Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Zofia_Brzeska
Temat postu:   PostWysłany: 18-11-2017 - 20:22
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2014
Posty: 368

http://plock.ap.gov.pl/historia/acts_ra ... ok=poka%BF
Nie wiem, czy ten link się otworzy, więc pokazuję co znalazłam:
Pieniążek Franciszek Imię ojca: Wojciech Imię/nazwisko matki: Katarzyna NN
Rok: 1900
Rodzaj aktu: D
Nr aktu: 113
Wyznanie: r-k
Parafia: Radziwie

Może to Twój Franciszek?

Z. Brzeska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
algaaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-11-2017 - 20:34
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2010
Posty: 957

Status: Offline
Zosia

Zgadza się to mój Franciszek niestety nie znam żadnych dat Wojciecha i Katarzyny chyba tego tak szybko nie ustalimy ?

Dziekuję
Pozdr Agnieszka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malkam255Offline
Temat postu: Ziemkiewicz i Ruzicka  PostWysłany: 18-11-2017 - 20:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-04-2008
Posty: 113

Status: Offline
Do Hanny!
Ślub w 1839 roku w Krasnosielcu pomiędzy Mikołajem Ziemkiewiczem wdowcem profesji stolarskiej w Krasnosielcu zamieszkałym, urodzonym we wsi Łęgi synem Tomasza i Franciszki z Dymeckich małżonków Ziemkiewiczów, już zmarłych lat 36 a panną Teklą Ruzicką córką Grzegorza i Klary z Dudków małżonków Ruzickich zmarłych lat 30 w Niesutowie urodzoną, tu w Krasnosielcu na służbie zostającą.
Mikołaj Ziemkiewicz sam się podpisał pod aktem ślubu.
Gosia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 18-11-2017 - 20:42
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Agnieszko nie bardzo wiem, jakiej informacji ode mnie oczekujesz. Ja nie mieszkam w Płocku. Nigdy nie byłam w Archiwum Diecezjalnym. Nie mam też żadnych ekstra-możliwości, niedostępnych dla zwykłych genealogów.
Jesteś już na forum od ładnych kilku lat, więc zapewne znasz wyszukiwarki: PRADZIAD i szukajwarchiwach.pl - dzięki którym możesz sprawdzić, w którym archiwum znajdują się poszukiwane przez Ciebie metrykalia. Ze swej strony dodam, że szukanie dokumentów XIX-wiecznych w archiwum kościelnym nie jest dobrym pomysłem, jeśli zachowały się wtóropisy i są one dostępne w archiwum PAŃSTWOWYM. Wystarczy wysłać prośbę o konkretne akta lub o kwerendę. Sprawę można załatwić na odległość - w przeciwieństwie do AD.
Warto jest też przed wysłaniem zapytania przeszukać indeksy. Geneteka nie jest jedynym ich zbiorem. Wiele genealogów publikuje indeksy na swoich prywatnych stronach (sprawdź np. w wyszukiwarce Google). Nawet robi to Archiwum Państwowe w Płocku (parafia Radziewie).

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
2ala030450Offline
Temat postu: ARCHIWUM DIECEZJALNE PŁOCK  PostWysłany: 12-12-2017 - 00:57
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2011
Posty: 432

Status: Offline
Chciałam poinformować, że Archiwum Diecezjalne w Płocku jest nieczynne do ODWOŁANIA ze względu na duży remont budynku - dzisiaj byłam i czytałam na bramie informację.
Pozdrawiam - Ala z Płocka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tonffillkaOffline
Temat postu: ARCHIWUM DIECEZJALNE PŁOCK  PostWysłany: 12-12-2017 - 17:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-12-2010
Posty: 349
Skąd: Trójmiasto
Status: Offline
Co prawda AD jest nieczynne ale może ktoś z Państwa posiada np. fotokopie ksiąg z Sanników (Gostynin, maz.) - interesuje mnie akt urodzenia Ottilie Klebe z 3 października 1886 roku oraz Gustawa Gohl z 18 sierpnia 1878 roku - oba z miejscowości Lwówek. Zgodnie z informacją na szukaj w archiwach akta te znajdują się w AD Płock a na FS jak na złość ten rocznik jest pod kluczykiem Sad
Z góry dziękuję - za pomoc lub wskazówki gdzie jeszcze mogłabym ewentualnie sama znaleźć w/w dokumenty.
Pozdrawiam
Małgosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
korwin_lipskiOffline
Temat postu: ARCHIWUM DIECEZJALNE PŁOCK  PostWysłany: 13-12-2017 - 15:32
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2017
Posty: 22

Status: Offline
Witam
potrzebuje pilnej pomocy w odczytaniu treści aktów z parafii Nasielsk . Chodzi mi o akt chrztu z 1754 roku nr 26 i 77 Marianny Kowalskiej jak również akt ślubu z 1774 roku nr 3 Bartłomiej Swiderski i Marianna Kowalska.
Wdzięczny tez będę za akt ślubu z 1807 roku Antoniny Swiderskiej z Rudzińskim (imienia nie znam)

z góry dziękuję
Korwin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: ARCHIWUM DIECEZJALNE PŁOCK  PostWysłany: 13-12-2017 - 19:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Korwinie,
Najpilniej jak mogę informuję, że Rudziński miał na imię Mateusz. Smile
Akta z Nasielska są na fs więc możesz je pilnie odnaleźć. A jak je masz i masz problem z odczytem to podaj linki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
korwin_lipskiOffline
Temat postu: ARCHIWUM DIECEZJALNE PŁOCK  PostWysłany: 14-12-2017 - 13:18
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2017
Posty: 22

Status: Offline
Witam , niestety nie mogę ich zlokalizować....mógłbyś pomóc?

Korwin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: ARCHIWUM DIECEZJALNE PŁOCK  PostWysłany: 14-12-2017 - 14:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stakuOffline
Temat postu: Pytanie o zasoby Archiwum Diecezjalnego w Płocku  PostWysłany: 08-01-2018 - 13:21
Sympatyk


Dołączył: 01-12-2015
Posty: 34

Status: Offline
Zwracam się z pytaniem, czy ktoś ma wiedzę nt zasobów Archiwum Diecezjalnego w Płocku. Czy mogą tam się znajdować akta metrykalne z XIX w z obecnej diecezji łomżyńskiej? Na stronie www info o remoncie, telefon nie odpowiada, a email zapchany.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubiak_UrszulaOffline
Temat postu: Pytanie o zasoby Archiwum Diecezjalnego w Płocku  PostWysłany: 08-01-2018 - 15:06
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2009
Posty: 550
Skąd: Zduńska Wola
Status: Offline
Posiadam książkę o zasobach AD Płock.
Jaka parafia leży w kręgu zainteresowań.
Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stakuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2018 - 16:58
Sympatyk


Dołączył: 01-12-2015
Posty: 34

Status: Offline
Chodzi mi o parafie Nowogród, MAŁY Płock, może Dobrzyjałowo.
Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Białobrzeski_MarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2018 - 18:23
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2011
Posty: 303

Status: Offline
Witam serdecznie!

Wszystkie z powyższych parafii zmieniły przynależność diecezjalną dokładnie 200 lat temu, w 1818 r. Jeżeli są zachowane jeszcze jakieś księgi z parafii Dobrzyjałowo (poza tym dostępnymi w Archiwum Państwowym w Łomży), to znajdują się w kancelarii parafialnej w Dobrzyjałowie. W przypadku parafii Mały Płock księgi metrykalne są dostępne w kancelarii parafialnej w Małym Płocku, zaś odnośnie parafii Nowogród, część ksiąg jest w kancelarii parafialnej w Nowogrodzie, a część w Archiwum Diecezjalnym w Łomży (mieszczącym się w obrębie kurii diecezjalnej). Księgi metrykalne z Małego Płocka i Nowogrodu obejmujące okres do 1870 r. były mikrofilmowane przez Mormonów, a mikrofilmy są udostępniane w Archiwum Diecezjalnym w Łomży, w Archiwum Państwowym w Łomży (z możliwością zamówienia do innego archiwum państwowego) oraz w 2 polskich siedzibach Mormonów (Warszawa i Wrocław). Wszystkie 3 parafie leżą na terenie Diecezji Łomżyńskiej. Mam nadzieję, że omówiłem temat przejrzyście i kompleksowo Smile.

Pozdrawiam!

Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stakuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2018 - 09:15
Sympatyk


Dołączył: 01-12-2015
Posty: 34

Status: Offline
Jeszcze raz dziękuję panie Marku. Piszę "jeszcze raz", bo wysłałem posta wczoraj, ale w międzyczasie ktoś lub coś przeorganizował wątki i mój tekst gdzieś przepadł. Wczoraj, z pomocą Myheritage, znalazłem potrzebne mi nazwiska z p. Nowogród, ale nurtujące pytania dotyczące metryk z p. Nowy Płock i Dobrzyjałowo pozostają. Wszelkiego rodzaju akty pisane były w dwóch czy trzech kopiach. Odpisy szły do diecezji. Skoro metryki wraz z budynkami tych parafii uległy zniszczeniu, to jednak odpisy powinny się zachować. Powyższe parafie, w swojej historii, zmieniały diecezjalną przynależność - z płockiej na sejneńską, potem na łomżyńską. Znane mi mikrofilmy tożsame są z ze szczątkowymi aktami pozostającymi w parafiach. Jeżeli odpisów nie ma w AD Łomża, to może gdzieś leżą w szafach AD Płocka, w Sejnach, w kancelarii diecezji Ełk, może w którymś dekanacie? Nad tym od lat się zastanawiam i żywię nadzieję, że a może ktoś je "wykopie".

Pozdrawiam,
Stasiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.761369 sekund(y)