Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sokolowski28Offline
Temat postu: Sokołowscy z parafii Wohyń, Kąkolewnica- informacje  PostWysłany: 30-08-2015 - 22:34
Sympatyk


Dołączył: 30-08-2015
Posty: 24

Status: Offline
Witam. Może ktoś w swoim drzewie genealogicznym spotkał się z nazwiskiem Sokołowski w parafiach jak w temacie. Za wszelkie informacje z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BakońskiOffline
Temat postu: Sokołowscy z parafii Wohyń, Kąkolewnica- informacje  PostWysłany: 12-10-2017 - 07:08
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2017
Posty: 64

Status: Offline
witam
posiadam takie dane ponieważ Ewa Rzewska z Wohynia była chrzestną mojego dziadka a Adolfina Sokołowska (z d. Rzewska) była żoną Walerego Sokołowskiego. mam info co do ich dzieci oraz rodziny ze strony Rzewskich
pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kornacki_JacekOffline
Temat postu: Sokołowscy z parafii Wohyń, Kąkolewnica- informacje  PostWysłany: 12-10-2017 - 07:24
Sympatyk


Dołączył: 02-09-2016
Posty: 46

Status: Offline
Przepraszam, że tak nie do końca w temacie. Czy w swoich poszukiwaniach w Wohyniu, nie natrafiliście na nazwiska Kornacki lub Korpasiewicz, Korpolewski (lub inne wariacje z Korpo-)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BakońskiOffline
Temat postu: Sokołowscy z parafii Wohyń, Kąkolewnica- informacje  PostWysłany: 12-10-2017 - 07:36
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2017
Posty: 64

Status: Offline
będę miał na uwadze. Kornacki występuje np w Czemiernikach
może coś się pojawi na stronie Lubelskich Korzeni. regularnie indeksują metryki z Wohynia
http://regestry.lubgens.eu/news.php


ponadto można szukać na piechotę w "szukaj w archiwach" wart zajrzeć do akt parafii grekokatolickich w Wohyniu i Bezwoli
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kornacki_JacekOffline
Temat postu: Sokołowscy z parafii Wohyń, Kąkolewnica- informacje  PostWysłany: 12-10-2017 - 08:10
Sympatyk


Dołączył: 02-09-2016
Posty: 46

Status: Offline
Szukajwarchiwach przerzuciłem dwa razy. Lubgens sprawdzam od czasu do czasu. Mój pra urodził się w Wohyniu i był wyznania greckokatolickiego. Zgodnie z info z aktu ślubu z Warszawy z 1828 (Miodowa). Podejrzewam, że Wohyń był przystankiem w podróży ze wschodu, ale powinienem znaleźć chociaż info o śmierci jego rodziców, którzy w Wohyniu pozostali.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kryniaOffline
Temat postu: Re: Sokołowscy z parafii Wohyń, Kąkolewnica- informacje  PostWysłany: 12-10-2017 - 14:03
Sympatyk


Dołączył: 27-02-2008
Posty: 41

Status: Offline
Sokolowski28 napisał:
Witam. Może ktoś w swoim drzewie genealogicznym spotkał się z nazwiskiem Sokołowski w parafiach jak w temacie. Za wszelkie informacje z góry dziękuję i pozdrawiam.

Zarówno w Kąkolewnicy jak i w Wohyniu występują te nazwiska, ale nie podałeś ani imion ani lat w jakich mogli żyć. To dość popularne nazwisko.


Krynia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sokolowski28Offline
Temat postu: Re: Sokołowscy z parafii Wohyń, Kąkolewnica- informacje  PostWysłany: 26-12-2017 - 23:03
Sympatyk


Dołączył: 30-08-2015
Posty: 24

Status: Offline
Dziękuje za zainteresowanie się moim tematem. Poszukuje aktu zgonu mojego 3x pradziadka Jana Sokołowskiego, który urodził się w Czemiernikach około 1792 roku o. Maciej m. Zofia z domu Kępa. Następnie w 1814 roku ożenił się z Marcellą z Dudów. Ślub wzięli w parafii w Łukowie i zamieszkali w Kownatkach gdzie urodził się 27.12.1818r mój 2x pradziadek Paweł Sokołowski. Jan Sokołowski zmieniał często miejsce zamieszkania i w końcu osiadł w Żakowoli par Kąkolwenica gdzie był szynkarzem. Natomiast Paweł Sokołowski ożenił się w Kopinie parafia Wohyń z Petronelą Tymosiewicz z którą mieli jednego syna Aleksandra ur. 03.09.1864r. Aleksander ożenił się w 10.11.1884r z Marianną Juhnowicz. Ze związku tego urodził się mój dziadek Paweł Sokołowski. Z tego co ustaliłem do tej pory to w parafii Wohyń w XIX wieku były dwie gałęzie rodziny Sokołowskich. Niestety nie udało mi się ustalić czy i w jaki sposób były spokrewnione, ale myślę, że mój 2x pradziadek Paweł mógł przyjechać do rodziny i w ten sposób poznał swoją żonę Petronelę

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.519822 sekund(y)