Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2017 - 19:50
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Witam

Czy jest ktoś, kto odnalazł za pomocą wyżej podanych linków groby w Bydgoszczy? Mnie się nie udaje od dawna, a szukam na starych bydgoskich cmentarzach, a nie w Fordonie. Mniejsze miasteczka mają piękną bazę w Grobonecie, a Bydgoszcz i Łodź niestety nie ma.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wuefkaOffline
Temat postu: cmantarz z wyszukiwarką w Bydgoszczy  PostWysłany: 28-02-2017 - 21:32
Sympatyk


Dołączył: 28-12-2014
Posty: 22

Status: Offline
http://karmel.bydgoszcz.pl/cmentarz/

pozdrawiam Wanda

_________________
Z pozdrowieniami
Wanda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MacRekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2017 - 17:26
Sympatyk


Dołączył: 07-03-2015
Posty: 37

Status: Offline
Nie ma za wiele grobów z Bydgoszczy w tych bazach, bo są one tworzone społecznie.
Możemy je jednak wspólnie powiększać. Jeżeli poda się na forum imię i nazwisko poszukiwanej osoby, datę zgonu i cmentarz, oraz ewentualnie informację o lokalizacji grobu uzyskaną z kancelarii cmentarza, to ktoś inny może zrobi zdjęcie.

Janina_Tomczyk napisał:
Witam

Czy jest ktoś, kto odnalazł za pomocą wyżej podanych linków groby w Bydgoszczy? Mnie się nie udaje od dawna, a szukam na starych bydgoskich cmentarzach, a nie w Fordonie. Mniejsze miasteczka mają piękną bazę w Grobonecie, a Bydgoszcz i Łodź niestety nie ma.

_________________
Pozdrawiam
Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TheofilosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-10-2017 - 22:34
Sympatyk


Dołączył: 08-08-2015
Posty: 257

Status: Offline
Witam

Jest stosunkowo nowa wyszukiwarka grobów na cmentarzach komunalnych w Bydgoszczy.
Wprawdzie nie pasuje do tematu tego wątku, ale że było takie pytanie, to podaję: e-cmentarz Bydgoszcz.

_________________
Pozdrawiam
Theofilos
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-10-2017 - 23:20
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1011
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Witam,
Dzięki tej nowej wyszukiwarce odszukałam najprawdopodobniej męża mojej krewnej, z którą nie mogę się skontaktować już od długiego czasu.
Czy ktoś może z forumowiczów będzie w najbliższych dniach na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej?
Chodzi mi o pozostawienie kartki na grobie : sektor K1 nr rzędu 2, nr grobu 20
a jest to grób Wojciecha Junczys Dowmunt ur 1947 zm 2013 r

Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jabłonowski_MarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-10-2017 - 13:50
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 21-03-2007
Posty: 152
Skąd: Bydgoszcz, sercem Mazowsze
Status: Offline
Witam,
byłem wczoraj i zostawiłem wiadomość. Grób jest chyba rzadko odwiedzany. Była tam informacja " ... do wszystkich odwiedzających grób i interesujących się historią rodzin ...).

_________________
Szczęśliwi Ci, którzy liczą swój dom w pokoleniach.
_______________________________________
Marek Stanisław Jabłonowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jan64Offline
Temat postu: cm. Farny - Bydgoszcz, szukam grobu I. i M. Wiatrowskich.  PostWysłany: 18-01-2019 - 08:41
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2013
Posty: 165
Skąd: kuj. - pom.
Status: Offline
Szukam na cmentarzu Farnym w Bydgoszczy miejsca pochowania Ireny Wiatrowskiej (zm. 11.2018). Przypuszczam, że jest pochowana razem z mężem Mieczysławem (grób F/14/33). Mam prośbę : czy mógłby ktoś odnaleźć ten grób i zrobić zdjęcie ? Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Janusz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nejman_AndrzejOffline
Temat postu: cm. Farny - Bydgoszcz, szukam grobu I. i M. Wiatrowskich.  PostWysłany: 18-01-2019 - 11:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-07-2007
Posty: 220

Status: Offline
Witam,

chodzi o cmentarz Nowofarny czy Starofarny?

Pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jan64Offline
Temat postu: cm. Farny - Bydgoszcz, szukam grobu I. i M. Wiatrowskich.  PostWysłany: 18-01-2019 - 15:16
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2013
Posty: 165
Skąd: kuj. - pom.
Status: Offline
Wg mojej wiedzy Nowofarny ... a napisałem Farny. Przepraszam mój błąd. Janusz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TalosOffline
Temat postu: Cmentarz Bydgoszcz  PostWysłany: 03-09-2021 - 14:54
Sympatyk


Dołączył: 14-04-2021
Posty: 162
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Witam,

Powoli zbliża się czas porządkowania grobów. Mam prośbę do wszystkich odwiedzających cmentarz parafialny pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Szwederowie. Zarządcą cmentarza jest w tym wypadku Kościół, do którego niestety nie można się dodzwonić...
Może komuś wpadnie w oko grobowiec Józefa i Marty Zuzanny Majewskich? Chciałbym pozyskać fotografię ze wszystkimi szczegółami tego grobowca.

_________________
Pozdrawiam - Wiesław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kchwialekOffline
Temat postu: Cmentarz Bydgoszcz ul. Kossaka 74  PostWysłany: 05-09-2021 - 11:36
Członek PTG


Dołączył: 29-08-2012
Posty: 90

Status: Offline
Witam,

Czy ma Pan jakieś dodatkowe informacje, w której części cmentarza znajduje się grobowiec?
Byłem dziś na cmenatarzu, ale nie udało mi się odnależć grobowca w ciągu 2 godzin.

_________________
Pozdrawiam,
Krystian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TalosOffline
Temat postu: Cmentarz Bydgoszcz ul. Kossaka 74  PostWysłany: 05-09-2021 - 15:08
Sympatyk


Dołączył: 14-04-2021
Posty: 162
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Dzień Dobry,

Wielkie dzięki za trudy tej wycieczki. Wiem to z autopsji, kiedy trzykrotnie odwiedzałem cmentarz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, że nie mając choć przybliżonych namiarów - nie sposób znaleźć poszukiwanego grobowca...
Niestety nie mam informacji o lokalizacji swoich krewnych. Może na cmentarzu urzęduje jakiś dozorca? Chyba rzeczywiście, sprawa jest beznadziejna.

_________________
Pozdrawiam - Wiesław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elwieszOffline
Temat postu: Bydgoszcz, czy cmentarz Nowofarny ..  PostWysłany: 03-05-2022 - 15:35
Sympatyk


Dołączył: 03-05-2015
Posty: 66

Status: Offline
Dzień dobry.
Czy cmentarz Nowofarny jest powiązany z w/w cm. Farny? Gdyby ktoś miał możliwość… Będę wdzięczna za lokalizację i zdjęcie grobu : Gromiec Anna zm. 04.XI. 2019 ( lat 91 )
Dziękuję i pozdrawiam Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Cmentarz Farny Białystok- indeks pochowanych  PostWysłany: 03-05-2022 - 18:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Cmentarz Nowofarny? To jakieś nieporozumienie. Nie ma takiego. Pewnie chodzi o cmentarz farny ale data pochówku wskazuje, że odbył się po ukazaniu się książki (ostatnie wydanie bodaj w 2017). Warto zadzwonić do administracji cmentarza +48 729 842 532 http://www.katedrabialostocka.pl/kancelaria i zapytać.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elwieszOffline
Temat postu: Cmentarz Farny Białystok- indeks pochowanych  PostWysłany: 03-05-2022 - 21:21
Sympatyk


Dołączył: 03-05-2015
Posty: 66

Status: Offline
Dziękuję za reakcję. Myślałam o Bydgoszczy. Przepraszam za zamieszanie. Pozdrawiam Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.588260 sekund(y)