Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
włodzimiestOffline
Temat postu: Archiwum Państwowe w Kielcach Oddział w Sandomierzu  PostWysłany: 12-02-2009 - 09:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-06-2008
Posty: 372

Status: Offline
Witam,
chciałabym uprzejmie prosić osobę prowadzącą poszukiwania w AP o/Sandomierz o pomoc - potwierdzenie odnotowania w aktach metrykalnych faktu urodzenia i chrztu: Gabriela Pełczyńska c. Jacka i Antoniny z Jackowskich ur. 1823 r (ew. najbliższe sąsiednie lata) w Sandomierzu.
dziękuję, pozdrowienia
Włodzimierz Stefani
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna71
Temat postu: Archiwum Państwowe w Sandomierzu,proszę o pomoc  PostWysłany: 25-08-2009 - 17:48
Sympatyk


Dołączył: 13-12-2008
Posty: 1347

Szukam osób zamieszkałych w Sandomierzu,chętnych do bezinteresownej pomocy w odczytaniu/skopiowaniu, kilku dokumentów
w Archiwum Państwowym oddziału sandomierskiego na ulicy Żydowska 4.
Z góry dziękuję!
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamil666Offline
10 Temat postu: AP w Kielcach, oddział w Sandomierzu-Proszę o pomoc  PostWysłany: 20-02-2010 - 22:56


Dołączył: 09-02-2010
Posty: 7

Status: Offline
T:AP w Kielcach, oddział w Sandomierzu-POMOC
Witam, piszę z zapytaniem czy jest może ktoś, kto zagląda do archiwum w Sandomierzu i mógłby wyszukać mi przy okazji jedną datę..
Słyszałem że na miejscu nic to nie kosztuje...
Gdyby ktoś się odezwał, byłbym bardzo wdzięczny..
moje gg :13685395

Pozdrawiam,
Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jozekOffline
Temat postu: Archiwum Państwowe w Sandomierzu,proszę o pomoc  PostWysłany: 22-03-2010 - 17:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2008
Posty: 51

Status: Offline
Mam prośbę do osób odwiedzjących AP w Sandomierzu . Szukam aktu urodzenia Teofila Piecek . Z posiadanego aktu małżeństwo Teofila Piecek z Katarzyną Machniak z roku 1864 wyczytałem , że Teofil miał 24 lata . Biorąc pod uwagę błędy , które powstają podczas spisywania akt ( z winy księdza , z winy mylenia swojego wieku przez samych zainteresowanych lub z winy niepoprawnych tłumaczeń , które nastąpiły w latach 50-60 ubiegłego wieku ) , musimy brać poprawkę minimum - 2 , + 2 lata . Jeżeli Teofil miał 24 lata w 1864 roku podczas swego ślubu to urodził się w 1840 roku - 2 , + 2 lata . Mam prośbę do osoby , która przeglądała lub przegląda metryki połanieckie z tego okresu i możliwe że mogłaby odszukać mojego prapradziadka . Proszę tylko o podanie roku i numer aktu urodzenia . Z góry dziękuje . Józef Piecek Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamil_360Offline
15 Temat postu: AP Kielce odz. w Sandomierzu-prośba o pomoc  PostWysłany: 13-09-2010 - 21:11
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 1326

Status: Offline
Witam!
Wybierających się do AP Kielce odz. w Sandomierzu serdecznie proszę o kontakt na priv
(Chciałbym prosić o pomoc w poszukiwaniu pewnych nazwisk, przy okazji odwiedzin innych)
Pozdrawiam,
Kamil
PS Trochę nie po polsku, ale mam nadzieję, że każdy rozumie, o co chodzi Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-09-2010 - 20:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Czy może ktoś wybiera się w najbliższym czasie do AP w Sandomierzu ?
Miałabym drobną prośbę ... Smile

Pozdrawiam i proszę ewentualnie
o kontakt...

Aneta
mojekorzenie@wp.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamil_360Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2010 - 17:55
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 1326

Status: Offline
Witam!
Osoby chętne do pomocy, które wybierają się do AP Sandomierz proszę o kontakt na priv
Pozdrawiam,
Kamil Śmieszek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janeczko_MirekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2016 - 23:17
Sympatyk


Dołączył: 27-07-2014
Posty: 142
Skąd: woj. pomorskie
Status: Offline
Witam,

Zwracam się z prośbą do osób wybierających się do AP w Sandomierzu o pomoc w odszukaniu aktu i wykonaniu fotokopii:
1/ urodzenia Celestyny Rieden ur ok 1878-1880 w Dwikozach, parafia Góry Wysokie, O. Juliusz, M. Anna Horn zakres dat oszacowany na podstawie wieku z aktu zgonu.
2/ w miarę możliwości i czasu aktu małżeństwa Celestyny Rieden z Antonim Józefackim - ślub pomiędzy 1894-1904 parafia Góry Wysokie – zakres dat oszacowany następująco: 1878+16=1894, 1904 w Pawłowicach rodzi się ich syn).

_________________
Pozdrawiam
Mirek J.
---------------------
Parafie: Grębów, Opole Lub, Kazimierz D, Ryki, Karczmiska, Chodel. Kresy: Swojczów, Beremiany, Jazłowiec
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
danishaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-07-2016 - 00:01
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 01-05-2007
Posty: 1138

Status: Offline
Metryki z parafii Góry Wysokie są w Genbazie.Zaloguj się i szukaj.Niestety nikt za Ciebie tego nie zrobi.
Spróbowałam przejrzeć lata 1878-1880 i nie widzę tam metryki ur.Celestyny Rieden.Nazwiska Józefacki też tam nie spotkałam.
A Pawłowice to które? Te koło Solca n/Wisłą?
Dana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gawlik_AndrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-07-2016 - 00:06
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 11-01-2016
Posty: 44
Skąd: Gdynia, pomorskie
Status: Offline
Witam
Akt ten ma Pan pod załączonym linkiem:

1. http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 1843&y=193

natomiast akt ślubu jest już zindeksowany w "genetece" - patrz link: http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... t&lang=pol

oraz link do metryki:
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 1874&y=121

Pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
danishaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-07-2016 - 00:09
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 01-05-2007
Posty: 1138

Status: Offline
Celestyna Riedel a nie Rieden.I Juzefacki a nie Józefacki.
Można się pogubić.
Dana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janeczko_MirekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-07-2016 - 08:24
Sympatyk


Dołączył: 27-07-2014
Posty: 142
Skąd: woj. pomorskie
Status: Offline
Andrzeju, serdeczne dzięki za odszukanie tych aktów.
Nazwisko "Józefacki" wyszukiwałem wyłącznie, jako oczywista oczywistość tylko z pisownią "Ó" a nigdy przez "U" i do tego w opcji "wyszukiwanie dokładne". No i wyszedł podstawowy błąd. Dobrze, że jest ktoś który uświadomi, że należy brać pod uwagę wszystkie warianty.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

_________________
Pozdrawiam
Mirek J.
---------------------
Parafie: Grębów, Opole Lub, Kazimierz D, Ryki, Karczmiska, Chodel. Kresy: Swojczów, Beremiany, Jazłowiec
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Natkwi91Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2017 - 14:30
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2017
Posty: 68

Status: Offline
Dzień dobry,

Zwracam się z prośbą do osób wybierających się do AP w Sandomierzu o pomoc w odszukaniu aktu i wykonaniu fotokopii:

-akt ślubu Jana Józefa Parola i Marianny Siewierskiej. Ślub moich pradziadków odbył się 10 lutego 1922 roku.

Nie posiadam nr aktu niestety, moi przodkowie nie pochodzili stamtąd, ale pradziadek najprawdopodobniej przebywał w Seminarium Duchownym w Sandomierzu, po czym dla prababci postanowił zerwać śluby i stąd ten ślub w Przybysławicach.

Bardzo mi zależy na odszukaniu tego aktu, z góry dziękuję, pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysiek_Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2017 - 15:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2014
Posty: 263

Status: Offline
Mam chyba deja vu... Podawałem Ci link do tego aktu gdzieś na tym forum lub na innym kilka miesięcy temu, ale tak to jest jak się założy temat i nie czyta odpowiedzi... Chyba jednak aż tak bardzo Ci nie zależy.

www.lubgens.eu/viewtopic.php?t=3846
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Natkwi91Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2017 - 15:50
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2017
Posty: 68

Status: Offline
Krzysiek_ napisał:
Mam chyba deja vu... Podawałem Ci link do tego aktu gdzieś na tym forum lub na innym kilka miesięcy temu, ale tak to jest jak się założy temat i nie czyta odpowiedzi... Chyba jednak aż tak bardzo Ci nie zależy.

www.lubgens.eu/viewtopic.php?t=3846


Dziękuję bardzo, miałam ustawione powiadomienie o odpowiedzi na poczcie i z racji że nic nie przychodziło, uznałam że nikt już nie odpowiedział. Musiały trafiać do spamu, bo nic do mnie nie doszło...

A zależy mi bardzo, nawet Pan nie wie jak jestem zaskoczona, że ktoś to odnalazł! Czy mógłby się pan podzielić linkiem do księgi z Przybysławic?

Jeszcze raz dziękuję bardzo
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.506230 sekund(y)