniewska Ewa.

Grzegorz_PolakOffline
Temat postu: FamilySearch a dostępność par. Podwysokie  PostWysłany: 07-12-2017 - 15:25
Sympatyk

Jak dla mnie to takiej możliwości niestety nie będzie. Piszą tylko o "new features" i "more personalized services". Głównie to raczej chodzi o to, w co weszło genealodzy.pl - bezpieczne połączenie (niesławna kłódka w pasku adresu).
No, ale nadzieję warto mieć Wink Zobaczymy za tydzień

Bartek_MOffline
Temat postu: Re: FamilySearch a dostępność par. Podwysokie  PostWysłany: 07-12-2017 - 16:06
Członek PTG

Łuniewska_Ewa napisał:
Mam pytanie innej natury. Wkrótce możliwość przeglądania ksiąg na Family Search będzie dostępna tylko dla osób posiadających konto. Czy w związku z tym osoby zalogowane będą mogły przeglądać skany z kluczykiem, czy pozostaną one nadal niedostępne.

Odpowiedź padła już w tym wątku - udostępnianie zależy od umowy podpisanych przez mormonów z konkretnym archiwum:
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... 955#401955

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat