Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lookeOffline
Temat postu: Re: Molenda  PostWysłany: 22-10-2017 - 09:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2017
Posty: 442

Status: Offline
Szukałem akt ślubu Józefa Molenda i Zuzanny z Kowalskich od 1954 do 1866 r. w Brzeźnicy, więc nie ma. Jaki macie pomysł?




Metalloviec napisał:
Józef Molenda, służacy z Radomia, wdowiec po Józefie Zieleniak zm. 1890 w parafii Brzeźnica, urodzony w Molendach parafia Brzeźnica, syn Józefa i Zuzanny z Kowalskich, 26 lat.
Józefa Zaremba, służaca z Radomia, panna, urodzona w Gortotowicach parafia Sierzchowy, córka Szymona i Zofii z domu Kustra, 28 lat.


W akcie urodzenia Józefa Molędy z 1900 roku jest dopisek, z datą ślubu. 28.08.1926


http://szukajwarchiwach.pl/58/126/0/1/5 ... 0hnAzNodVw
Akt urodzenia już po polsku, od tej daty w tył należy szukać ślubu rodziców.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetalloviecOffline
Temat postu: Re: Molenda  PostWysłany: 22-10-2017 - 12:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-08-2016
Posty: 127

Status: Offline
http://szukajwarchiwach.pl/58/144/0/1/5 ... kuK8ueJdng (nr 29)

_________________
Pozdrawiam,
Jan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lookeOffline
Temat postu: Re: Molenda  PostWysłany: 22-10-2017 - 13:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2017
Posty: 442

Status: Offline
Niesamowicie! Umiesz szukać, bardzo dziękuję!


Metalloviec napisał:
http://szukajwarchiwach.pl/58/144/0/1/57/skan/full/U5zQC9EVvVmfkuK8ueJdng (nr 29)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lookeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-10-2017 - 16:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2017
Posty: 442

Status: Offline
Akt ślubu nr. 29 Józefa Molęda i Zuzanny z Kowalskich to ok

http://szukajwarchiwach.pl/58/144/0/1/5 ... kuK8ueJdng

Akt ślubu nr. 10 Kazimierza i Elżbiety z Wrześniewskich. Jeszcze brak nazwiska panieńskiego matki i brak miejscowości urodzenia Kazimierza i Elżbiety. Jakiś macie pomysł?


http://szukajwarchiwach.pl/58/126/0/1/7 ... qwK8GRcjNA

Znalazłem akt urodzenia nr. 9 Józefa Molęda ale nie wiem czy ten akt bo brak nazwiska panieńskiego.

http://www.szukajwarchiwach.pl/58/126/0 ... YBA3GioEiA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-10-2017 - 16:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Brak miejscowości urodzenia, bo zapewne młodzi urodzili się w parafii lokalnej. A brak nazwiska panieńskiego ? Ksiądz sobie grzebnął Smile w księdze chrztów (prowadzonej po łacinie w wersji krótszej niż dotychczas spotkałeś, gdzie zwykle brak nazwiska panieńskiego matki w akcie chrztu) i wpisał co tam znalazł.
Co do Józefa - sprawdź czy w tej parafii 3-5 lat w przód nie urodził się Józef rodzicom o tych imionach. Pewnie nie ale warto sprawdzić, porównać wiek rodziców, numer domu (bo widzę, że jest podany).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lookeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-10-2017 - 18:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2017
Posty: 442

Status: Offline
Szukałem akt urodzenia Józefa od 1818 do 1824, raczej tylko jeden.
Szukałem akt urodzenia Elżbiety Wrześniewska w Radomiu ponieważ w Brzeźnicy nie ma 1800 r. Chyba koniec szukania u Molendów.


Arek_Bereza napisał:
Brak miejscowości urodzenia, bo zapewne młodzi urodzili się w parafii lokalnej. A brak nazwiska panieńskiego ? Ksiądz sobie grzebnął Smile w księdze chrztów (prowadzonej po łacinie w wersji krótszej niż dotychczas spotkałeś, gdzie zwykle brak nazwiska panieńskiego matki w akcie chrztu) i wpisał co tam znalazł.
Co do Józefa - sprawdź czy w tej parafii 3-5 lat w przód nie urodził się Józef rodzicom o tych imionach. Pewnie nie ale warto sprawdzić, porównać wiek rodziców, numer domu (bo widzę, że jest podany).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-10-2017 - 19:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Ale serio ? Koniec ? Smile
A figa Wink a kto znajdzie akty zgonów rodziców ? Z aktu ślubu chyba nie wynika, że umarli. A rodzeństwo młodych ? Ich śluby, zgony. Właśnie teraz zaczyna się przygoda pod tytułem ile można znaleźć z materiału, który niby się skończył i chyba nic nie wniesie.
Na dodatek trzeba sprawdzić sąsiednie parafie a zwłaszcza Sieciechów opactwo, bo Brzeźnica była jego filią, choć kościół istniał tam już w XV w.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stajamaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-10-2017 - 16:12
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2012
Posty: 126

Status: Offline
Witam
Mój prapradziadek Paweł Molenda z parafii Brzeżnica około 1830 r. z żoną i z dziećmi, przywędrował na Suwalszczyznę.
Wszystkie dzieci ,a było ich ośmioro urodziły się w Janikowie w tejże parafii.
Chętnie podzielę się swoją wiedzą.
Pozdrawiam Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lookeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2017 - 20:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2017
Posty: 442

Status: Offline
Znalazłem akt ślubu Marcjanny, a córka Kazimierza i Elżbiety z Wrześniewskich, ale nie mogłem znaleźć aktu urodzenia Marcjanny ok. 1819 r. w Brzeźnicy i Sieciechowie, bo chciałem sprawdzić jaki numer domu i porównam do Józefa Molęda czy ten akt urodzenia.

Akt ślubu Marcjanny

http://szukajwarchiwach.pl/58/126/0/1/2 ... -ecs4zal7A



Arek_Bereza napisał:
Ale serio ? Koniec ? Smile
A figa Wink a kto znajdzie akty zgonów rodziców ? Z aktu ślubu chyba nie wynika, że umarli. A rodzeństwo młodych ? Ich śluby, zgony. Właśnie teraz zaczyna się przygoda pod tytułem ile można znaleźć z materiału, który niby się skończył i chyba nic nie wniesie.
Na dodatek trzeba sprawdzić sąsiednie parafie a zwłaszcza Sieciechów opactwo, bo Brzeźnica była jego filią, choć kościół istniał tam już w XV w.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetalloviecOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2017 - 20:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-08-2016
Posty: 127

Status: Offline
Możliwe, że Elżbieta Wrześniewska i Urbańska to ta sama osoba.

_________________
Pozdrawiam,
Jan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-11-2017 - 10:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Po pobieżnym przeglądzie też tak sądzę - Elżbieta Wrześniewska i Urbańska to ta sama osoba. Wiek się zgadza z tym podanym w aktach urodzenia dzieci. Raz występuje jako Wrześniak w 1838. Ta sama wieś, wiek, brak innej pary, brak zgonu innego Kazimierza i Elżbiety. Wszystko to wskazuje na to, że to ta sama osoba. Choć wygląda na to, że nazwisko Wrześniewska jest poprawne. Jest akt zgonu Jana Wrześniewskiego (zapewne ojca Elżbiety). Skąd ta zamiana - nie wiem. W pierwszym akcie urodzenia nie ma nazwiska panieńskiego Elżbiety, przy drugim dziecku staje jakiś gospodarz a nie sam Kazimierz i podaje jej nazwisko jako Urbańska - może tak już zostało ?
Dla pewności i przyjemności trzeba zbudować drzewo całej rodziny, czyli przejrzeć akty małżeństwa, zgonów , urodzeń Molendów i Wrześniewskich, zobaczyć kto, komu świadkował itd. To przyniesie co najmniej jedno pokolenie więcej. Chyba warto ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.591375 sekund(y)