Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Gdzie urodziła się panna młoda?  PostWysłany: 06-09-2017 - 15:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Chyba raczej Kraszewo, koło Ciechanowa. W metryce jej pierwszego ślubu jest mowa o kościele kraszewskim a wg Słownika Kp tylko Kraszewo miało wtedy kościół parafialny, Kraszew nie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu: Re: Gdzie urodziła się panna młoda?  PostWysłany: 06-09-2017 - 15:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
Arek_Bereza napisał:
Chyba raczej Kraszewo, koło Ciechanowa. W metryce jej pierwszego ślubu jest mowa o kościele kraszewskim a wg Słownika Kp tylko Kraszewo miało wtedy kościół parafialny, Kraszew nie


Mogę prosić o link do pierwszego ślubu o którym wspominasz w poście? Dzięki

_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Gdzie urodziła się panna młoda?  PostWysłany: 06-09-2017 - 15:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Pewności nie mam ot spostrzeżenie ale to chyba ta sama osoba (zbyt duży zbieg okoliczności) . A propos pierwszego męża z tego co pamiętam imiona Maciej i Mateusz nie były do pewnego momentu rozróżniane ale specjalistą się w tej dziedzinie nie czuję
http://www.szukajwarchiwach.pl/50/398/0 ... pHi6ovsg_Q
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu: Re: Gdzie urodziła się panna młoda?  PostWysłany: 06-09-2017 - 15:49
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
Arek_Bereza napisał:
Pewności nie mam ot spostrzeżenie ale to chyba ta sama osoba (zbyt duży zbieg okoliczności) . A propos pierwszego męża z tego co pamiętam imiona Maciej i Mateusz nie były do pewnego momentu rozróżniane ale specjalistą się w tej dziedzinie nie czuję
http://www.szukajwarchiwach.pl/50/398/0 ... pHi6ovsg_Q

Maciej i Mateusz były rozróżniane, podobnie jak Stefan i Szczepan, ale owszem, zdarzało się, że stosowano je zamiennie. Pozostaje do znalezienia akt zgonu Mateusza (Macieja) Matusiaka i będziesz miał komplet.

_________________
Pozdrawiam
Sławek Worwąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marek755Offline
Temat postu: Re: Gdzie urodziła się panna młoda?  PostWysłany: 06-09-2017 - 15:52
Sympatyk


Dołączył: 18-12-2008
Posty: 82

Status: Offline
kasiakozłowska napisał:
marek755 napisał:
W Kraszewie

Hej. Jeśli masz na myśli ten Kraszew

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kraszew_( ... _wschodni)

to raczej nie jest możliwe.


Kasiu nie mam na myśli żadnego Kraszewa,po prostu odczytałem "Kraszewie",a który to Kraszew to już Ty mając więcej informacji musisz dopasować.

_________________
Pozdrawiam
Marek
____________________________
W 1797 w Głownie śl.Franciszek Kiełczewski x Małgorzata Zasada/Pieja? "przybysze do parafii'', poszukuję; skąd przybyli, imiona rodziców ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-09-2017 - 20:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
dziękuję wszystkim za odpowiedzi kwiat

_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
verukaOffline
Temat postu: Prośba o pomoc w odczytaniu / ustaleniu miejscowości  PostWysłany: 07-09-2017 - 19:23
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2013
Posty: 139

Status: Offline
Bardzo proszę o pomoc w odczytaniu i zlokalizowaniu miejsca urodzenia Marianny Ślubowskiej: https://zapodaj.net/aabcc09d69d63.jpg.html
Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2017 - 19:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
Wieś Dzierżanów??

_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna_pOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2017 - 19:38


Dołączył: 05-05-2017
Posty: 6

Status: Offline
Moze Dzierżanowo? Zalesie i Karniewo sasiaduja.

Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
verukaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-09-2017 - 19:52
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2013
Posty: 139

Status: Offline
Dziękuję za podpowiedzi Smile
Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AndziaU30Offline
Temat postu: Poszukiwana miejscowość: Skowrony w okolicy Krakowa  PostWysłany: 18-09-2017 - 10:18
Sympatyk


Dołączył: 15-05-2017
Posty: 22

Status: Offline
„Wieś Skowrony zwana w okolicy Krakowa” – taki zapis znalazłam w akcie małżeństwa. Na liście wsi małopolskich nie ma nawet nic zbliżonego. W SGKP nie ma takiej miejscowości. Są Skowrony gdzieś na północy Polski. Jest Skowronowo par. Złoty Potok, ale to jakieś 90 km od Krakowa. Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu: Poszukiwana miejscowość: Skowrony w okolicy Krakowa  PostWysłany: 18-09-2017 - 11:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 941

Status: Offline
Sprawdź tutaj: http://ksng.gugik.gov.pl/urzedowe_nazwy ... owosci.php
Pasujących "Skowronów" nie widzę, ale była wieś "Skowronek", która jest teraz częścią Alwerni - to 40 km od Krakowa. Może o to chodzi?
Pozdrawiam
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Poszukiwana miejscowość: Skowrony w okolicy Krakowa  PostWysłany: 18-09-2017 - 12:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
A propos tej miejscowości Skowronów par. Złoty Potok to raptem 18 km od Żarek. Może coś się komuś pomyliło, zwłaszcza, że akt znania był spisywany.
Druga opcja to Skowronek koło Krakowa - Alwernia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AndziaU30Offline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2017 - 17:19
Sympatyk


Dołączył: 15-05-2017
Posty: 22

Status: Offline
Za Skowronki i Skowronów wielkie dzięki.
Panie Arku – widzę, że dzielnie śledzi Pan mój ostatni „zryw bojowy”. Z Żarek i Siewierza popędziłam do Mstkowa, bo tam pojawiły się jakieś Gałdzionki, z nadzieją na odnalezienie aktu ślubu tego drugiego Grońskiego. Tego wprawdzie nie znalazłam, ale trafiłam po drodze na kilku Czerwińskich (nazwisko panieńskie żony poszukiwanego Jana Kantego), więc chyba rzeczywiście trzeba przeszukać Złoty Potok.
Pozdrawiam raz jeszcze
a.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kkrzastekOffline
Temat postu: Identyfikacja miejsca urodzenia  PostWysłany: 26-09-2017 - 12:48
Sympatyk


Dołączył: 16-09-2017
Posty: 119

Status: Offline
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji miejsca urodzenia pana młodego z aktu małżeństwa nr 33 rok 1854.

GenBaza / AP_Kielce / AP_Sandomierz / Osiek / 1854 / 050.JPG
http://metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,106758,51

Nie potrafię odczytać, gdzie urodził się Franciszek Wiącek s. Tomasza i Kunegundy.

Małżeństwo zostało zawarte w parafii Osiek (woj. świętokrzyskie), a po ślubie młodzi zamieszkali we wsi panny młodej Woli (obecnie Pliskowola).

Krzysztof Krząstek

_________________
Moje miejscowości: (Nowa) Dęba, Tarnowska Wola, Rozalin, Majdan Królewski, Huta Komorowska, Ślęzaki, Pliskowola, Suchowola, Osiek, Niekrasów, Ossala, Mielec-Rzochów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.992129 sekund(y)