Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
katiqqOffline
Temat postu: Re: Archiwum Wilno  PostWysłany: 09-12-2016 - 09:48
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2009
Posty: 202

Status: Offline
Zgadza się -inne zasoby. Proszę znaleźć w internecie informację zdaje się link do ministerstwa był tu podany. Translator google niestety nie wystarczy Sad

_________________
Pozdrawiam
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mlszwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-12-2016 - 18:23
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2014
Posty: 819
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Ja wprawdzie nie znam litewskiego, ale znam kogoś kto zna i się podjął. Albo proszę o kontakt na PW z zaznaczoną opcją "powiadom e-mailem", albo proszę umieścić skan tutaj.

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
szefofszefOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2016 - 09:38
Sympatyk


Dołączył: 28-11-2012
Posty: 56

Status: Offline
Witam,
Czy mógłby mi ktoś naświetlić sprawę odnośnie fotografowania swoim aparatem w archiwum Wileńskim? Czy jest to bezpłatne? Kiedyś czytałem że wynajmowało się ich aparat i płaciło za godziny. Czy ma ktoś aktualne informacje jak to się teraz odbywa?

pozdrawiam

Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majtka_ŁukaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2017 - 20:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2016
Posty: 295

Status: Offline
Dobry wieczór,

Czy ktoś z Państwa może podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami w związku z zamawianiem dokumentów (skanów) z LVIA?
Chodzi mi głównie o koszt kwerendy.
Jakiś czas temu napisałem do nich, z zapytaniem o zawartość konkretnej teczki (podałem nr. zespołu i numer teczki) z fondu 391 (wywody szlacheckie). Odpisali mi po miesiącu, że ten zespół został już wcześniej zeskanowany i mogą mi to wysłać przy cenie 0,29 Euro za skan/stronę. Był też w tym piśmie cennik za różne usługi a w nim m.in zapis "opłata jednej godziny poszukiwań – 4,34 Euro"
Napisali też:
"Możemy wykonać w terminie miesiąca kopie cyfrowe dokumentów. Kwerendę związaną z przygotowaniem dla Pana wykonania kopii cyfrowych szacujemy na 43,40 Euro, wykonanie 58 kopii cyfrowych – 16,82 euro. Przy dokonaniu przelewu nasi zleceniodawcy pokrywają również podatek bankowy – 5,79 Euro."
Reasumując poproszono mnie o przesłanie 66,01 Euro jeśli interesuje mnie cała zawartość teczki (58 stron).

Pierwszy raz korzystałem z ich usług i sam nie wiem jak to się stało, że jakoś nie doczytałem tej informacji o koszcie kwerendy (43,40) i po prostu wysłałem całą kwotę 66,01. Dwa dni temu dostałem zamówione dokumenty i jestem z tego powodu bardzo zadowolony, ale zacząłem się zastanawiać skąd ta opłata za kwerendę jeśli ten materiał był już zeskanowany i podałem ich sygnaturę? Co im zajęło w sumie 10 godzin aby przygotować dla mnie materiały?

Czy ktoś z Państwa miał podobny przypadek - naliczenie za kwerendę mimo podania ich sygnatury (nr. fondu, zbioru i teczki)?

Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurek.soleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2017 - 20:53
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2009
Posty: 630
Skąd: Orneta woj.Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline
Jeśli chodzi o Fond 391 wywody szlacheckie to masz to w Bibliotece Kresowej. Są publikowane w internecie.

Jurek Solecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majtka_ŁukaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2017 - 23:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2016
Posty: 295

Status: Offline
Panie Jurku,

Chce mi Pan powiedzieć, że wywody szlacheckie (zeskanowane zawartości wszystkich 'teczek' liczących pewnie setki stron dla niektórych rodów) z fondu 391 z LVIA są dostępne w internecie? Proszę mi zatem wskazać zawartość np. wywodu moich przodków - nazwisko Kamiński h. Żnin (sygnatura LVIA F. 391, ap. 10, b. 167.).
Jedyne co ja widzę w Bibliotece Kresowej to wykazy zawartości danego fondu/zbioru, np. (F.391 ap.10) tutaj:
http://iaps-pub.archyvai.lt/web/guest/a ... vId=299403
Z tego właśnie miejsca poznałem numer interesującej mnie 'teczki' (b.167) i stąd znałem dokładną sygnaturę LVIA.

Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurek.soleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-01-2017 - 00:25
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2009
Posty: 630
Skąd: Orneta woj.Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline
Panie Łukaszu.
Musi Pan otwierać kolejno wszystkie linki jakie są do Fondu 391 w bibliotece kresowej, przekieruje do zasobów archiwum. Tam otwierać też wszystkie aż znajdzie Pan te adresy poniżej. To są dokumenty wywodowe.
Żeby przeglądać trzeba pobrać na komputer.
Ja też płaciłem za wywód swoich Stalewski a po 3 miesiącach miałem darmo. Jest tego szkania ale się opłaca.
Miłego szukania i lektury.
LVIA_F391_ap1_b1690(1)
LVIA_F391_ap1_b1690(2)
LVIA_F391_ap1_b1690(3)
LVIA_F391_ap1_b1690(4)

LVIA_F391_ap8_b2571(1)
LVIA_F391_ap8_b2571(2)
LVIA_F391_ap8_b2571(3)
LVIA_F391_ap8_b2571(4)
A to są oryginały rejestrów deputacji
LVIA_F391_ap6_b7(1)
LVIA_F391_ap6_b7(2)
LVIA_F391_ap6_b7(3)

Pozdrawiam
Jurek Solecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Matylda16Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-04-2017 - 18:11
Sympatyk


Dołączył: 05-06-2014
Posty: 73

Status: Offline
Dzień dobry . W nawiązaniu informacji zawartych wyżej przez Pana Jurka S. o Fondzie LVIA F 391 -8 proszę o pomoc.
Czy dostępny o line jest Fond 391-8-2574 ,który dotyczy rodów szlachty żmudzkiej na litery O P R.
Osobiście zainteresowana jestem nazwiskiem Ongirski. Pozdr. A.P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlfajetOffline
Temat postu: Wilno Archiwum Państwowe i Parafie  PostWysłany: 22-11-2017 - 20:12
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2012
Posty: 166

Status: Offline
Dobry wieczór,

W regulaminie LVIA, w części dotyczącej zamówień, punkt 13 powiada: "The amount of written documents accounting units ordered by one order shall be limited to ten units".
Skądinąd dowiedziałam się, że dzienny limit zamówionych mikrofilmów to 10 sztuk. Księgi metrykalne interesującej mnie parafii ( Pogiry ) są na mikrofilmach. Mam spis dostępnych w LVIA ksiąg z parafii Pogiry https://drive.google.com/file/d/1ytu0GI ... zeOny/view Wynika z niego, że każdy rodzaj metryk ( chrzty, śluby, zgony ) w każdym roku ma osobny numer. Czy to oznacza, że każdy numer jest na osobnym mikrofilmie? Nie znalazłam informacji, która mówiłaby o pogrupowaniu kilku roczników na jednym mikrofilmie. Czy zamówiwszy np. urodzenia od roku 1798 do roku 1808 wyczerpuję swój dzienny przydział?
Bardzo proszę o podpowiedź, jak powinno wyglądać prawidłowo napisane zamówienie. Interesują mnie lata 1798 - 1840.

Serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Grażyna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
svetlanagOffline
Temat postu: Wilno Archiwum Państwowe i Parafie  PostWysłany: 22-11-2017 - 20:44
Sympatyk


Dołączył: 15-09-2012
Posty: 154

Status: Offline
Witam. Kilka lat na jednym mikrofilmie. Ale to nie ma znaczenia ponieważ na zamówieniu podaje się numery i wg tego się liczy (pomimo, iż na tym samym mikrofilmie może być kilka numerów).
Pozdrawiam,
Svetlana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlfajetOffline
Temat postu: Wilno Archiwum Państwowe i Parafie  PostWysłany: 23-11-2017 - 02:30
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2012
Posty: 166

Status: Offline
Bardzo dziękuję Svetlano i pozdrawiam,

Grażyna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
svetlanagOffline
Temat postu: Wilno Archiwum Państwowe i Parafie  PostWysłany: 23-11-2017 - 06:40
Sympatyk


Dołączył: 15-09-2012
Posty: 154

Status: Offline
Zapomniałam dodać, iż na mikrofilmy czeka się 2 godz. po złożeniu zamówienia tego samego dnia. Więc, po przejrzeniu zamówionych można domówić jeżeli czas pozwoli.
Pozdrawiam,
Svetlana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_ZielińskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-11-2017 - 09:31
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 22-02-2011
Posty: 861
Skąd: Warszawa
Status: Offline
jurek.solecki napisał:
Panie Łukaszu.
Musi Pan otwierać kolejno wszystkie linki jakie są do Fondu 391 w bibliotece kresowej, przekieruje do zasobów archiwum. Tam otwierać też wszystkie aż znajdzie Pan te adresy poniżej. To są dokumenty wywodowe.
Żeby przeglądać trzeba pobrać na komputer.
Ja też płaciłem za wywód swoich Stalewski a po 3 miesiącach miałem darmo. Jest tego szkania ale się opłaca.
Miłego szukania i lektury.
LVIA_F391_ap1_b1690(1)
LVIA_F391_ap1_b1690(2)
LVIA_F391_ap1_b1690(3)
LVIA_F391_ap1_b1690(4)

LVIA_F391_ap8_b2571(1)
LVIA_F391_ap8_b2571(2)
LVIA_F391_ap8_b2571(3)
LVIA_F391_ap8_b2571(4)
A to są oryginały rejestrów deputacji
LVIA_F391_ap6_b7(1)
LVIA_F391_ap6_b7(2)
LVIA_F391_ap6_b7(3)

Pozdrawiam
Jurek Solecki


Może warto doprecyzować. Na stronie rzeczywiście jest sporo skanów: głównie są to inwentarze (bardzo pomocne), a także trochę dokumentów źródłowych, w tym najbardziej nas interesujące wywody. Tych ostatnich nie jest jednak wiele: w miarę kompleksowo są zeskanowane jedynie wywody z powiatu wiłkomierskiego, z pozostałych regionów albo bardzo wybiórczo, albo wcale. Niemniej oczywiście warto sprawdzić. Z tego co widzę w ciągu ostatniego roku ten zasób nic się nie powiększył.

_________________
Pozdrawiam,
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jackowski11Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-01-2019 - 20:54
Sympatyk


Dołączył: 04-03-2010
Posty: 154

Status: Offline
witam,

proszę o pomoc czy ktoś mógłby mi wskazać z jakiego miejsca na stronie https://iaps-pub.archyvai.lt mógłbym znależć on-line wywód szlachectwa oznaczony:
Found (zespół) 391 , inw. 8 vol. 2443 ? Chodzi o powiat Oszmański
Inne numery: 86, 2557, 2558 , I31?

Znalazłem tylko plik LVIA_F391_ap8_vardin rodykl .pdf, który zawiera wskazane inwentarze.
Dziękuje

Jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mlszwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-01-2019 - 21:03
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2014
Posty: 819
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Generalnie nie opublikowali wywodów spoza b. powiatu wileńskiego. Jeśli mają ten wywód, którego Pan szuka, to tylko w archiwum. Mają zacznie więcej niż opublikowali on-line. Z tego, co słyszałem, akcja publikacyjna został zaniechana.

Ale to co jest może przejrzeć poprzez Bibliotekę Kresową. To głownie zespoły 708 i 391.

Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.908107 sekund(y)