Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ewa_osOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2017 - 13:14
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2008
Posty: 563

Status: Offline
Pozwolę się włączyć do rozmowy.Ładnych parę lat temu oglądałam w AP Poznań na monitorze mikrofilm z metryk kaliskich .Jak wiadomo,metryki kaliskie do roku chyba 1870 znajdują się w AP Poznań a późniejsze w AP Kalisz.(nie bardzo rozumiem skąd ten podział,ale być może jest jakieś uzasadnienie). A więc mikrofilmy są.Ja też czekam z utęsknieniem na te skany(w moim przypadku kaliskie) i nie mogę się ich doczekać,podobnie zresztą z Kalisza.Być może nie ma kto tego zrobić, po prostu.
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2017 - 13:36
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31701
Skąd: Warszawa
Status: Offline
to od Adama i Ewy może warto
na podstawie pradziada
1846/0 Urząd Stanu Cywilnego Dąbrówka
M 1874-1920, mikrofilmy 1874-1902
U 1874-1914, mikrofilmy 1874-1904
Z 1874-1919, mikrofilmy 1874-1905
z ww dyskusji AP Poznań informował w 2015 lub nawet wcześniej, że planuje zakończyć skanowanie ksiąg USC cywilnych jako priorytet, opierając się na słowach Łukasza i ww argumencie wnioskujemy, że skany z ksiąg, więc z niezmikrofilmowanego materiału czyli U 1905-1914 (może już 1915?), M 1903-1920, Z 1906-1919 są (w lżejszej wersji "powinny być")
zrobione przez AP, NAC ze skanowaniem ksiąg nic wspólnego nie ma.
i problem w tym, że cisza o nich

druga grupa: zmikrofilmowane, (i już zadanie NAC je ew. zeskanować, jeśli mikrofilmy dobre) i opublikować
częściowo to zadanie NAC wykonał
http://szukajwarchiwach.pl/53/1846/0/st ... bJednostki
o części tego zakresu nie wiemy (czy są skany mikrofilmów, ale nie opublikowane, czy nie ma skanów a powinny być, czy nie ma bo zdecydowano, że np z powodu ich jakości lub braków - będą robione ksegi)
tłumaczenie, że "centralnie w stolicy" nieudostępnienia skanów w AP z "okresu niezmikrofilmowanego" jest bzdurą
niezależnie ile NAC ma za uszami w zakresie 1886-1904 to zadanie i obowiązek udostępnienia skanów przez AP lokalnie istnieje

chyba, że nie zostały zeskanowane w ogóle (w co wątpimy).

Zamiast AP wprost napisać co mają kluczy zwalając na "centralnie" (co oczywiście spotka się z odbiciem piłeczki "u nas 1-2 osoby sprawdzają materiał i dały radę miliony klatek sprawdzić przed publikacją")
nie można próbować wtłaczać nam nararcji "mamy skany, ale publikacja - ich udostępnienie - to tylko szwa i spadajcie"
mają skany to niezależnie od szwa (tym bardziej jak w szwa nie ma) - mają dać, o czym jest pismo w BIPie

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gmerek_KatarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2017 - 13:52
Sympatyk


Dołączył: 29-07-2014
Posty: 25

Status: Offline
Nie mają planów na 2016? Niedługo już będziemy mieli AD 2018 Wink Nie siedząc tam w środku trudno zgadnąć jak to naprawdę jest, przy czym przychodzi mi do głowy nowy zarzut - brak przejrzystości która powinna cechować instytucję panstwowa. Masz na myśli to, że jednyną drogą dowiedzenia sie o co naprawdę chodzi byloby złożenie formalnej skargi do jakiejś instytucji? Jest to smutne.

Jedno gniazdko to trochę za mało - patrząc na to co dzieje się obecnie w czytelniach Mormonów, gdzie ludzie zapisuja się w długie kolejki bo w centrach tych jest więcej stanowisk mikrofilmowych niż komputerowych, firma (przepraszam, Kościół) natomiast w tym roku przeszedł na udostępnianie online ale tylko na miejscu. Naprawdę byłoby najlepiej gdyby umożliwili płatny dostęp online, ale tu już schodzę z tematu.

Podejrzewam że przyczyna jest jeszcze innego rodzaju - Archiwa maja jakąś wizję swojej działalności, w której jest miejsce na udostępnianie zdalne przez szukajwarchiwach a nie na miejscu, i kropka. Na tę działalność może dostali jakis grant (?) z któego się muszą wywiązać (?) Albo po prostu jest to ich Wizja...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2017 - 13:57
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31701
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Jeno
ja napisałem że nie mają?
to przepraszam
wydawało mi się, że wyraźnie napisałem, ze w BIPie nie ma na 2016, a na 2017 jest
biuletyn informacji publicznej
on-line
minuta żeby kliknąć

mało dużo obojętnie
dostaniesz, zgrasz, prześlesz, wstawię

ja nie o wizjach
ale o obowiązkach
i prawach użytkowników (z których niestety korzystać nie próbują)

i to na tyle
ja tego nie załatwię, nie pojadę, chcecie-róbcie, mogę pomóc:) nie chcecie - żalcie się dalej:) jak z GWA

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.448074 sekund(y)