Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Adrian1995Offline
Temat postu: Magryta i Rams  PostWysłany: 22-08-2017 - 10:19
Sympatyk


Dołączył: 20-04-2016
Posty: 11

Status: Offline
Witam,
w mojej rodzinie krąży legenda, że moi przodkowie z Sitańca (nazwisko Rams i Magryta) mają pochodzienie niemieckie, nazwiska mogą na to wskazywać. Słyszałem o tym, że w latach 80. XVIII wieku Ordynat Zamoyski osiedlił w Sitańcu kolonistów niemieckich. Wyczytałem gdzieś, że na forum krążyła umowa ordynata i kolonistów z roku 1785. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Fotokopię oryginału aktu? Bądź wie, gdzie się on znajduje?
Pozdrawiam,
Adrian Leśniak Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2017 - 18:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Znasz Lubelskie korzenie?
http://regestry.lubgens.eu/viewpage.php?page_id=766
Nazwisko Magryta jest od 1789 roku, Rams rok wcześniej.

Lubgens ma forum.
W forumowej wyszukiwarce poszukaj słowa koloniści. Jak nic ci nie będzie pasowało to pytaj też tam - mają ogromną wiedzę.
http://lubgens.eu/viewtopic.php?p=14600

Tutaj też było
https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... ic&p=55531

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian1995Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2017 - 19:48
Sympatyk


Dołączył: 20-04-2016
Posty: 11

Status: Offline
Znam, indeksuję tam parafię Krasnobród Smile Na Lubgensie nie otrzymałem jak na razie żadnej odpowiedzi. Wszyscy moi Ramsowie i Magrytowie są z parafii Sitaniec, tam jednak akta zaczynają się od roku 1810, jeżeli chodzi o wcześniejsze lata akta są tylko w wąskim przedziale czsowym, do tego pisane w taki sposób że nie potrafię rozczytać. Czytałem na forum o kolonistach, jednak nigdzie nie pojawiały się szukane przeze mnie nazwiska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowski_HenrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2017 - 20:55
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2011
Posty: 393

Status: Offline
Nazwisko Rams pojawia się w okolicach Starego Sącza już w XVII wieku
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawlowska_katarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-09-2017 - 00:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2017
Posty: 149

Status: Offline
Mam dostęp do drzewa na MyHeritage zwiącego się "Koloniści w Dobrach Ordynacji Zamoyskiej"
Występują tam Magrytowie (sprzed 1810 roku)
- Michał Magryta (ur 1755)
- syn Michala Magryty - Feliks (ur 1787) + jego żona Konstancja ur.1793
- syn Feliksa Magryty - Tomasz (ur 1823 )--> Tomasz miał syna Jana Magrytę urodzonego 1849 rok w Wysokiem
Jest także w owym drzewie
- Magdalena Magryta (ur 1789) + jej mąż Jan Klayn (1774) - według drzewa była ona drugą żoną Jana Klayna, i urodził im się syn Jan Klayn (dodatkowe informacje- Sitaniec nr 25, 3 maj 1819, akt 44/1819 P. R-k Sitaniec chrz: Jan Paul i Walenty Altmaier)

Owy Jan Klayn, mąż Magdaleny Magryty był synem Johana Klayna i Cathariny Bekkier (swoją drogą Johan i Catharina to moi 6xpradziadkowie)

Co do Ramsów, to wszyscy którzy znajdują się w drzewie przeze mnie wspomnianym:
1) Wincenty Rams + żona Wincentego Ramsa Agnieszka zd Rycak (ślub w Majdanie Krynickim
2) dzieci Wincentego i Agnieszki
- Anna Rams (ur 1907, Sitaniec)
- Marianna Rams (ur 1910, Sitaniec)
- Leon Rams (ur 1912, Sitaniec)
3) Poza tym - Władysława Rams (zd Kwitek), Adam Rams, Alina Kazimiera Rams, Cecylia Rams, Edmund Rams, Helena Majdan (zd Rams), Irena Rams, Kazimierz Rams, Lucjan Rams, Małgorzata Magryta (zd Rams), Marian Rams, Zbigniew Rams ( osoby te urodzone przeważnie po 1900 roku)

Nazwiska te występują także w drzewie "Marczewska Family Tree"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian1995Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2017 - 20:35
Sympatyk


Dołączył: 20-04-2016
Posty: 11

Status: Offline
Katarzyno, jeżeli chodzi o to co napisałeś, to zgadza mi się jedna osoba. Małgorzata Magryta zd. Rams, jest ona moją praprababcią Smile
Czy jest tam jej wywód przodków? Jej mężem był Jan Magryta, syn Marcina Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawlowska_katarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2017 - 21:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2017
Posty: 149

Status: Offline
Wywodu przodków niestety nie ma,
jest tylko informacja o mężu Janie Magrycie, oraz o dzieciach które posiadali
- Jakub Magryta
- Marianna Głazowska (zd Magryta)
a czy akt nr 10 (http://szukajwarchiwach.pl/35/1920/0/2.4/132/skan/full/yIQKr5iQOANFJpZ9TFhPAw) nie dotyczy tych właśnie osób, jest tu Jan Magryta, syn Marcina i Marianny, oraz Małgorzata Rams, córka Franciszka i Marianny Chrzan? (Ale spodziewam się, że do tych iformacji już Pan dotarł)

W drzewie przeze mnie wspomnianym niestety nie są umieszczeni nawet rodzice Małgorzaty i Marcina, więc tym bardziej nie ma tam dalszych przodków.
Życzę szczęścia w poszukiwaniu

Katarzyna.

_________________
POSZUKUJĘ NAZWISKA:
Zalewski (kujawsko-pomorskie); Pawłowski (Chyrów, Ukraina); Psiakowski,Maranowski,Cywiński,Bonowski
Blog: https://kujawskopomorskiekorzenie.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian1995Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2017 - 22:02
Sympatyk


Dołączył: 20-04-2016
Posty: 11

Status: Offline
Tak, dotarłem do tego aktu Smile Doratłem do dziadków czy pradziadków Jana i Małgorzaty Smile
Dziadek Jana nazywał się Szczepan Magryta (ur. 1780 w Sitańcu) także raczej nie mógł pochodzić z koloniazcji niemieckiej, jego ojciec to Marek;
dziadek Marianny to Maciej Rams (ur. około 1750) i to jego osoba mnie bardzo zastanawia, w akcie zgonu podane jest imię ojca, także Maciej (choć nie jestem tu do końca pewny czy to jego akt zgonu). Przed 1785 nazwisko Rams nie pojawia się w aktach parafii Sitaniec, więc może ci moi Ramsowie to koloniści.
Dodam, że Jakub i Marianna to rodzeństwo mojego pradziadka Michała Magryty (ur. 1876) Smile

Pozdrawiam
Adrian Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawlowska_katarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2017 - 22:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2017
Posty: 149

Status: Offline
A tak z innej beczki, czy występuje w Twoim drzewie osoba- Bolesław Magryta? Wink

Katarzyna.

_________________
POSZUKUJĘ NAZWISKA:
Zalewski (kujawsko-pomorskie); Pawłowski (Chyrów, Ukraina); Psiakowski,Maranowski,Cywiński,Bonowski
Blog: https://kujawskopomorskiekorzenie.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian1995Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2017 - 23:01
Sympatyk


Dołączył: 20-04-2016
Posty: 11

Status: Offline
Niestety, jak na razie robiłem tylko drzewo główne, bez rzadnych pobocznych osób z rodziny Sad indeksuję parafię Krasnobród (parafia większości przodków) na Lubgensie i sobie na razie odpuściłem, ale na pewno wrócę do tego Smile
Ale, czyim synem był Bolesław, gdzie i w jakim roku sie urodził? Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawlowska_katarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2017 - 23:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2017
Posty: 149

Status: Offline
Pytam z ciekawości, ponieważ pewien Bolesław Magryta pochodzący z okolic Sitanieckich/ Stabrowskich był wraz z moim pradziadkiem Bronisławem Tukiendorfem oskarżony o dobrowolne wpisanie się na Volksliste, i cofnięto im obywatelstwo polskie, oraz odebrano majątek po tym jak sprowadzili się na Pomorze Zachodnie- do Choszczna lub okolice.
Wiem tyle, że Bolesław Magryta pochodził ze Stabrowa, i urodził się w1905 roku, miał żonę Franciszkę Magrytę urodzoną 24.06.1911, oraz że mieli ze sobą dzieci: Henryka (ur.27.09.1932) oraz Danutę (ur.17.08.1934)
Rodzice Bolesława: Jan Józef Magryta (1863) i Marianna Tukendorf/Dukendorf (ur1871)
Rodzice Jana Józefa Magryty-> Marcin Magryta(1840) i Magdalena Szpajcher
Rodzice Marcina->Maciej Magryta(ur1807) i Wiktoria Pawłowska
Rodzice Macieja->Szczepan Magryta i Katarzyna Zawiślak

Katarzyna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adrian1995Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-09-2017 - 18:43
Sympatyk


Dołączył: 20-04-2016
Posty: 11

Status: Offline
Tak mnie zastanawia jeden przodek Bolesława Magryty. Jest nim Szczepan Magryta. Takowy pojawia się też w moim drzewie, jak już wspominałem. Zastanwaia dlatego, że w parafii Sitaniec od 1810 do 1893(to co jest na Lubgens) pojawia sie tylko jeden Szczepan. I to jest mój Szczepan, tyle, że ma inną żonę, Annę z Majdanów. Może Katarzyna to jego inna żona? A poza tym, Gdy umiera Anna, żeni się z Rozalią z Pędzierskich.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.607174 sekund(y)