Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Piotr_PukinOffline
Temat postu: par. Taboryszki, Wilno ...  PostWysłany: 01-09-2017 - 14:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2017
Posty: 76

Status: Offline
Wczoraj na stronie FamilySearch znalazłem (tak mi się wydaje) metrykę ślubu prapradziadka Ignacego Pukin i jego małżonki Klary Tumanowicz. Ponieważ mam kłopot z „rozszyfrowaniem” jego treści zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Poniżej link na metrykę – nr aktu 10. https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1566325

Wiadomym jest ze ślub miał miejsce w parafii Taboryszki do której należała wieś Dajnowa w roku 1858. Do tej samej parafi należała wieś Pobień w której mieszkała Klara. Rodzice Ignacego to Marcin i Magdalena z d/ Jarmołkowicz, a Klary to Tomasz i Elżbieta z d/ Niemieckówna.
Za zrozumienie i pomoc dziękuję z góry.
Z poważaniem Piotr Paweł Pukin.

PS: jest to moja pierwsza prośba i dlatego za ewentualne nieprawidłowości czy nieścisłości przepraszam Tak na dobrą sprawę to wystarczy mi samo potwierdzenie ze info z mej prośby znajduje potwierdzenie w treści metryki.


Ostatnio zmieniony przez Piotr_Pukin dnia 03-09-2017 - 09:54, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu: Re: M10/1858 Taboryszki - Ignacy Pukin x Klara Tumanowicz  PostWysłany: 03-09-2017 - 08:42
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Pukin napisał:
Wczoraj na stronie FamilySearch znalazłem (tak mi się wydaje) metrykę ślubu prapradziadka Ignacego Pukin i jego małżonki Klary Tumanowicz. Ponieważ mam kłopot z „rozszyfrowaniem” jego treści zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Poniżej link na metrykę – nr aktu 10. https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1566325

Wiadomym jest ze ślub miał miejsce w parafii Taboryszki do której należała wieś Dajnowa w roku 1858. Do tej samej parafi należała wieś Pobień w której mieszkała Klara. Rodzice Ignacego to Marcin i Magdalena z d/ Jarmołkowicz, a Klary to Tomasz i Elżbieta z d/ Niemieckówna.
Za zrozumienie i pomoc dziękuję z góry.
Z poważaniem Piotr Paweł Pukin.

PS: jest to moja pierwsza prośba i dlatego za ewentualne nieprawidłowości czy nieścisłości przepraszam Tak na dobrą sprawę to wystarczy mi samo potwierdzenie ze info z mej prośby znajduje potwierdzenie w treści metryki.


Ślub 6 lipca 1858 roku w Taboryszkach.

Włościanin Ignacy Pukin młodzian lat 24 ze wsi Dajnowy syn Marcina i Magdaleny z Jarmołkowiczów.

Włościanka Klara Tumanowiczówna panna lat 20 ze wsi Dajnowy córka Tomasza i Elżbiety z Niemiecków.

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_PukinOffline
Temat postu: U200/1879 Taboryszki - Józef Pukin - OK  PostWysłany: 03-09-2017 - 10:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2017
Posty: 76

Status: Offline
Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu metryki chrztu przodka. Odczytałem ze chrzest Józefa Pukin miał miejsce 6.08.1879 w Taboryszkach. Chrzestnymi byli; Ignacy Pukin i Agata, Antonina Sienkiewicz.
Proszę o potwierdzenie oraz uzupełnienie informacji imiona rodziców oraz miejscowością z której pochodził Józef.
Poniżej strona – akt nr 200
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1566325
z poważaniem
Piotr Paweł Pukin.


Ostatnio zmieniony przez Piotr_Pukin dnia 05-09-2017 - 12:59, w całości zmieniany 3 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_PukinOffline
Temat postu: Re: M10/1858 Taboryszki - Ignacy Pukin x Klara Tumanowicz  PostWysłany: 03-09-2017 - 11:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2017
Posty: 76

Status: Offline
Pięknie dziękuję. Gdyby mógł Pan jeszcze uzupełnić informację o świadków zdarzenia.
________________
Piotr Paweł Pukin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu: Re: M10/1858 Taboryszki - Ignacy Pukin x Klara Tumanowicz  PostWysłany: 03-09-2017 - 11:46
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Włościanie Maciej Jarmołkowicz, Wawrzyniec (Laurenty) Jarmołkowicz, Maciej Rodziulewicz, Tomasz Prokopowicz.

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kamiński_JanuszOffline
Temat postu: Re: U200/1879 Taboryszki - Józef Pukin  PostWysłany: 03-09-2017 - 13:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2015
Posty: 3384
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Status: Offline
Rodzina Pukinów, akt nr 200, Płeć męska, Urodzony 6, chrzczony 30 września 1879 roku


w 1879 roku września dnia 30 w taboryszskim rzymsko-katolickim kościele parafialnym, ochcił imieniem Józef ksiądz M. Ospieszewski proboszcz miejscowego kościoła, z zachowaniem wszelkich zasad sakramentu.

Chłopów Baraburdzickiej??? Wspólnoty Eugeniusza i Katarzyny z N., ślubnych małżonków Pukieniew syn, urodzony tego roku i miesiąca 6 dnia , w tejże parafii, we wsi Podwidrańce

Chrzestnymi byli: Ignacy Pukin i Agata, Antoniego Stankiewicza żona

_________________
Janusz

Szukam informacji o polskiej szkole i sierocińcu, zorganizowanych przez Związek Patriotów Polskich w mieście Atbasar w Kazachstanie w latach 1943-1946, oraz o powrocie sierot do Gostynina i Kwidzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_PukinOffline
Temat postu: Taboryszki - akt zgonu Anna Pukin - OK  PostWysłany: 04-09-2017 - 13:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2017
Posty: 76

Status: Offline
Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu aktu 209 ze strony:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1566325
Wiadomym jeśli dobrze zrozumiałem ze zgon Anny Pukin nastąpił 1894.12.07 w Dajnowo - parafia Taboryszki. Wśród przodków znane są mi dwie Anny, jedna z d/ Szawcyk.....? była żoną Marcina, druga z d/ Pokulniewicz była żoną Antoniego. W akcie wypisane są oba te imiona, jak też ( moze się mylę ) jest imię Dominik.
Proszę o pomoc!
_______________
Piotr Paweł Pukin


Ostatnio zmieniony przez Piotr_Pukin dnia 05-09-2017 - 07:45, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kamiński_JanuszOffline
Temat postu: Re: Taboryszki - akt zgonu Anna Pukin  PostWysłany: 04-09-2017 - 18:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2015
Posty: 3384
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Status: Offline
Pukin napisał:
Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu aktu 209 ze strony:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1566325
Wiadomym jeśli dobrze zrozumiałem ze zgon Anny Pukin nastąpił 1894.12.07 w Dajnowo - parafia Taboryszki. Wśród przodków znane są mi dwie Anny, jedna z d/ Szawcyk.....? była żoną Marcina, druga z d/ Pokulniewicz była żoną Antoniego. W akcie wypisane są oba te imiona, jak też ( moze się mylę ) jest imię Dominik.
Proszę o pomoc!
_______________
Piotr Paweł Pukin


Akt nr 209. Data śmierci: 7 grudnia 1894. Wiek zmarłej: 71 lat

7 grudnia 1894 roku we wsi Dajnowo zakończyła żywot Anna Pukinowa z domu Szawejko, (…przyczyna zgonu)

Chłopa, zmarłego Marcina Pukina żona, 71 lat mająca, dzieci zostawiając: syna Antoniego i córkę Domicelę

Ciało jej pochowano w Taboryszkach na parafialnym cmentarzu przez księdza Lisickiego?

_________________
Janusz

Szukam informacji o polskiej szkole i sierocińcu, zorganizowanych przez Związek Patriotów Polskich w mieście Atbasar w Kazachstanie w latach 1943-1946, oraz o powrocie sierot do Gostynina i Kwidzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_PukinOffline
Temat postu: Re: U200/1879 Taboryszki - Józef Pukin  PostWysłany: 05-09-2017 - 12:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2017
Posty: 76

Status: Offline
________________________
Dziękuję pięknie Panie Januszu. Sprawdziłem nazwę wsi, i prawdopodobnie chodzi o wieś Wibrańce vel Wybrańce, Co by znaczyło ze mieszkali w pobliżu tej wsi.
Pozdrawiam serdecznie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kamiński_JanuszOffline
Temat postu: Re: U200/1879 Taboryszki - Józef Pukin  PostWysłany: 05-09-2017 - 16:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2015
Posty: 3384
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Status: Offline
wieś, w której urodził się Józef Pukin to zapewne PODWORAŃCE. Taka nazwa wpisana jest w akcie. Przepraszam za wcześniejszą pomyłkę i wpisane PODWIDRAŃCE

http://wikimapia.org/6474146/pl/Podwora%C5%84ce

_________________
Janusz

Szukam informacji o polskiej szkole i sierocińcu, zorganizowanych przez Związek Patriotów Polskich w mieście Atbasar w Kazachstanie w latach 1943-1946, oraz o powrocie sierot do Gostynina i Kwidzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_PukinOffline
Temat postu: Taboryszki - akt chrztu Dominik Pukin - 1859r - OK  PostWysłany: 05-09-2017 - 23:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2017
Posty: 76

Status: Offline
Niniejszym proszę o krektę poniższych informacji dla aktu chrztu nr 95 ze strony https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... t=1566325.
W treści aktu wiadomym jest: Dominik Pukin ur. w Dajnowo 1859.08.01 syn Ignacego Pukin i Klary z d/ Tumanowicz. chrzest miał miejsce 1859.08.16 a do chrztu trzymali Onufry Tumanowicz i Antonina ………. Jarmałkowicza
Z wyrazami podziękowania
Piotr Paweł Pukin

__________________________
Na dzień dzisiejszy poszukuję akt urodz – chrztu Ignacego i Klary. Według info z metryki ślubu w roku 1858 mieli Ignacy lat 24 i pochodził z Dajnowo, Klara lat 20 i pochodziła z Pobienie. Obie miejscowości leżą w parafii Taboryszki.


Ostatnio zmieniony przez Piotr_Pukin dnia 06-09-2017 - 11:34, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kamiński_JanuszOffline
Temat postu: Taboryszki - akt chrztu Dominik Pukin - 1859r  PostWysłany: 06-09-2017 - 10:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2015
Posty: 3384
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Status: Offline
wg mnie :
Antonina, Jerzego Jarmałkiewicza żona

_________________
Janusz

Szukam informacji o polskiej szkole i sierocińcu, zorganizowanych przez Związek Patriotów Polskich w mieście Atbasar w Kazachstanie w latach 1943-1946, oraz o powrocie sierot do Gostynina i Kwidzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_PukinOffline
Temat postu: Akt urodzenia - Pelagia Lachowicz (tłum - ros) - OK  PostWysłany: 13-12-2017 - 19:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2017
Posty: 76

Status: Offline
Witam.
zwracam się z gorąca prośbą o pomoc w przetłumaczeniu aktu urodzenia Pelagii Lachowicz Nr. akt 119.

rodzice Wincenty i Aniela z d/Wojtkiewicz( do potwierdzenia) Lachowicz

http://www.epaveldas.lt/vbspi/content/b ... 05_54&mc=N

za pomoc z góry dziękuję.
Piotr Pukin


Ostatnio zmieniony przez Piotr_Pukin dnia 15-12-2017 - 11:33, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kamiński_JanuszOffline
Temat postu: Akt urodzenia - Pelagia Lachowicz (tłumaczenie - rosyjski)  PostWysłany: 14-12-2017 - 09:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2015
Posty: 3384
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Status: Offline
26 kwietnia 1888 roku w wileńskim rzymsko-katolickim antokolskim kościele parafialnym, ksiądz Julian Raszyński ochrzcił niemowlę imieniem Pelagia, z zachowaniem wszelkich reguł sakramentu.
Córka mieszczan Wincentego i Anieli z Wojtkiewiczów, ślubnych małżonków Lachowiczów, urodzona 2 marca tego roku w domu Pukina na Antokolu.
Chrzestnymi jej byli: Antoni Łukaszewicz i Zofia Matusewiczowa.

_________________
Janusz

Szukam informacji o polskiej szkole i sierocińcu, zorganizowanych przez Związek Patriotów Polskich w mieście Atbasar w Kazachstanie w latach 1943-1946, oraz o powrocie sierot do Gostynina i Kwidzyna


Ostatnio zmieniony przez Kamiński_Janusz dnia 14-12-2017 - 17:53, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_PukinOffline
Temat postu: Akt urodzenia - Pelagia Lachowicz (tłumaczenie - rosyjski)  PostWysłany: 14-12-2017 - 13:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2017
Posty: 76

Status: Offline
Panie Januszu. - pięknie dziękuję. Ale mam pytanie. Jak jest możliwe by ochrzcić dziecko które się dopiero narodzi. chrzest 26.04.1888 urodziny 2.05.1888.
Czy w akcie wykazany jest - Kościół parafialny św Piotra i Pawła
Piotr Pukin

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1647808

Na tej stronie widać trochę wyraźniej i odczytuję to jako marzec nie maj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.734348 sekund(y)