Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Łyczkowski_ROffline
Temat postu: Akt ślubu Łyczak parafia Małyń wieś Krokocice 1815r  PostWysłany: 11-11-2017 - 14:34
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2017
Posty: 98

Status: Offline
Witam wszystkich serdecznie. Dopiero co udało mi się przez przypadek znaleźć ten portal, a już odkryłem kawał historii swojej rodziny która mnie dość mocno zaskoczyła. Dotarłem dość daleko i natrafiłem na pewna barierę, być może ktoś z Was będzie umiał mi pomóc. W żaden sposób nie potrafię rozszyfrować nazw 2 miejscowości zawartych w akcie ślubu. Nie mogę ich dopasować do żadnej znanej mi miejscowość i trochę podejrzewam że są to miejscowości nie z moich okolic. Jeśli komuś z was z czymś się one kojarzą poproszę o sugestie.

>>> TU FOTO <<<

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanko do znawców historii macie pomysł dlaczego na akcie ślubu jest Łyczak Ewangelik, a na akcie chrztu pierwszej córki już Łyczkowski Katolik i nazwisko Łyczkowski używane jest już do tej pory.

Moja myśl jest taka że pewnie po ślubie lub nawet w jego trakcie przeszedł na katolicyzm i ksiądz mu powiedział "od teraz nazywasz się Łyczkowski" i tak już zostało.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kwroblewskaOffline
Temat postu: Re: Akt ślubu Łyczak parafia Małyń wieś Krokocice 1815r  PostWysłany: 11-11-2017 - 17:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2007
Posty: 3159
Skąd: Łódź
Status: Offline
Łyczkowski_R napisał:
W żaden sposób nie potrafię rozszyfrować nazw 2 miejscowości zawartych w akcie ślubu. Nie mogę ich dopasować do żadnej znanej mi miejscowość i trochę podejrzewam że są to miejscowości nie z moich okolic. Jeśli komuś z was z czymś się one kojarzą poproszę o sugestie.

>>> TU FOTO <<<

Nie wiem jakie sa twoje okolice ale odczytuję -
- z ksiąg kościoła kościeleckiego -
par. Kościelec pow. kolski https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... at_kolski)
par. Kościelec pow. kaliski https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... t_kaliski)
z którego kościoła to trzeba szukać w ksiegach.

- wieś Równa par. Gruszczyce
___
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łyczkowski_ROffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2017 - 18:47
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2017
Posty: 98

Status: Offline
Bardzo dziękuję za pomoc. Podziwiam wyobraźnię. Ja nadal nie mogę się dopatrzeć tak na 100% że to Kościelec, ale bardzo możliwe że masz rację. Niestety nie mam możliwości zweryfikowania tych informacji gdyż w tym portalu nie ma żadnych archiwalnych dokumentów z tamtejszych parafii. Zastanawia mnie ten Ewangelik raczej spodziewałem się że będzie to jakaś miejscowość z kościołem ewangelickim. Najgorsze jest to że obydwa Kościelce nie leżą w jakiejś wielkiej odległości od siebie więc oba są prawdopodobne. Wojciech o którym tu mowa brał ślub w parafii Małyń powiat Poddębice, niedługo potem zamieszkał w Smardzewie parafia Wróblew koło Sieradza, następnie było Kłocko obok Sieradza, kolejne były Podłężyce parafia Męka obok Sieradza i tutaj ślad po nim zaginął nie ma aktu śmierci, jedynie jego żona Rozyna mieszkała w Rzechcie parafia Strońsko. Tak więc jak widać była to dość nie spokojna dusza dlatego oba Kościelce można brać pod uwagę dopóki się tego nie zweryfikuje, ale na to chyba nie bardzo są szanse.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.532403 sekund(y)